Filipińska Giełda Papierów Wartościowych chce stać się platformą do handlu walutami cyfrowymi

Według lokalnych raportów filipińska giełda (PSE) przygląda się handlowi walutami cyfrowymi. Szef giełdy uważa, że ​​jeśli Filipińczycy zamierzają handlować walutami cyfrowymi, giełda najlepiej nadaje się do ich obsługi zamiast istniejących giełd. Przyznał jednak, że regulator branżowy nie wskazał jeszcze kierunku dla platform handlu walutami cyfrowymi. PSE to krajowa giełda papierów wartościowych Filipin, z kapitalizacją rynkową przekraczającą 250 miliardów dolarów. Według jego prezesa i dyrektora generalnego Ramona Monzona, giełda jest najlepiej przygotowana do obsługi bractwa walut cyfrowych w kraju Azji Południowo-Wschodniej.

W rozmowie z CNN Filipiny Monzon potwierdził, że najwyższe kierownictwo PSE omawia pomysł integracji walut cyfrowych, zauważając, że uważa, że ​​giełda ma już przewagę nad istniejącymi platformami handlu walutami cyfrowymi na Filipinach. Powiedział magazynowi: „Jeśli powinna być jakakolwiek wymiana na kryptowaluty, należy to zrobić w PSE. Dlaczego? Po pierwsze, to dlatego, że mamy infrastrukturę handlową. Ale co ważniejsze, będziemy mogli zapewnić ochronę inwestorów, zwłaszcza w przypadku produktu takiego jak kryptowaluty. PSE, jeśli w końcu wejdzie w cyfrowe waluty, dołączy do innych czołowych giełd, które już badają branżę. Jednym z tych, które zrobiły największe skoki, jest niemiecka Deutsche Börse.

Tydzień temu giełda nabyła większościowy udział w Crypto Finance, szwajcarskiej firmie zajmującej się handlem aktywami cyfrowymi i pośrednictwem. Prezes PSE ostrzegł jednak inwestorów przed oczekiwaniem na jazdę bez ryzyka z walutami cyfrowymi. Stwierdził: „To wszystko zyski kapitałowe, co oznacza, że ​​cena, którą otrzymuję z mojego krypto, jest ceną, którą jesteś gotów zapłacić… Tak więc wiele osób przyciąga to z powodu zmienności. Natychmiastowe bogactwo może być również natychmiastową biedą”. „Jeśli na Filipinach będzie miał miejsce jakikolwiek ustrukturyzowany handel kryptowalutami, powinien to być pod naszą obserwacją” – dodał.

Pomimo swoich najlepszych interesów, PSE są ograniczone w odniesieniu do walut cyfrowych przez stan przepisów na Filipinach, powiedział Monzon. PSE oczekuje na wskazówki od Krajowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. „Niestety nie jesteśmy teraz w stanie tego zrobić, ponieważ nie mamy jeszcze przepisów od regulatora” – dodał.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Philippine Stock Exchange wants to become a digital currency trading platform – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO