Brytyjski bank NatWest wprowadza limity transakcji wymiany walut cyfrowych digital

Jeden z wiodących banków komercyjnych w Wielkiej Brytanii, NatWest, wprowadził nowe ograniczenia dla użytkowników dokonujących transakcji na giełdach kryptowalut, w najnowszym ograniczeniu, aby wpłynąć na użytkowników walut cyfrowych w kraju. Posunięcie to ma miejsce w kontekście zaostrzenia przepisów dotyczących wymiany walut cyfrowych w Wielkiej Brytanii, a główny regulator, Financial Conduct Authority (FCA), intensyfikuje swoje wysiłki w celu kontrolowania wykorzystania kryptowalut w tym kraju.

Banki z grupy NatWest podobno wprowadziły maksymalny limit kwoty, jaką klienci mogą przesłać do kantorów cyfrowych walut w ciągu jednego dnia. Nieujawniony limit został wprowadzony, aby poradzić sobie z tym, co według banku jest nadmiernie wysokim poziomem oszustw i oszustw inwestycyjnych, które nękają inwestorów detalicznych w ostatnich miesiącach. Limit obejmuje transfery dla Binance, które w ostatnich tygodniach było przedmiotem coraz większej kontroli ze strony regulatorów w Wielkiej Brytanii i innych krajach.

W oświadczeniu NatWest powiedział, że posunięcie to miało na celu ochronę klientów przed przestępcami, którzy opierają się na kryptowalutach jako mechanizmie przeprowadzania oszustw i oszustw. „Aby chronić naszych klientów przed przestępcami wykorzystującymi te platformy, tymczasowo zmniejszamy maksymalną dzienną kwotę, jaką klient może wysłać na giełdy kryptowalut, a także blokujemy płatności na rzecz niewielkiej liczby firm zajmujących się aktywami kryptowalutowymi, w których odnotowaliśmy szczególnie znaczące poziomy szkody dla naszych klientów związane z oszustwami.” Ograniczenia to najnowsze kroki instytucji bankowej w Wielkiej Brytanii w celu rozprawienia się z kryptowalutą.

Dzieje się tak, gdy FCA ogłosiło zaostrzanie przepisów wobec firm zajmujących się walutami cyfrowymi i firm, które akceptują płatności w walucie cyfrowej. Ten ruch nastąpił po tym, jak NatWest ogłosił w kwietniu, że odmówi klientom biznesowym, którzy przyjmują płatności w walutach cyfrowych, po zidentyfikowaniu ich jako „wysokiego ryzyka”. Jest to powtórzenie podobnych kroków z konkurencyjnego banku TSB, który w czerwcu wprowadził własny zakaz walut cyfrowych dla klientów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UK bank NatWest introduces limits for digital currency exchange transactions – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO