Binance wciąż nie może zrobić sobie przerwy, pomimo teatralnych „wysiłków” na rzecz zgodności

Kłopotliwa giełda kryptowalut Binance wściekle promuje swoje działania w zakresie zgodności, ale regulatorzy na całym świecie nadal rzucają zgniłe owoce na scenę. Od czwartku brytyjski bank Santander poinformował swoich 14 milionów klientów, że „wstrzymuje płatności z kont Santander na Binance, gdy tylko jest to możliwe”. Wypłaty z giełdy są nadal dozwolone, ale dalsze wpłaty na Binance są niedostępne, „aby pomóc chronić Cię przed oszustwami”. Posunięcie Santandera następuje po podobnym kroku brytyjskiego giganta bankowego Barclays na początku tego tygodnia, który pojawił się w odpowiedzi na ostrzeżenie konsumentów wydane pod koniec czerwca przez brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego (FCA) dotyczące lokalnego odgałęzienia Binance, które nie ma pozwolenia na „podejmowanie jakiejkolwiek regulowanej działalności na Wielka Brytania” Inne brytyjskie instytucje finansowe wcześniej uznały za stosowne ograniczyć dostęp swoich klientów do Binance jeszcze przed ostrzeżeniem FCA, podczas gdy giełda ogłosiła w tym tygodniu, że została zmuszona do zawieszenia depozytów w euro z Jednolitego Obszaru Płatności w Euro „z powodu wydarzeń pozostających poza naszą kontrolą. ” W środę Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) dodała do rosnącego statusu pariasa Binance, zalecając „szczególną ostrożność podczas korzystania z usług podmiotów z grupy Binance” ze względu na „znaczne ryzyko” utraty przez konsumentów zainwestowanych środków. W komunikacie KNF przytoczono ostrzeżenia wydane ostatnio przez organy regulacyjne w innych jurysdykcjach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Tajlandii i na Kajmanach, chociaż lista jurysdykcji Binance „tutaj smoki” obejmuje również Japonię, RPA i kanadyjską prowincję Ontario , podczas gdy wiele organów regulacyjnych w USA podobno prowadzi dochodzenie w sprawie Binance pod kątem domniemanego prania pieniędzy i przestępstw podatkowych.

Przestrzegaj lub zgiń

Tradycyjna reakcja Binance na ataki regulacyjne obejmuje coraz bardziej puste twierdzenia o składaniu wniosków o legalne działanie w tej lub innej jurysdykcji, chociaż żadna z tych aplikacji nigdy nie wydaje się skutkować uzyskaniem przez Binance zgody na prowadzenie stoiska z lemoniadą, nie mówiąc już o zabezpieczeniu znacznej ilości funduszy klientów . We wtorek dyrektor generalny Binance Changpeng „CZ” Zhao opublikował swoje najnowsze świadectwo radości ze zgodności, w którym zasugerował, że represje są „pozytywnymi oznakami dojrzewania branży”, a Binance „chce być pozytywnym czynnikiem” w tym dojrzewaniu . CZ wyjął stronę z podręcznika Marka Zuckerberga, twierdząc, że Binance „nie zawsze wszystko było w porządku, ale każdego dnia uczymy się i ulepszamy”. Od lat Zuck oferuje tego rodzaju pseudoprzeprosiny „Wiem, że możemy zrobić lepiej” po każdym ujawnieniu Facebooka, traktując jego dane użytkowników jako własność prywatną. Ale po każdej publicznej wycieczce z przeprosinami Zuck wkłada ręce z powrotem do słoika z plikami cookie danych użytkownika, odsłaniając teatr stojący za tymi mea culpas. CZ jest tutaj równie nieszczery i performatywny, a każdy, kto w tej chwili nie próbuje wyciągnąć swoich udziałów z Binance, prawdopodobnie zasługuje na swój ostateczny los. CZ dołożył wszelkich starań, aby walczyć z tą narracją, zachwalając 500% ekspansję międzynarodowego zespołu ds. zgodności i rady doradczej Binance od 2020 roku, a także plany „podwojenia wielkości naszego zespołu” do końca 2021 roku. podano tutaj liczbę osób, więc z tego, co wiemy, ten pięciokrotny wzrost może oznaczać, że Binance może się teraz pochwalić aż pięcioma pracownikami pracującymi w niepełnym wymiarze godzin, poświęconymi kwestiom zgodności. Binance właśnie ogłosiło nowego dyrektora ds. zgodności, byłego członka eToro, Jonathana Farnella, podczas gdy rzadko używana amerykańska spółka zależna Binance, Binance.US, zatrudniła Manuela Alvareza, byłego komisarza finansowego stanu Kalifornia, aby wzmocnić swoje możliwości w zakresie zgodności. Jednak wewnętrzne dokumenty Binance sprzed premiery Binance.US mówiły o planowanym odgałęzieniu jako sposobie „odizolowania Binance od egzekwowania prawa USA”, więc naprawdę można być pod takim wrażeniem tego ostatniego dodatku do listy.

CYFROWY NOMAD ZNAJDUJE DOM?

Publiczny list CZ zachwalał również współpracę Binance z organami ścigania w celu „rozprawienia się z cyberprzestępstwami, takimi jak pranie pieniędzy, finansowanie terroryzmu i oszustwa”. To nowo odkryte zobowiązanie do pomocy organom ścigania w ograniczaniu przestępczości stanowi spory zwrot sprzed zaledwie kilku lat, kiedy raport Chainalysis wykazał, że Binance był największym odbiorcą wymiany nielegalnych BTC, co stanowiło znacznie ponad jedną czwartą całkowitego rocznego napływu . Publicznie CZ może głupio zastanawiać się, dlaczego jego firma była przedmiotem takiego nacisku regulacyjnego, ale jest to ten sam człowiek, który chwali się, że jego firma nie ma żadnej fizycznej siedziby, a także ma zwyczaj pozostawania w ruchu, woląc pozostać w ciągle zmieniającej się serii AirBNB na całym świecie, zamiast osiedlać się w jednym miejscu na zbyt długo. CZ wydaje się być przekonany, że ten wzorzec zachowania uosabia chłodną atmosferę „cyfrowego nomady”, chociaż władze mogą postrzegać kogoś, kto śpi w butach, z laptopem pod poduszką i paszportem w zębach, w zdecydowanie mniej romantyczny sposób. Jednak Binance niedawno zmieniło swoje warunki świadczenia usług w zakresie rozwiązywania sporów z klientami, zastrzegając, że wszystkie takie sprawy będą administrowane przez Międzynarodowe Centrum Arbitrażu w Hongkongu. Jeszcze w styczniu sprawami tymi zajmował się Regulamin Arbitrażowy Międzynarodowej Izby Handlowej (która nazywa Paryż domem). Nie na darmo, ale w tym tygodniu CZ zamieścił na Twitterze zdjęcie spożywanego posiłku, który bystroocy widzowie oznaczyli jako pochodzący z Hongkongu, co potwierdził CZ. Binance również zarejestrował firmę (Binance Limited) na terytorium 1 maja, pomimo rozwiązania innej firmy (Binance (Hong Kong) Limited) we wrześniu 2018 roku.

Binance rozpoczął działalność w Chinach w 2017 roku, ale wkrótce potem podniósł poprzeczkę w odpowiedzi na plany Pekinu dotyczące zakazu handlu kryptowalutami. To więcej niż trochę dziwne, że Binance szukałoby powrotu do Hongkongu, biorąc pod uwagę coraz ściślejszą kontrolę Pekinu nad specjalnym regionem administracyjnym, ale być może CZ ma kompromitujące zdjęcia Xi Jinpinga lub coś takiego. Właściwie zrób to, ponieważ czwartek przyniósł powszechne doniesienia o Pekinie wznoszącym nowe cegły swojej „wielkiej zapory ogniowej” wokół kilku giełd skierowanych do Chin, w tym Binance i Huobi. Raporty te pojawiły się niedługo po tym, jak wiceprezes Ludowego Banku Chin wydał oświadczenie o potrzebie rozprawienia się ze stablecoinami (jak Binance USD).

Sprzedawca Fiata: Nie samochód, ale mimo wszystko unik

Tymczasem problemy regulacyjne Binance sprawiły, że firma poszukuje nowych „dostawców fiat”, aby upewnić się, że szyny płynności witryny są wystarczająco nasmarowane. Bardziej znany jako program Global P2P Merchants Program, oferuje nieograniczone możliwości dla osób, które mogą zapewnić „bardziej konkurencyjną strukturę opłat lub usprawnione wrażenia użytkownika” niż jest to obecnie w ofercie. . Binance prowadzi ten program już od ponad roku, ale ponieważ firma traci na rampach fiat szybciej niż Rudy Giuliani traci licencje prawa stanowego, zapotrzebowanie na sprzedawców fiat nigdy nie było tak dotkliwe. Niektórzy zwykli krytycy Binance świetnie się bawili, proponując alternatywne nazwy dla tego programu, w tym „muł pieniężny”. Wstępny formularz wniosku, aby zostać sprzedawcą fiducjarnym zawiera takie zapytania, jak kluczowe kraje/regiony, które obsługuje, definiując strukturę opłat i szczegóły (jeśli istnieją) procesu Poznaj swojego klienta. Przypuszczalnie, jeśli ktoś przejdzie do drugiej rundy tego przeglądu, zostanie zapytany, czy posiada walizkę z fałszywym dnem i ile rolek 100-dolarowych banknotów można upchać w tylnym przejściu. Podsumowując, całkiem niezłe 72 godziny dla Binance Group i CZ, który najwyraźniej chce zostać kolejnym złoczyńcą Bonda. Uruchomiliśmy pulę biurową w CoinGeek, jeśli chodzi o tytuł tego dzieła – Żyj i pozwól Bi? Dr. Bez wypłat? Szczerze mówiąc, moje pieniądze są na Cryptopussy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance still can’t catch a break despite compliance ‘efforts’ theatrics – CoinGeek



Author: BitcoinSV.pl
CEO