Brazylijski „Bitcoin King” aresztowany za rzekome sprzeniewierzenie 300 milionów dolarów $

Samozwańczy król Bitcoin został aresztowany w Brazylii pod zarzutem defraudacji ponad 300 milionów dolarów od swoich klientów. Claudio Oliveira był prezesem Bitcoin Banco Group, brazylijskiej firmy brokerskiej w zakresie cyfrowych walut. W 2019 roku twierdził, że jego firma została zhakowana i straciła ponad 7000 BTC. Od tego czasu władze prowadziły śledztwo w sprawie jego i jego firmy, czego kulminacją było jego niedawne aresztowanie. Policja federalna w południowym mieście Kurytyba aresztowała Oliveirę wraz z niektórymi innymi liderami Bitcoin Banco Group. W komunikacie prasowym policja ujawniła, że ​​prowadzi śledztwo w związku z domniemanym praniem pieniędzy, defraudacją, przestępstwami upadłościowymi i innymi.

Nazywane Operation Daemon, dochodzenie w sprawie Bitcoin Banco Group obejmowało również 22 nakazy przeszukania i zajęcia. Podobno policja miała nakaz sądowy zezwalający na zajęcie mienia związanego z firmą. Operacja Daemon trwa już od jakiegoś czasu, ponieważ rozpoczęła się w 2019 roku. Wszystko zaczęło się od blokowania przez firmę wypłat dla klientów. Zaniepokojeni inwestorzy udali się do władz i rozpoczęło się śledztwo. „Król bitcoinów” miał wkrótce potem twierdzić, że firma padła ofiarą włamania i że skradziono ponad 7000 BTC. Nie przedstawił jednak żadnego namacalnego dowodu włamania, nawet po tym, jak nakazał to sąd, unosząc jeszcze więcej brwi. Do września 2019 r. firma została pozwana przez ponad 200 inwestorów, co skłoniło Oliveirę do złożenia wniosku o odzyskanie pomocy sądowej.

Jest to zatwierdzony przez sąd układ, który pozwala firmie uniknąć ogłoszenia upadłości poprzez znalezienie innych środków na spłatę wierzycieli. . Pomimo odzyskania środków sądowych, Bitcoin Banco Group działała jak zwykle, zgodnie z doniesieniami lokalnych mediów. Kontynuował pozyskiwanie nowych klientów i zaniedbywał nakazane przez sąd obowiązki spłaty wierzycieli. Podczas gdy Oliveira wcześniej twierdził, że nie jest w stanie spłacić klientów, którzy stracili pieniądze podczas rzekomego włamania, ujawnione zeznania podatkowe wykazały, że miał 25 000 BTC zaledwie kilka miesięcy po włamaniu.

Według ekspertów podatkowych brazylijskie sądy mają prawo nakazać mu spłatę inwestorów z tej skrytki, nawet jeśli posiada ją osobiście. Saga Bitcoin Banco Group dotknęła ponad 20 000 inwestorów, chociaż wniesiono przeciwko niej tylko około 200 pozwów. Ich wartość obrażeń waha się od 3000 do 3 milionów dolarów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Brazil’s ‘Bitcoin King’ arrested over alleged $300M embezzlement – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO