Licencjonowanie w Wielkiej Brytanii okazuje się zbyt surowe, ponieważ 13 kolejnych firm walutowych wycofuje wnioski

Firmy zajmujące się walutami cyfrowymi, które chcą prowadzić działalność w Wielkiej Brytanii, podobno uważają warunki licencyjne określone przez Financial Conduct Authority (FCA) za zbyt trudne w obliczu ostatniej fali wycofanych aplikacji. Około 13 potencjalnych licencjobiorców podobno wycofało swoje wnioski do regulatora, zwiększając całkowitą liczbę do 64. Dane pokazują wzrost o 25% wycofanych wniosków w samym czerwcu, a inni uważali, że rozważają podobne posunięcia. FCA przejęła swoją rolę w nadzorowaniu sektora walut cyfrowych w styczniu 2020 r., Zwracając szczególną uwagę na zgodność z procedurami przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Skłoniło to regulatora do wprowadzenia systemu licencjonowania, dając przedsiębiorstwom wstępny okres jednego roku na spełnienie wymogów. Jednak po zasypaniu wnioskami powstałe zaległości skłoniły regulatora do ustanowienia tymczasowego systemu rejestracji, aby dać czas na przetwarzanie. Firmy, które wycofują się z procesu licencjonowania, są zobowiązane do zaprzestania działalności pod groźbą kar i egzekwowania prawa przez regulatora. Oczekuje się jednak, że niektóre firmy będą mogły nadal działać poza kompetencjami agencji w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy. Wiadomość pojawia się w klimacie zaostrzenia ograniczeń dla firm zajmujących się cyfrowymi walutami w Wielkiej Brytanii.

Ostatnio brytyjski organ regulacyjny podjął działania przeciwko giełdzie kryptowalut Binance, dołączając do organów regulacyjnych w Ontario i Japonii. Binance wycofało swój wniosek o licencję na Wielką Brytanię w zeszłym miesiącu. Dyrektor generalny platformy handlowej eToro, Yoni Assia, powiedział, że kierunek w Wielkiej Brytanii oznacza rosnący zamiar uregulowania sektora walut cyfrowych, ostrzegając przed bardziej rygorystycznymi regulacjami, które pojawią się w przyszłości. Dzieje się to w czasie coraz bardziej zaostrzających się ograniczeń w sektorze walut cyfrowych na całym świecie, ponieważ rządy ustanawiają własne systemy regulacji branży.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UK licensing proves too strict as 13 more digital currency firms withdraw applications – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO