Departament Sprawiedliwości USA poszukuje prawnika zajmującego się rozprawą w sprawie cyfrowej waluty digital

Amerykański Departament Sprawiedliwości (DoJ) poszukuje prawnika procesowego dla swojej inicjatywy Digital Currency Initiative (DCI). W swoim stanowisku pracy departament wskazał, że wybrany kandydat będzie pełnić funkcję eksperta w zakresie walut cyfrowych i technologii blockchain. Stanowisko będzie w dziale prania pieniędzy departamentu. W ciągu ostatnich kilku lat Departament Sprawiedliwości mocno zaangażował się w świat walut cyfrowych. Departament Sprawiedliwości wniósł oskarżenia przeciwko kilku operatorom w branży, od osób zajmujących się praniem brudnych pieniędzy BTC w ciemnej sieci po nielicencjonowane firmy zajmujące się walutami cyfrowymi i jawnych oszustów. Jednym z departamentów, który stał się dość widoczny w tym względzie, jest Sekcja Prania Pieniędzy i Odzyskiwania Aktywów (MLARS).

Departament ten prowadzi postępowania karne i przepadkowe przeciwko osobom zajmującym się praniem pieniędzy, łamaniem sankcji i naruszeniem ustawy o tajemnicy bankowej. DoJ stara się rozwinąć ten wydział, wprowadzając nowego adwokata procesowego. W ogłoszeniu o pracę na swojej stronie internetowej stwierdził, że adwokat będzie służył „jako ekspert merytoryczny ds. walut cyfrowych i technologii blockchain dla Wydziału Karnego”. Adwokat będzie również odpowiedzialny za identyfikowanie niewykorzystanych możliwości ukierunkowania na osoby zajmujące się praniem pieniędzy, a także ściganie spraw o znaczeniu krajowym z udziałem przestępców walut cyfrowych. Musi również ściśle współpracować z amerykańskimi biurami prokuratora, agencjami śledczymi i innymi elementami DoJ.

Aby zakwalifikować się do tej roli, kandydaci muszą mieć „rozległą wiedzę dotyczącą walut cyfrowych i technologii blockchain”. Nowa pozycja pojawiła się w czasie, gdy Departament Sprawiedliwości trafił na nagłówki gazet za przejęcie znacznej ilości BTC, którą hakerzy Colonial Pipeline ukradli jako okup. Colonial Pipeline zapłacił ponad 4 miliony dolarów DarkSide, powiązanej z Rosją grupie hakerów, która przejęła jej systemy. Jednak 7 czerwca Departament Sprawiedliwości ujawnił, że odzyskał 2,3 miliona dolarów, czyli 63,7 BTC. „Podążanie za pieniędzmi pozostaje jednym z najbardziej podstawowych, ale potężnych narzędzi, jakie mamy” – skomentowała wówczas Lisa Monaco, zastępca prokuratora generalnego. „Podążanie za pieniędzmi” w świecie walut cyfrowych staje się coraz bardziej krytyczne w czasach, gdy władze pracują nad wyeliminowaniem przestępczości z branży.

Wraz z tym wzrostem pojawiło się więcej funduszy i wiedzy w zakresie analityki blockchain, z firmami takimi jak Elliptic i Chainalysis na czele. W marcu 2021 r. ten ostatni zebrał 100 milionów dolarów przy wycenie 2 miliardów dolarów, czyli dwa razy więcej niż cztery miesiące wcześniej, kiedy zebrał podobną kwotę.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : US Department of Justice seeking to hire digital currency trial lawyer – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO