BTC to ślepy zaułek — oto dlaczego

Zwolennicy BTC mogą pogrzebać w dniu, w którym wdrożyli najnowszą zmianę protokołu, jeśli niektóre rządy dojdą do wniosku, że system, który można dowolnie zmieniać, może również zostać przez nie zmieniony. W zeszłym miesiącu najnowsza „aktualizacja” Taproot BTC została oficjalnie zablokowana, torując drogę do jej wdrożenia w listopadzie tego roku. Taproot, pierwotnie zaproponowany przez dewelopera/sock puppet di tutti puppi Greg Maxwell i stworzony przez dewelopera Pietera Wuille, oferuje skromne ulepszenia notorycznie zatkanych potoków transakcyjnych BTC i duże korzyści dla przestępców, którzy chcą ukryć swoje transakcje przed organami finansowymi. Jednak, podobnie jak w przypadku kontrowersyjnej rewizji protokołu Segwit sprzed kilku lat, fakt, że BTC nadal dystansuje się od oryginalnego protokołu opisanego w białej księdze Bitcoina z 2008 r., może narazić go na jeszcze bardziej radykalne zmiany narzucone mu spoza klubu. granice kabały deweloperów BTC Core. W niedawnym wątku na kanale Slack dr. Craiga Wrighta autor białej księgi Bitcoina wyraził opinię, że BTC jest „teraz ponad kruche” z powodu zmian wymuszonych na nim przez obóz rdzenia. Wright ostrzegł, że ta odmowa zablokowania protokołu BTC oznacza, że ​​protokół jest „otwarty na zmiany wymuszone w KAŻDEJ jurysdykcji, w której mieszkają programiści”.

https://twitter.com/bitcoinkaiser/status/1412072087645306885?s=20

Wright wyjaśnił, że „jeśli system może się różnić, można go dowolnie zmieniać na mocy nakazu rządu, nakazu sądu itp.”. Bez stałego systemu „nie ma obrony przed jednostronną umową”, a deweloperzy „można zmusić do przestrzegania nieskończonego zakresu zasad”. Kluczową deską wspierającą wiarę zwolenników BTC w wyższość ich technologii nad walutą fiducjarną jest stała podaż 21 milionów monet. Ale, jak zauważa Wright, pozwalając na skompromitowanie BTC poprzez zmiany protokołu, otwierasz drzwi „zewnętrznym stronom do podjęcia działań w celu użycia monety”, w tym „bycia zmuszonym do zwiększenia podaży ponad 21 milionów”. Wright obnażył koszmarny scenariusz dla laserowo-okich maksymalistów BTC, w którym „jedyną rzeczą, która powstrzymuje dodawanie większej liczby BTC na istniejących 21m, jest orzeczenie sądowe mówiące, że to nastąpi”. Argument ten byłby dyskusyjny, gdyby programiści Core zapewnili, że protokół BTC został „w kamieniu” – ścieżka, którą Wright mądrze zapewnił, że podążał protokół Bitcoin (BSV) – chociaż wykluczałoby to próby przejęcia kontroli nad technologii i wymusza kierowanie transakcjami z głównego łańcucha bloków na ich własne „rozwiązania” warstwy 2 Lightning and Liquid.

Wiedza o zrzucaniu powietrza

Argumenty Wrighta dotyczące nowo odkrytej kruchości BTC opierają się na jego wcześniejszych komentarzach, że Taproot stanowił (parafrazujemy tutaj) podniesiony środkowy palec do organów nadzoru finansowego, które, co zrozumiałe, marszczą brwi na próby ukrycia alfy i omegi nielegalnych transakcji. Jest to szczególnie nierozsądne, biorąc pod uwagę obecny klimat regulacyjny, w którym wiele krajów osiągnęło punkt krytyczny, jeśli chodzi o kryptowaluty. Strategia Binance polegająca na działaniu w jurysdykcjach bez lokalnej zgody — przy jednoczesnym informowaniu klientów, że złożenie nigdy nieukończonego wniosku oznacza, że ​​są oni regulowani w tej jurysdykcji — zawsze była tykającą bombą zegarową, która teraz ma odejść ”. Bum.’ Cierpliwość rządu USA również się wyczerpuje, o czym świadczy niedawna publiczna irytacja jego podatnika z powodu utraty nawet 1 biliona dolarów nieodebranych rocznych podatków od zasobów cyfrowych aktywów jego obywateli. Ponieważ dług publiczny USA wzrósł z powodu programów pomocy na wypadek pandemii, rząd aktywnie poszukuje możliwości złagodzenia tej góry zadłużenia, w tym przejęcia aktywów cyfrowych w celu rozwiązania roszczeń z tytułu zaległego podatku. Jak ostatnio szczegółowo opisał na tej stronie Johnny Jaswal, narastają spekulacje, że poważne zmiany w protokole kryptograficznym, które powodują, że transakcje na oryginalnym protokole są niezgodne z kolejnymi protokołami – scenariusz, do którego Taproot wyraźnie się kwalifikuje – skutecznie skutkuje zrzutem, czyli tworzeniem nowo wyemitowanych aktywów cyfrowych, przy czym twórcy tego nowego protokołu zobowiązani są do zapłaty podatku należnego po otrzymaniu tych nowych aktywów. Deweloperzy Core będą publicznie odrzucać wszystkie te zbliżające się zagrożenia na horyzoncie jako zwykłe miraże. Ale cypherpunki, którzy wierzą w niezłomność BTC w odpieraniu wyzwań fiskalnych lub regulacyjnych, mogą spodziewać się niegrzecznego przebudzenia. Jak angielski (nie szyfrujący) punk Joe Strummer ostrzegł kilkadziesiąt lat temu niedoszłych kapturów: „nigdzie nie da się ogłupiać z bronią, [ponieważ] czeka tam armia brytyjska, która waży półtora tysiąca ton”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BTC is a dead end tech—here’s why – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO