Binance tymczasowo zawiesza depozyty w euro za pośrednictwem SEPA

Binance zawiesiło depozyty bankowe z Jednolitego Obszaru Płatności w Euro (SEPA) z powodu „zdarzeń poza naszą (zespołu Binance) kontrolą”. Według Binance „Wszelkie wpłaty, które w międzyczasie podjęto za pośrednictwem SEPA, zostaną zwrócone w ciągu 7 dni roboczych”. Jednak użytkownicy Binance nadal mogą dokonywać wypłat za pośrednictwem SEPA. Binance twierdzi, że to zawieszenie jest tymczasowe, jednak dodaje oliwy do ognia, jakim jest globalne represje, które mają miejsce na Binance przez organy nadzoru finansowego na całym świecie.

Kłopoty Binance

Zaczęło się w maju, kiedy raport Bloomberga stwierdził, że IRS i DOJ badają Binance; od tego czasu sytuacja Binance spadła – szczególnie w ostatnich tygodniach. Pod koniec czerwca bank południowoafrykański zabronił swoim klientom kupowania walut cyfrowych na Binance, ponieważ twierdzili, że Binance nie spełnia wymogów. Kilka dni później japoński organ nadzoru finansowego wydał Binance ostrzeżenie, że Binance działa w Japonii bez pozwolenia. Krótko po tym tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła skargę przeciwko Binance za działalność w ich kraju bez wymaganej licencji; a następnie regulator finansowy na Kajmanach powiedział: „Grupa Binance i Binance Holdings Limited nie są zarejestrowane, licencjonowane, regulowane ani w inny sposób upoważnione przez Urząd do prowadzenia giełdy kryptowalut z lub na Kajmanach”. I wreszcie, Barclay zawiesił wszystkie transakcje kartami debetowymi i kredytowymi, które trafiają do Binance po tym, jak brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że „Binance Markets Limited nie może podejmować żadnej regulowanej działalności w Wielkiej Brytanii”.

Binance planuje spełnić?

Binance będzie musiało odpowiedzieć organom nadzoru finansowego, które zgłosiły obawy i złożyły skargi dotyczące działalności Binance w swoich krajach. Jeśli Binance nie będzie w stanie zastosować się do tych organów regulacyjnych, będą oni zmuszeni zakończyć swoją ofertę usług w tym kraju, tak jak Binance ostatnio musiało zrobić w Ontario w Kanadzie. Założyciel i dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao (CZ) opublikował 6 lipca post na blogu, który między innymi dotyczył problemu zgodności Binance. „Jak powiedziałem pod koniec 2020 r., zgodność to podróż – zwłaszcza w nowych sektorach, takich jak kryptowaluty” – powiedział CZ. „Przyjęcie i rozwój krypto ma wiele podobieństw z samochodem. Kiedy samochód został wynaleziony po raz pierwszy, nie było żadnych przepisów ruchu drogowego, sygnalizacji świetlnej, a nawet pasów bezpieczeństwa. Prawa i wytyczne zostały opracowane po drodze, gdy samochody poruszały się po drogach. Są to ramy i prawa, które dziś uważamy za oczywiste, które pozwalają na szerokie i bezpieczne stosowanie tej potężnej technologii. Crypto jest podobne w tym sensie, że może być dostępne dla każdego, ale wymagane są ramy, aby zapobiec niewłaściwemu użyciu i złym aktorom. Wyjaśnienie i zbudowanie pierwszego zestawu standardów ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju branży. A Binance chce mieć pozytywny wkład”. Według CZ, Binance powiększył się – i zamierza nadal się rozwijać – swój międzynarodowy zespół ds. zgodności. Wygląda na to, że Binance stawia na tych pracowników i ich relacje z regulatorami finansowymi, aby wyciągnąć Binance z kłopotów, jakie ma z regulatorami.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance temporarily suspends Euro deposits via SEPA – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO