FinCEN zatrudnia Michele Korver jako pierwszego „głównego doradcę walut cyfrowych”

Czołowa amerykańska agencja przeciwdziałająca praniu pieniędzy wyznaczyła swojego pierwszego w historii głównego doradcę ds. walut cyfrowych. Financial Crimes Enforcement Network ogłosiła swojego najnowszego członka, Michele Korver, która dołącza do agencji federalnej po biegu w Departamencie Sprawiedliwości, gdzie odegrała kluczową rolę w kształtowaniu niektórych z najbardziej krytycznych obecnie polityk dotyczących walut cyfrowych. „Michele wnosi bogactwo wiedzy na temat walut cyfrowych i będzie ogromnym liderem w skoordynowanych wysiłkach mających na celu maksymalizację wkładu FinCEN w innowacyjny potencjał ekspansji finansowej możliwości przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka związanego z nielegalnymi finansami” – powiedział w oświadczeniu dyrektor FinCEN Michael Mosier.

W swojej nowej roli Korver opracuje i ulepszy rozwiązania FinCEN, aby zapobiegać nielegalnym praktykom finansowym i wyzyskowi oraz je łagodzić. Ta rola jest teraz jeszcze bardziej krytyczna dla agencji, ponieważ koncentruje się na branży walut cyfrowych. W swoich krajowych priorytetach dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu FinCEN określił niewłaściwe wykorzystanie walut cyfrowych jako krajowy priorytet. Korver wnosi duże doświadczenie, zarówno w kwestiach związanych z walutą cyfrową, jak i nie tylko. Przed dołączeniem do FinCEN pracowała w Departamencie Sprawiedliwości jako doradca ds. walut cyfrowych w wydziale karnym. W tej roli doradzała prawnikom rządowym i agentom federalnym w sprawach waluty cyfrowej, pomagając im w podejmowaniu decyzji i innych strategiach prokuratorskich.

Chociaż nie pracowała wcześniej z FinCEN, była doradcą Departamentu Skarbu i była jednym z delegatów USA w Financial Action Task Force (FATF). Odegrała dużą rolę w opracowywaniu polityki i ustawodawstwa w zakresie konfiskaty walut cyfrowych i konfiskaty. W swojej pracy z DoJ, Korver powiedziała innym mediom, że koordynowała również z innymi działami, w tym Homeland Security i prywatnymi firmami technologicznymi. Była krytyczna w operacjach, które doprowadziły do ​​upadku międzynarodowych mafii, które do przenoszenia funduszy opierały się na walutach cyfrowych. Należą do nich włoska Mafia Brukselska Organizacja Handlu Narkotykami (IMB), która została rozwiązana przez zespół prokuratorów kierowany przez Michele.

Wykształcony na Uniwersytecie w Miami prawnik prowadził również pierwszą sprawę dotyczącą prania pieniędzy w walucie cyfrowej w Centralnym Dystrykcie Kalifornii. Korver trzyma się przekonania, że ​​chociaż waluty cyfrowe oferują „unikalne narzędzie do prania pieniędzy”, rządowi najlepiej przysłuży się uczenie się, jak przechytrzyć przestępców i nie zakazywać walut cyfrowych. „Nie możesz powstrzymać fal, ale możesz nauczyć się surfować” – stwierdziła w gazecie poświęconej praniu pieniędzy w cyfrowej walucie na początku tego roku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : FinCEN hires Michele Korver as first ‘chief digital currency advisor’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO