Spadający współczynnik haszowania: dobre i złe wieści

Zakaz wydobywania nagród blokowych przez Chiny zbiera swoje żniwo na rynkach walut cyfrowych. Ponad 50% stawki haszowania obsługującej sieci walut cyfrowych pochodzi z Chin, a gwałtowne rządowe stłumienie wydobycia spowodowało, że hash rate opuścił sieci walut cyfrowych w exodusie.

Chociaż spadek kursu haszowania będzie miał negatywny wpływ na rynki walut cyfrowych w krótkim okresie, istnieje kilka pozytywnych efektów zewnętrznych, które wynikną z tego wydarzenia. W tym artykule przedstawimy krótkie podsumowanie zakazu wydobycia w Chinach, a następnie przyjrzymy się negatywnym i pozytywnym skutkom tego zakazu.

Co wydarzyło się w Chinach?

21 maja 2021 r. chiński rząd wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że jednym z jego celów było „zapobieganie i kontrolowanie ryzyka finansowego”, w oświadczeniu stwierdza się, że jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest „rozprawienie się z wydobyciem i handlem bitcoinami zachowanie.” Następnie kilka prowincji w Chinach zaczęło wydawać własne oświadczenia, informując podmioty wydobywające waluty cyfrowe działające w ich jurysdykcjach, że mają określony czas na zamknięcie swojej działalności wydobywczej, oraz informując dostawców energii elektrycznej na tym obszarze, aby zakończyli usługi z tymi podmiotami zajmującymi się wydobywaniem walut cyfrowych. w tym czasie. W rezultacie górnicy opuszczają Chiny, zamykają swoje operacje wydobywcze i wysyłają swój sprzęt górniczy do nowych lokalizacji, w których będą znajdować się ich urządzenia.

Źli

Chińskie represje spowodowały, że górnicy walut cyfrowych w Chinach nagle wyłączyli swoje maszyny i poszukali nowego domu dla swojego sprzętu do kopania. W rezultacie hash rate spadł masowo w prawie każdej sieci walut cyfrowych. Od 21 maja do 31 czerwca, hash rate w sieci BTC spadł o 41,5842%, hash rate w sieci BCH spadł o 27,9279%, a hash rate w sieci BSV spadł o 12,3288%. Negatywne wiadomości odbiły się na rynkach walut cyfrowych, powodując gwałtowny spadek cen. Hash rate ma tendencję do podążania za ceną, a chiński zakaz kopania walut cyfrowych i represje wobec banków spotęgowały spadek w obu przypadkach. Górnicy starali się przenieść, a wiele osób wierzyło, że górnicy przeniosą się do Ameryki Północnej ze względu na jej bezpieczeństwo regulacyjne – ale w rzeczywistości Ameryka Północna nie ma infrastruktury, aby pomieścić wszystkie maszyny górnicze opuszczające Chiny. Skalowanie zakładów górniczych w Ameryce Północnej najprawdopodobniej zajmie od 9 do 18 miesięcy — teraz możesz się zastanawiać, dlaczego jest tak źle? Ponieważ tymczasowym rozwiązaniem dla wielu górników jest przeniesienie się do Chazakstanu, gdzie większość produkcji energii w kraju pochodzi z węgla – paliwa kopalnego, które ma negatywny wpływ na środowisko. Biorąc pod uwagę kwestie środowiskowe, które wiele osób, w tym Elon Musk, podniosło przeciwko wydobyciu, przeprowadzka do kraju, w którym wykorzystuje się paliwa kopalne do wydobywania cyfrowej waluty, jest zniewagą dla obrażeń.

Dobre wieści

W przypadku dużych kopaczy walut cyfrowych, takich jak TAAL Distributed Information Technologies Inc. (CSE:TAAL | FWB:9SQ1 | OTC:TAALF), spadek współczynnika haszowania był korzystny dla ich działalności. W przypadku górników, których większość mocy obliczeniowej znajduje się już w legalnych jurysdykcjach z pewnością regulacyjną, mogą kontynuować wydobywanie bloków i przetwarzać transakcje, podczas gdy inni górnicy są zmuszeni przejść do trybu offline i przenieść się. Przy mniejszej konkurencji wielcy górnicy mogą wygrać więcej bloków i samodzielnie przetwarzać więcej transakcji, co oznacza, że ​​powinni zgarniać więcej nagród blokowych i opłat transakcyjnych w porównaniu do normalnej średniej historycznej. Zakaz wydobycia w Chinach, a także kwestie środowiskowe związane z efektywnością energetyczną wielu walut cyfrowych zmuszą branżę walut cyfrowych do poprawy. Górnicy opuszczający Chiny chcą przenieść się do obszarów o większej pewności politycznej i regulacyjnej. Kwestie energetyczne poruszone w związku z nieefektywnością energetyczną wydobycia BTC będą skłaniać przemysł wydobywczy jako całość do poszukiwania bardziej ekologicznych rozwiązań, takich jak wydobycie z wykorzystaniem energii słonecznej i innych form czystej energii.

Co oglądać

W nadchodzących tygodniach i miesiącach będziesz chciał mieć oko na zakaz wydobywania bitcoinów w Chinach, gdzie górnicy się przenoszą i jak energia jest produkowana na obszarach, do których się przenoszą. Zobaczymy spadek współczynnika haszowania, ponieważ górnicy będą nadal wyłączać maszyny, które hostują w Chinach i pakują je/wysyłają do nowych domów. Prawdopodobnie zobaczymy, że argument zielonej energii powróci, jeśli lokalizacje, do których górnicy wysyłają swój sprzęt, nie wykorzystują zielonej lub czystej energii. Zakaz wydobywania bitcoinów przez Chiny i kopanie w pośpiechu w poszukiwaniu nowego domu wstrząsnęły rynkami walut cyfrowych; Wbrew powszechnemu przekonaniu, górnicy są najważniejszym graczem w sieciach walut cyfrowych i wszystko, co dzieje się w tym sektorze branży, będzie nieumyślnie miało wpływ na wszystkie inne obszary branży, więc bądź czujny.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Plummeting hash rate: The good and bad news – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO