W 2022 roku górnicy z Kazachstanu muszą zmierzyć się z nowymi kosztami energii

Wschodzący cyfrowy hotspot walutowy Kazachstan ogłosił, że w 2022 r. wdroży nowy system opłat energetycznych dla firm wydobywczych, po tym, jak prezydent kraju uchwalił nową ustawę wprowadzającą dodatkowy poziom opłat. Prezydent Republiki Kazachstanu Kassym-Jomart Tokayev podpisał ustawę, która wprowadzi nową opłatę podatkową od spółek wydobywczych działających na terenie kraju, która wejdzie w życie w styczniu 2022 roku. Prawo oznacza, że ​​po nowym roku obowiązuje 1 tenge (0,00233 USD) za kilowatogodzinę dodatkowej opłaty nakładanej na firmy zajmujące się wydobyciem kryptowalut po nowym roku, która ma pomóc w regulacji sektora.

Ustawa, która została uchwalona w zeszłym miesiącu, ma również pomóc w inwestowaniu w infrastrukturę energetyczną w kraju, który znajduje się pod znaczną presją, ponieważ coraz więcej firm zajmujących się wydobyciem walut cyfrowych zdecydowało się założyć w tej jurysdykcji. Przewodniczący komitetu ds. reform gospodarczych i rozwoju regionalnego, Albert Rau, powiedział, że władze mają nadzieję, że nowy system regulacyjny pomoże wydobyć sektor „z cienia”. Rau podobno jest autorem nowego modelu legislacyjnego, który ma na celu wykorzystanie rosnącej atrakcyjności kraju jako miejsca docelowego dla górników kryptowalut.

Kazachstan cieszy się coraz większą popularnością wśród firm wydobywczych, w tym rozproszonych z Chin, w związku z zaostrzeniem przepisów dla tamtejszego sektora. Jest również preferowany ze względu na niskie koszty energii i odpowiedni klimat, co czyni go coraz bardziej popularnym wyborem dla międzynarodowych podmiotów górniczych. W obliczu represji wobec górnictwa w Chinach, regionalni giganci górnictwa Canaan i BTC.com przenieśli się do Kazachstanu, co czyni go jednym z najważniejszych globalnych miejsc docelowych dla branży.

Kazachstan jest obecnie czwartym co do wielkości krajem pod względem hash rate dla BTC, po Chinach, Stanach Zjednoczonych i Rosji.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Kazakhstan block reward miners face new energy costs in 2022 – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO