Towary a aktywa — BitCoin jako towar obliczeniowy

Czym są towary?

Ropa jest atutem; towarem jest baryłka ropy. Srebrna łyżka, bryłka rudy srebra i srebrna korona królowej są srebrnymi aktywami; rzymski denar, hiszpańskie „kawałki 8” i amerykański srebrny dolar są towarami. Kiedy zarzynasz krowę na swoim podwórku, aby pokroić ją w plasterki i kazać swojej rodzinie zjeść ją dla wyżywienia, to jest to atut. Kiedy USDA dokonuje klasyfikacji ogromnego kawałka wołowiny „Prime” w pakowni mięsa w Chicago, używa PROTOKOŁU do marmurkowania tłuszczu, aby stworzyć towar. Towary mają być wymienne nie bez powodu: wydajności.

Grades of Steak

Jakie są niektóre z najważniejszych sposobów mierzenia efektywności utowarowienia? Koszt, szybkość, bezpieczeństwo i uniwersalność

Koszt: jak tanio możemy wysłać wartość? Co jest bardziej atrakcyjne: przelew fiat w wysokości 20 USD lub opłata transakcyjna BitCoin w wysokości 0,0002 USD? Oto proste pytanie: jeśli transakcja pieniężna kosztuje dużo pieniędzy, a głównym wydatkiem na komputery jest energia elektryczna, czy ta sieć transakcyjna może być wydajna energetycznie?

Szybkość: Jak szybko możemy przenieść zasób? Czy nagroda pieniężna w turnieju Fortnite trafiła do najlepszego gracza, czy też o meczu decydowała różnica w opóźnieniu sieciowym gracza z Florydy w porównaniu z graczem z Wietnamu, którego awatarowi nie udało się wystrzelić zwycięskiego strzału, mimo że wyraźnie nacisnął spust przed swoim przeciwnik? Transakcja może mieć dużą wartość ujemną, np. w eSportach, jeśli kosztowała gracza milion dolarów, ponieważ była zbyt wolna.

Bezpieczeństwo: Ile marnotrawstwa i/lub kradzieży można wyeliminować? Jeśli organ centralny może zdecydować, że produkt inwestycyjny został zhakowany, ale jego rozwiązanie jest gorsze niż nicnierobienie w ogóle – czy nie byłoby lepiej mieć system, który może demokratycznie podejmować szybkie decyzje na podstawie wcześniej uzgodnionego protokołu? Beczki z ropą nie powinny się łatwo łamać, nie powinny być łatwo skradzione/syfonowane i powinny być łatwe do zweryfikowania jako niosące ropę, a nie heroinę, mierząc jednolitą wagę bez otwierania otworu szpuntowego. Bezpieczeństwo w BitCoin oznacza, że wiesz, że pieniądze, które otrzymałeś, nie zostały wydane podwójnie – jak świadomość, że twój mąż nie utrzymuje drugiej żony i rodziny po drugiej stronie rzeki.

Uniwersalność: Jaki procent ogólnoświatowego systemu można uczynić tanim, szybkim i zapewniającym najwyższe bezpieczeństwo? Jeśli musisz zapłacić 20 USD do swojego banku za przelew 1000 USD do Coinbase, to 50 USD opłaty za wydobycie plus 14,90 USD zmiennej opłaty Coinbase za przeliczenie 1000 USD na BTC, plus kolejne 50 USD opłaty za wydobycie za przeniesienie BTC na inną giełdę, taką jak Bittrex , plus kolejna opłata za wydobycie w wysokości 50 USD za wymianę BTC na towar cyfrowy, który jest mniej „zadowolony z opłat”, a nawet niewielkie koszty mają tendencję do narastania z czasem. Podobnie, jeśli używasz BitCoina i jest on akceptowany tylko przez 1% światowych firm, wydasz dużo zmarnowanych opłat i czasu na rampę i off-ramping do fiat. Czy kiedykolwiek miałeś w kieszeni niewłaściwą walutę na szwajcarskim dworcu kolejowym, kiedy musiałeś skorzystać z toalety? Liczy się powszechna akceptacja!

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Commodities vs. Assets—BitCoin as computational commodity – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO