Okup w wysokości 70 mln BTC, aresztowany „Bitcoin King” i aktualizacje blockchain z całego świata

W tym tygodniu CoinGeek Pulse zwracamy uwagę na jeden z największych dotychczasowych ataków ransomware. REvil, grupa zajmująca się oprogramowaniem ransomware powiązana z Rosją, wdrożyła złośliwą aktualizację oprogramowania, która uderzyła w Kaseya, amerykańską firmę infrastrukturalną i dostawcę oprogramowania dla dostawców usług zarządzanych (MSP) oraz małych i średnich firm (MŚP). Osoby atakujące naruszyły ponad milion komputerów i ukradły dane, atakując klientów Kaseya VSA, żądając milionów w okupie BTC za odszyfrowanie plików. W chwili pisania tego tekstu Kaseya powiedziała, że ​​współpracuje ze swoimi partnerami, aby pomóc klientom, których dotyczy problem, w powrocie do pracy.

Na blogu zamieszczonym w ciemnej sieci, osoby atakujące ujawniły, że zainfekowały milion systemów i zaoferowały negocjacje: „Jeśli ktoś chce negocjować w sprawie uniwersalnego deszyfratora, nasza cena to 70 000 000 dolarów w BTC”. Grupa ogłosiła, że ​​opublikuje deszyfrator, który umożliwi ofiarom odzyskanie sił po ataku w mniej niż godzinę. Eksperci stwierdzili, że czas ataku został celowo ustalony na piątek przed weekendem świątecznym w USA, mając nadzieję na jak najszybsze rozprzestrzenienie się ataku, gdy pracownicy byli nieobecni w pracy. Prezydent USA Joe Biden polecił krajowym agencjom wywiadowczym zbadanie, kto stał za atakiem. Na briefingu prasowym prezydent Biden powiedział, że kraj może wziąć odwet, jeśli w to zaangażuje się rosyjski rząd. W innych wiadomościach władze brazylijskie zdemontowały system kryptowalut, który oszukał co najmniej 300 milionów USD od 7000 osób. Po prawie trzyletnim dochodzeniu władze aresztowały Claudio Oliveirę, znanego również jako „Król Bitcoin”.

Oliveira jest prezesem Bitcoin Banco Group, firmy finansowej, która zyskała popularność podczas boomu walut cyfrowych. Firma przyjmuje środki od swoich klientów, obiecując w zamian duże zyski. Policja wniosła oskarżenia, w tym pranie pieniędzy i oszustwa, przeciwko Bitcoin Banco i Oliveira. Władze przejęły również aktywa Oliveiry, w tym luksusowe samochody, duże sumy gotówki i portfele kryptowalut. Tymczasem w Wielkiej Brytanii bank Barclays niedawno powstrzymał klientów przed wysyłaniem pieniędzy na Binance. Ten ruch nastąpił po tym, jak Financial Conduct Authority (FCA) opublikował ostrzeżenie dla konsumentów na Binance w zeszłym miesiącu. Barclays ogłosił, że wstrzymuje płatności dokonywane kartą kredytową lub debetową na giełdę do odwołania, aby zapewnić bezpieczeństwo swoich pieniędzy. W ostatnich miesiącach giełda kryptowalut napotkała trudności w przestrzeganiu przepisów w wielu częściach świata – od Tajlandii po Japonię, Kajmany i Stany Zjednoczone.

W Azji bank centralny Wietnamu będzie badał i pilotował wdrożenie waluty cyfrowej. Byłby to pierwszy bank, który wypróbuje walutę cyfrową banku centralnego (CBDC) opartą na publicznym blockchainie, a nie scentralizowanym protokole. Proponowana ustawa w Iranie przygotowana przez sejmową Komisję Gospodarczą może ograniczyć korzystanie z walut cyfrowych w kraju. Projekt ustawy zatytułowany „Wsparcie dla wydobycia kryptowalut i organizacji krajowego rynku wymiany” uczyniłby jego bank centralny organem zajmującym się handlem walutami cyfrowymi w Iranie. . W Hongkongu AMM global i Phoenix Water Productions planują wypuścić serial o tematyce kryptograficznej na NFT. Serial zatytułowany „Crypto Keepers” jest pierwszym w Azji serialem NFT.

Program będzie miał 12 odcinków „hybrydowych” w języku angielskim i kantońskim, prezentując rywalizację między obywatelami Hongkongu a Amerykanami w celu stworzenia cyfrowej waluty. Dyrektor wykonawczy Bizhan Tong powiedział, że program jest częścią ich strategii opowiadania międzynarodowych, aktualnych historii, które w pionierski sposób wypełnią lukę między Wschodem a Zachodem. Pokaz ma być gotowy do 2022 roku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 51: $70M BTC ransom, ‘Bitcoin King’ arrested and blockchain updates from around the world – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO