Izba Reprezentantów USA wzywa do „pseudo anonimowości”, odwracalnych transakcji

Przepisy muszą zostać uchwalone, aby umożliwić demaskowanie osób angażujących się w transakcje związane z aktywami cyfrowymi, powiedział w tym tygodniu współprzewodniczący Izby Reprezentantów USA w sprawie blockchain. Przedstawiciel Bill Foster (D) z Illinois wezwał również, aby transakcje Bitcoin były odwracalne, aby ograniczyć oszustwa i inne nielegalne działania. Może być zaskoczony, gdy odkryje, że kilka z tych opcji jest już wbudowanych w reguły Bitcoina. Foster przyznał na wirtualnym seminarium, że jego sugestie prawdopodobnie „doprowadzą do szału krypto-purystów”, ale dodał, że środki są konieczne, zanim ludzie poczują się bezpiecznie, umieszczając dużą część swojej wartości netto w aktywach cyfrowych.

„Będą chcieli mieć koc bezpieczeństwa zaufanej strony trzeciej, która może rozwiązać problem” – powiedział. Foster zasugerował również, że sądy powinny mieć możliwość odkrywania rzeczywistych tożsamości użytkowników zasobów cyfrowych za pomocą „bardzo silnie strzeżonego klucza”, demaskując ich przed śledczymi, jednocześnie pozornie pozostawiając je nieznanym szerszej publiczności. Jako przykłady podał niedawne ataki ransomware/wymuszenia, które zakłóciły łańcuchy energetyczne i dostawcze, takie jak ten na Colonial Pipeline.

Czy Bitcoin może być zgodny?

I jak? Przez długi czas nawet entuzjaści blockchain wierzyli prywatnie, że trudno sobie wyobrazić, jak Bitcoin mógłby współistnieć z (lub w) silnie regulowanym systemie finansowym. Anarchistyczna i buntownicza retoryka, która wywodziła się od wielu zwolenników na przestrzeni lat, często sugerowała, że ​​Bitcoin miał raczej przeciwdziałać lub zastępować obecny system, niż z nim pracować. Jednak w tych przekonaniach są błędy. Na początek rekordy transakcji Bitcoin są publiczne i stałe. Chociaż adresy Bitcoin zapewniają pewien stopień prywatności dzięki swojej pseudonimowi, nie są (i nigdy nie były) przeznaczone do anonimowości.

Twórca Bitcoina, dr Craig S. Wright, kilkakrotnie stwierdził, że nigdy nie miał zamiaru stworzyć bezprawnego systemu płatności. Mówił obszernie o tym, jak załamuje się zaufanie w społeczeństwie, w którym wszyscy noszą maskę anonimowości. Odniósł się również do kwestii „odwracalnych” transakcji w sieci Bitcoin. Przetwarzający transakcje (górnicy), zgodnie z nakazem sądowym, mogą zamrozić niektóre UTXO związane z działalnością przestępczą. Każdy, kto jest w stanie udowodnić, że był właścicielem skradzionego majątku, może otrzymać zwrot majątku. Chociaż żadna transakcja w łańcuchu blokowym Bitcoin nie może zostać „odwrócona” per se, nadal można zmienić zapisy, aby naprawić sytuację, w której aktywa wpadły w niepowołane ręce. Jest to zgodne z podstawą Bitcoina w rachunkowości podwójnych wpisów — zamiast usuwać zapis, aby nigdy nie istniał, zapisy blockchain pokażą początkową transakcję oraz sposób, w jaki została zmieniona, kiedy i przez kogo. Zdolność do wykonywania tych czynności istnieje już w prawie, a podmioty przetwarzające transakcje mają do tego ekonomiczne i prawne zachęty.

To, co jeszcze się nie wydarzyło, to prawdziwy przypadek, w którym wydano rozkazy zamrożenia i/lub zwrotu skradzionych monet. To może się wkrótce zmienić — dr. Sam Wright stał się ofiarą kradzieży 111 000 bitcoinów w 2020 r., a w lutym 2021 r. doręczył zawiadomienia prawne twórcom BTC, BCH i BSV, informując ich o odpowiedzialności za pomoc w odzyskaniu bitcoina. Reprezentant Foster wezwał do tego, aby transakcje dotyczące aktywów cyfrowych były „pseudo anonimowe” – ale tak też już jest. Nawet bez uzyskania nakazu sądowego śledczy mają szereg opcji kryminalistycznych, aby połączyć adresy za pomocą innych rekordów łańcucha bloków. Jeśli już, to zmiany w protokole Bitcoin, odkąd po raz pierwszy został wydany jako oprogramowanie, które promuje większą anonimowość i sprawia, że ​​transakcje są mniej identyfikowalne.

Segregated Witness (SegWit), warstwa płatności Lightning Network i (od niedawna) „uaktualnienia” Taproot do BTC odegrały rolę w uczynieniu transakcji „bardziej prywatnymi”, podczas gdy dodanie podpisów Schnorra do BCH wiąże się z podobnymi obietnicami. IRS wspomniał o sygnaturach Lightninga, Schnorra i „monetach prywatności” zorientowanych na całkowitą anonimowość jako o problemach. Niezależnie od tego, czy Bitcoin i inni zwolennicy aktywów cyfrowych się to podobają, czy nie, Bitcoin od samego początku został zaprojektowany tak, aby był zgodny z prawami ludzkimi i technologicznymi. Przedstawicielowi Fosterowi i członkowi klubu ds. blockchain można zalecić, aby przyjrzeli się BSV, jedynemu blockchainowi, który nadal przestrzega oryginalnego protokołu Bitcoin z 2009 roku, z „utrwaloną w kamieniu” zasadą, że jego fundamentalne działanie nigdy nie zostanie zmienione.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : House caucus calls for ‘pseudo anonymity,’ reversible transactions—but what does Bitcoin already do? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO