Twórcy tokenów DROP przyznają się do winy za oszustwo ICO o wartości 1,8 mln USD

Dwóch kalifornijskich mężczyzn zgodziło się przyznać do winy za oszustwa związane z papierami wartościowymi w związku z niezarejestrowanym ICO, które przeprowadzili w 2017 roku. Obaj zebrali 1,9 miliona dolarów, sprzedając ponad 600 milionów rodzimych tokenów, jednocześnie wydając fałszywe oświadczenia, przedstawiając fałszywe deklaracje rentowności i składając nieosiągalne obietnice do inwestorów, podały władze. W komunikacie prasowym Departament Sprawiedliwości USA (DoJ) poinformował, że obaj mężczyźni z hrabstwa Orange w Kalifornii zostali oskarżeni o jeden zarzut oszustwa związanego z papierami wartościowymi.

Oprócz zgody na przyznanie się do winy, 25-letni Jeremy McAlpine i 28-letni Zachary Matar zawarli ugodę z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Zgodzili się na stałe nakazy zakazujące im dalszego oszukańczego postępowania. Muszą również trzymać się z dala od kupowania lub sprzedawania cyfrowych papierów wartościowych i płacić kary cywilne, odsetki od osądzania i wydalać nieuczciwie zdobyte bogactwo. . Według DoJ, ci dwaj mężczyźni założyli Dropil Inc. w 2017 roku. Dropil była firmą z siedzibą w Belize, działającą w Fountain Valley, która twierdziła, że ​​zarządza i zapewnia inwestycje w aktywa cyfrowe.

Firma twierdziła, że ​​oferuje zautomatyzowanego bota handlowego, a także program do handlu aktywami cyfrowymi. Podobnie jak w przypadku setek innych ICO, które pojawiły się w 2017 roku, Dropil opracował również własny natywny token, DROP. Ci, którzy kupili tokeny DROP, mieli wyłączny dostęp do bota. Świadcząc wszystkie te usługi, ci dwaj mężczyźni nie zarejestrowali się w SEC jako pośrednik lub dealer. Aby zwabić inwestorów, obaj rzekomo złożyli kilka fałszywych oświadczeń na temat tokenów i bota handlowego. Twierdzili, że bot może zapewnić „fachowo zarządzany algorytm równoważenia portfela [który] zarządza ryzykiem”. Tokeny DROP były reklamowane jako będące w stanie zapewnić prywatność oraz oferować wartość i ekskluzywność. McAlpine i Matar podobno przeprowadzili ICO w styczniu 2018 r., sprzedając tokeny DROP inwestorom.

Według DoJ, aby zwabić inwestorów, złożyli kilka fałszywych oświadczeń w swojej białej księdze, na swojej stronie internetowej i na swoich stronach w mediach społecznościowych. Aby sprawić wrażenie rentowności, dokonywali płatności na rzecz posiadaczy tokenów DROP w postaci nowo wybitych tokenów. Podobno kłamali również na temat funduszy zebranych w ICO, umieszczając je na 54 mln USD od 34 000 inwestorów.

Jednak DoJ ocenia tę kwotę na 1,9 miliona dolarów od 2500 inwestorów. Około 1,6 miliona dolarów z kwoty, którą zebrali, zostało przeznaczone na wydatki osobiste i płatności na rzecz ich współpracowników.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : DROP token creators plead guilty to $1.8M ICO scam, settle with SEC – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO