Kolejne kłopoty dla BTC, zbliża się odblokowanie Grayscale Trust

Istnieje kilka tykających bomb zegarowych, o które inwestorzy BTC muszą się martwić w nadchodzących miesiącach i latach, w tym potencjalną implozję Tethera i który rząd rozprawi się w następnej kolejności z wydobyciem i handlem bitcoinami. Jednym z najpilniejszych problemów jest dalsza presja na sprzedaż, ponieważ obowiązkowy okres utrzymywania (sześć miesięcy) dla inwestorów Grayscale Bitcoin Trust wygasa w czerwcu i lipcu. Inwestorzy w skali szarości, którzy kupili udziały w BTC Trust pod koniec 2020 r. i na początku 2021 r., będą mogli sprzedać swoje udziały w nadchodzących tygodniach. Analitycy JP Morgan spodziewają się, że wielu z tych inwestorów skorzysta z opcji sprzedaży, biorąc pod uwagę zmianę sentymentu do BTC w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Wraz z rosnącymi obawami o środowisko, które spowodowały, że Tesla porzucił BTC jako metodę płatności, powszechnymi represjami ze strony Chin i rosnącym chórem publicznych intelektualistów kwestionujących narrację wokół propozycji wartości BTC, nastrój znacznie się pogorszył, odkąd inwestorzy kupili Bitcoin Trust w skali szarości sześć miesięcy temu . W liście do inwestorów analityk JP Morgan Nikolaos Panigirtzoglou przypomniał czytelnikom, że najsilniejsze napływy do GBTC miały miejsce w grudniu 2020 r. i styczniu 2021 r. Wyniosły one odpowiednio 2 miliardy i 1,7 miliarda dolarów. Wyraził przekonanie, że ci inwestorzy sprzedają przynajmniej część swoich akcji, a to z kolei wywrze dalszą presję na sprzedaż GBTC i potencjalnie BTC ogólnie.

Dlaczego skala szarości jest ważna dla cen BTC?

Grayscale stała się jednym z głównych źródeł popytu na BTC w ciągu ostatnich kilku lat. Jego Bitcoin Trust, który działa pod oznaczeniem GBTC, umożliwił funduszom hedgingowym i inwestorom instytucjonalnym kupowanie BTC za pośrednictwem proxy. W czasach, gdy posiadanie monet BTC było niemożliwe dla wielu inwestorów instytucjonalnych i regulowanych, Trust zyskał popularność jako kolejna najlepsza rzecz po Bitcoin ETF. Grayscale Bitcoin Trust posiada tylko BTC. Dlatego popyt na jego akcje powinien odzwierciedlać obecny popyt na BTC. Często handluje z premią lub dyskontem w stosunku do aktywów bazowych, dając uczestnikom rynku dobry sposób na zmierzenie bieżących nastrojów i popytu. Od 2015 roku, kiedy fundusz został uruchomiony, notowany jest z niemal stałą premią, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy notował ze znacznym dyskontem.

Dlaczego składka nagle stała się ujemna? Przyszli inwestorzy mają teraz wiele alternatywnych sposobów na zakup tak zwanego „cyfrowego złota”. Od kanadyjskich funduszy ETF po kupowanie BTC bezpośrednio z konta PayPal, atrakcyjność posiadania akcji GBTC znacznie spadła. Do tych nieszczęść dołącza obecny klimat niepewności wokół długoterminowej rentowności samego BTC, w tym troski o środowisko ze względu na zużycie energii na transakcję (BTC jest ograniczone do od 3,3 do 7 transakcji na sekundę ze względu na rozmiar bloku 1 MB) i jak różne rządy zamierzają regulować „krypto” w przyszłości. Wszystkie te czynniki łącznie mogą spowodować gwałtowną wyprzedaż akcji GBTC i mogą negatywnie wpłynąć na cenę BTC w krótkim i średnim okresie.

Kolejne kłopoty w skali szarości i BTC?

Oczywiste jest, że pismo jest na ścianie dla Grayscale Bitcoin Trust. Inwestorzy raczej nie zapłacą premii za udziały w funduszu powierniczym powiązanym z BTC, zamiast uzyskiwać dostęp do BTC po cenie kosztów poprzez rosnącą listę opcji alternatywnych. Ponieważ inwestorzy nie mają możliwości odkupienia swoich akcji GBTC na monety BTC, atrakcyjność Trustu prawdopodobnie będzie się zmniejszać w przyszłości. Druga linia obaw dla inwestorów w BTC i dla samej skali szarości może mieć charakter prawny. Ponieważ dr Craig Wright otrzymał w czerwcu w sądzie w Wielkiej Brytanii wyrok zaoczny w sprawie obrony jego praw autorskich do białej księgi Bitcoin, możliwe jest, że tak zwany „Bitcoin Trust” nie posiada żadnych bitcoinów, ale raczej przepuszcza BTC jako Bitcoin dla inwestorów.

Cena BSV, która, jak twierdzi dr Wright, jest oryginalnym bitcoinem, jak w jego białej księdze, wzrosła o prawie 30% po wyroku. Gdy pojawią się inne sprawy, takie jak pozew COPA, zostanie prawnie ustalone, że BSV to Bitcoin, oryginalny elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer opisany w białej księdze, pozostawiając bez odpowiedzi pytania prawne dotyczące sprzedaży BTC jako Bitcoin przez Grayscale i inni. Grayscale jest własnością Digital Currency Group, jednego z głównych sponsorów finansowych Blockstream.

Teraz, gdy pierwotny protokół Bitcoin został przywrócony i jest na drodze do realizacji swojego nieograniczonego potencjału, prawdopodobnie popyt na udziały w innych Trustach Grayscale, które posiadają głównie altcoiny, które nie są w stanie konkurować z blockchainem BSV, wyschnie wraz z popyt na udziały w Bitcoin Trust.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : More trouble ahead for BTC as Grayscale Trust unlock approaches – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO