Regulator południowoafrykański zadeklarował waluty cyfrowe jako produkty finansowe po oszustwie w wysokości 3,8 mld USD

Po jednym z największych oszustw w branży walut cyfrowych, południowoafrykański regulator finansowy stara się objąć ten sektor kontrolą. Financial Services Conduct Authority stara się zaklasyfikować waluty cyfrowe jako produkt finansowy. To dałoby jej jurysdykcję nad branżą i pozwoliłoby chronić inwestorów, którzy stają się coraz bardziej podatni na zagrożenia. . Republika Południowej Afryki była świadkiem dwóch największych oszustw związanych z walutami cyfrowymi w ciągu ostatniego roku. Pierwszym był Mirror Trading International, który podobno wystartował z ponad 170 milionami dolarów.

Najnowszy jest największym z dotychczasowych. Jak poinformował CoinGeek, Africrypt podobno wystartował z 3,8 miliarda dolarów, co czyni go jednym z największych oszustw w historii walut cyfrowych. Ponieważ inwestorzy stają się celem oszustów, Financial Services Conduct Authority stara się bardziej zaangażować w branżę. Według raportu IOL, FSCA chce zadeklarować Bitcoin i inne waluty cyfrowe jako produkty finansowe. To pozwoli jej nadzorować branżę i chronić inwestorów. Ponieważ regulator stara się regulować branżę, prosi inwestorów, aby trzymali się z dala od programów szybkiego wzbogacania się, czy to w walutach cyfrowych, czy gdzie indziej.

Prawie wszyscy oszuści obiecują nierealistycznie wysokie zwroty, aby zwabić inwestorów, co może być dobrym sposobem na określenie, które produkty inwestycyjne mogą być oszustwami. „Społeczeństwo jest zachęcane do zrozumienia, że ​​nierealistycznie wysokie zwroty sugerują, że program inwestycyjny może być oszukańczy”, stwierdził. „Ponadto nie należy dokonywać żadnych inwestycji bez zasięgnięcia pomocy i porady u odpowiednio licencjonowanych dostawców usług finansowych, którzy powinni oferować produkty wyłącznie od legalnie licencjonowanych instytucji finansowych”. FSCA uważa, że ​​ściganie oszustów walutowych jest prawie niemożliwe, ponieważ większość z nich ma siedzibę w innych krajach.

W przypadku Africrypt dwaj bracia stojący za oszustwem podobno wylecieli do Wielkiej Brytanii, co utrudnia ich namierzenie. „Wiele z tych podmiotów często nie ma siedziby w Republice Południowej Afryki lub ma słabe zabezpieczenia w celu ochrony aktywów kryptograficznych nabywanych przez społeczeństwo i teoretycznie przechowywanych w imieniu klienta” – stwierdzono. Handel walutami cyfrowymi w Republice Południowej Afryki nadal rośnie, a platformy takie jak Luno i Paxful odnotowały oszałamiający wzrost w ubiegłym roku. IOL informuje, że w styczniu tego roku wolumen obrotu walutami cyfrowymi w tym kraju przekroczył 2 miliardy R (140 milionów dolarów). Pomimo tego, że branża się rozrasta, wciąż nie ma dobrze zdefiniowanych przepisów, które by nią rządziły, co pozwala oszustom rozwijać się.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South African regulator to declare digital currencies as financial products after $3.8B scam – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO