Meksyk mówi „nie” BTC

Dla każdego, kto zwraca uwagę, jest całkiem jasne, że BTC szybko zderza się z rzeczywistością. Po krótkim okresie świątecznym na początku 2021 roku, narracja o przyjęciu BTC jako kolejnej światowej waluty rezerwowej zaczyna się rozpadać. Twierdzenia Maxa Keizera i innych, że świat zobaczy falę instytucjonalnych adopcji w II i III kwartale 2021 r., nie spełniły oczekiwań. Poza kilkoma renegatami i łobuzami, takimi jak MicroStrategy (NASDAQ: MSTR) i Salwador, odbiór BTC był w najlepszym razie letni. Rzeczy nie wyglądają tak, jakby miały się wkrótce zmienić. Po upokarzającym odrzuceniu przez Teslę (NASDAQ: TSLA) z powodu obaw związanych z ochroną środowiska, rząd meksykański stał się najnowszą partią, która dała maksymalistom BTC tak bardzo potrzebny test rzeczywistości. Bank Meksyku i Ministerstwo Finansów wydały oświadczenia ostrzegające, że waluty cyfrowe, w tym BTC, nie są prawnym środkiem płatniczym. Wyjaśnili, że instytucjom zabroniono akceptowania BTC i innych wirtualnych walut po tym, jak miliarder Ricardo Salinas Plíego ogłosił, że Banco Azteca planuje go zaakceptować. Wydaje się, że władze w większych i bardziej złożonych gospodarkach rozumieją ograniczenia BTC i konieczność przestrzegania zarówno krajowych, jak i międzynarodowych regulacji finansowych.

Co się stało? Kim jest Ricardo Salinas Plíego?

Ricardo Salinas Plíego jest miliarderem, biznesmenem, interesuje się finansami, telekomunikacją, handlem detalicznym i mediami. Założył jeden z największych banków w Meksyku, Banco Azteca, a niedawno ogłosił, że planuje zaakceptować BTC.

Być może próbując wpłynąć na falę pozytywnej uwagi, jaką cieszył się Salwador, gdy przyjął BTC jako prawny środek płatniczy, lub pompę cen akcji, którą MicroStrategy początkowo cieszyła, gdy Michael Saylor postawił na farmę BTC, Plíego został zatrzymany, gdy najpotężniejsze instytucje finansowe w Meksyku ostrzegły, że zaakceptowanie BTC naraziłoby zainteresowane strony na sankcje. Władze meksykańskie stwierdziły, że środki te miały na celu „utrzymanie zdrowego dystansu między nimi (aktywami wirtualnymi) a systemem finansowym”. Ojej! Nie jest to niespodzianką w kraju przepełnionym korupcją i pieniędzmi karteli narkotykowych oraz związanymi z tym problemami, takimi jak pranie brudnych pieniędzy. To pierwszy znak, że wchodząc do wielkich lig, BTC ma wszystkie problemy, na które dr Craig Wright i inni związani z blockchainem BSV wskazują od lat. Gdy nadchodzi rzeczywistość planu Salwadoru dotyczącego zaakceptowania BTC, w tym odrzucenie przez Bank Światowy, aby pomóc im go zintegrować, BTC napotyka na problemy, które są z nim związane, odmawiają uznania lub rozwiązania, które w większości są legalne i zgodność z przepisami. Problemy związane z faktycznym używaniem BTC jako formy waluty pojawią się później.

Czym różni się Salwador?

Dlaczego więc Salwador mógł przyjąć BTC jako prawny środek płatniczy, podczas gdy Meksyk nie? Odpowiedź leży w prawie. Władze Meksyku chętnie podkreślały, że BTC nie jest prawnym środkiem płatniczym zgodnie z obowiązującym prawem, podczas gdy prezydent Salwadoru Nayib Bukele przyjął inne podejście; przeforsował prawo, aby uczynić BTC prawnym środkiem płatniczym z klauzulami, które zmuszają kupców do jego zaakceptowania.

To nie jest zgodne z duchem tego, o czym mówią maksymaliści BTC, a mianowicie wolontaryzmu i wolnego wyboru, niemniej jednak głośno świętowali uchwalenie nowego prawa wraz z akcją cenową, która nastąpiła. Jednak okaże się, czy plan Salwadoru kiedykolwiek się urzeczywistni. Wraz z odrzuceniem przez Bank Światowy jakiejkolwiek pomocy we wdrażaniu tego pomysłu, istnieją poważne pytania, na które musi odpowiedzieć każdy naród lub podmiot, który chce użyć lub przyjąć BTC. Obejmują one od tego, czy narody będą w stanie spłacić swoje długi w BTC, po to, jak będą przestrzegać przepisów KYC / AML wplecionych w światowy system finansowy, po to, jak Salwadorczycy będą mogli korzystać z BTC, biorąc pod uwagę jego wysoki poziom Opłaty łańcuchowe i niepewna prawnie pozycja Strike, obecnie najlepsza nadzieja na wykorzystanie Lightninga do rozwiązania problemów ze skalowaniem BTC.

Czy Meksyk w końcu przyjmie BTC?

Możliwe, że obecne przepisy w Meksyku mogą się zmienić, aby umożliwić BTC stać się prawnym środkiem płatniczym. Miliarderzy tacy jak Ricardo Salinas Plíego bez wątpienia mają wpływ na prawodawców, ale w oparciu o początkową reakcję najpotężniejszych instytucji finansowych w kraju, będzie to długa droga. Natychmiastowe odrzucenie planu Plíego i ostrzeżenie o sankcjach sugerują, że nie są nawet blisko przyjęcia tego pomysłu. Czy im się to podoba, czy nie, zwolennicy BTC w pewnym momencie będą musieli liczyć się z rzeczywistością; prawa istnieją z jakiegoś powodu i nawet jeśli myślisz, że masz zdecentralizowany, nieocenzurowany system, narody i inni potężni aktorzy w światowym systemie finansowym będą egzekwować istniejące zasady za wszelką cenę. Osoby zaangażowane w blockchain BSV korporacyjne wiedziały o tym od pierwszego dnia i zbudowały system, aby był zgodny ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i regulacjami. Musisz się zastanowić, w czym jeszcze można udowodnić, że mają rację.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Mexico says no to BTC – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO