TLDR: najlepsza treść to krótka treść

Ludzie mają krótki czas skupienia uwagi. Jeśli informacji nie można skondensować w 280-znakowym tweecie lub TikTok, wiele osób nie jest zainteresowanych poświęceniem czasu na przeczytanie lub obejrzenie treści. Niektórzy ludzie nie mają czasu na przeczytanie długiego artykułu, który zajmie co najmniej godzinę lub obejrzenie filmu, który zajmie im dwie lub więcej godzin; ale Isaac Morehouse i Aaron Russell stworzyli rozwiązanie tego problemu, aplikację o nazwie TLDR.

Co to jest TLDR?

TLDR to nowa platforma, która pozwala każdemu zażądać lub stworzyć krótkie streszczenia dowolnej treści i daje im możliwość otrzymania BSV za swój wkład w platformę. TLDR oznacza „Too Long Didn’t Read” i zazwyczaj poprzedza krótkie podsumowanie długiej treści. W tej chwili osoby fizyczne mogą przejść do TLDR i tworzyć TLDR dla treści wideo, a także płacić za oglądanie wszystkich TLDR w ramach konkretnego filmu. Po zapłaceniu za przeczytanie TLDR użytkownicy platformy mogą głosować na zgłoszenia, które uważają za najlepsze. Trzy najlepsze podsumowania otrzymują procent płatności za każdym razem, gdy ktoś kliknie, aby kupić TLDR za fragment treści. Najwyżej ocenione zgłoszenie otrzymuje 60% każdej płatności, a zgłoszenia zajmujące 2 i 3 miejsce (jeśli są obecne) otrzymują po 10% – TLDR pobiera pozostały procent.

Dlaczego TLDR?

Inspiracją do powstania TLDR była osoba, która trafiła do Chronos Labs z pomysłem. „Główny wpływ ekonomiczny miał George Gilder. Podstawą teoretyczną jest teoria informacji o pieniądzach: „Pieniądze to czas”, wartość czasu podsumowującego jest zestawiona z wartością czasu czytelnika. Czytelnik chce się przekonać, czy konkretna treść jest warta jego czasu. Rywalizacja o najlepsze podsumowanie, a następnie zapewnia, że ​​najlepsze podsumowanie zostanie nagrodzone i wydobyte na powierzchnię” – powiedziała osoba, która chciała pozostać anonimowa. „Przy tak dużej ilości treści (dobrych i złych) walczących o naszą uwagę wierzymy, że każde narzędzie, które może nam pomóc określić, które treści są warte naszej uwagi, jest użytecznym narzędziem”. Wkrótce potem zespół Chronos Labs zaczął pracować nad urzeczywistnieniem tego. „Aaron Russell (znany w społeczności programistów BSV jako „Libs”) i zacząłem razem pracować nad kilkoma projektami, a jego przyjaciel przyszedł do nas z pomysłem wtyczki, która pozwala zobaczyć lub poprosić o krótkie podsumowania treści na dowolna strona internetowa za niewielką opłatą.

Odrobiliśmy to i zaczęliśmy dostrzegać duży potencjał” – powiedział Morehouse. „Oczywiście każdy rodzaj platformy konsumenckiej, która opiera się na treści generowanej przez użytkowników i skalowaniu, stanowi ogromne ryzyko, ale pomyśleliśmy, że jest w tym coś i my (a przez nas mam na myśli całkowicie Aarona) możemy dość szybko uruchomić działającą wersję beta i widzieć. Im więcej bawiliśmy się tym pomysłem, tym bardziej nam się podobał”. Zespół Chronos Labs uruchomił platformę, pobierając kanał RSS z kanału YouTube CoinGeek jako sposób na umieszczenie treści na stronie bez żądań generowanych przez użytkowników. Zespół planuje jednak dodać funkcję, która pozwoli użytkownikom platformy żądać TLDR dla dowolnego rodzaju treści w Internecie. „Powiedziałbym, że daj nam 30 dni i powinieneś zobaczyć funkcję żądania” – powiedział Morehouse. „Chcemy stworzyć aplikację, która będzie użyteczna dla milionów ludzi i potencjalnie tak użyteczna, że ​​sprawi, że staną się użytkownikami BSV.

Strategicznie chcemy najpierw udowodnić, że aplikacja może tworzyć wartość dla użytkowników BSV oraz dopasowywać formę i funkcję. Następnie spróbuj poszerzyć bazę użytkowników. Jeśli chodzi o treść, zaczęliśmy po prostu pobierać pojedynczy kanał treści – kanał CoinGeek na YouTube – głównie po to, aby uzyskać coś na żywo i upewnić się, że wszystko działa. Konferencja CoinGeek właśnie się odbyła i pomyśleliśmy, że zapewni dobry przebieg próbny. W nadchodzących miesiącach chętnie poszerzymy zakres o wszelkiego rodzaju treści wykraczające poza BSV”.

Wartość dobrej recenzji

Dobre podsumowanie może generować większe zainteresowanie i przyciągać większy ruch do treści. Jeśli widz nie jest pewien, czy chciałby zainwestować swój cenny czas w artykuł lub wideo, krótki, ale potężny TLDR treści może go zwabić. „Dobry TLDR powinien generować więcej wyświetleń/odczytów treści, ponieważ ktoś, kto zastanawia się nad zainwestowaniem większej ilości czasu, może zostać przekonany, widząc, co można zyskać. Potencjalnie jest to forma reklamy lub dystrybucji treści w taki sam sposób, jak recenzje książek. Twórcy treści mogą nawet tworzyć streszczenia własnych treści, aby zapewnić miniaturową wersję dla tych, którzy się spieszą i zarobić nowe oczy i dochody” – powiedział Morehouse w poście na blogu zapowiadającym TLDR. „Dobrzy podsumowujący również mają szansę wyrobić sobie markę! Może zyskać reputację wysokiej jakości podsumowań treści, a pozycje na szczycie tabeli wyników dla kilku fragmentów treści będą nadal płacić dywidendy”.

Co dalej z TLDR?

Kiedy zapytałem Isaaca Morehouse’a, czego możemy się spodziewać po TLDR w bliskiej i dalekiej przyszłości, powiedział: „W najbliższym czasie powstanie miejsce, w którym członkowie społeczności BSV będą mogli codziennie wpadać, aby czytać i pisać streszczenia swoich ulubionych treści. W przyszłości chcielibyśmy być zintegrowani w całej sieci, od wtyczek do przeglądarek, w których ludzie mogą przechowywać kolejki rzeczy, które chcą podsumować, przez ludzi zarabiających na życie, podsumowujących treści, po widżety osadzone w witrynach z najlepszymi podsumowaniami. Chcemy wykorzystać siłę mikropłatności, aby w jednym pakiecie uzyskać zarówno skalę otwartego crowdsourcingu, jak i jakość paywall. Uważamy, że istnieje również duża szansa na stworzenie nowej kategorii treści – wysokiej jakości, niewielkich, niemarketingowych podsumowań w dłuższej formie”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : TLDR: the best content is short content – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO