2 nowe ustawy dotyczące blockchain trafiają do Senatu USA

Dwie nowe ustawy dotyczące waluty cyfrowej i sektora blockchain przeszły przez Izbę Reprezentantów USA w drodze na odczyt w Senacie. Instrumenty zostały przyjęte w ramach ustawy Consumer Safety Technology Act, przy czym dwa z trzech tytułów dotyczyły sektora blockchain, a trzeci dotyczył regulacji sztucznej inteligencji. Projekty ustaw zostały przedstawione przez przedstawiciela Darrena Soto (D-Fl), po raz drugi zostały przedstawione w Izbie, po odłożeniu na półkę pod koniec ostatniej sesji Kongresu przed wyborami prezydenckimi. Ponieważ na obecnej sesji Kongresu pozostało jeszcze wiele czasu, oczekuje się, że prawodawcy będą mieli teraz więcej czasu na odpowiednie rozpatrzenie projektów ustaw, aby przyspieszyć ich podróż przez proces legislacyjny. Pierwszy tytuł, The Blockchain Innovation Act, będzie wymagał opracowania raportu na temat wykorzystania blockchain w aplikacjach handlowych, a także tego, jak można go wykorzystać w zwalczaniu oszustw.

Raport ma przygotować Federalna Komisja Handlu (FTC) i Departament Handlu. Omawiając projekt ustawy na piętrze House, Soto powiedział, że stanowi on „pierwszy krok w kierunku naszego długoterminowego celu, jakim jest utworzenie Centrum Doskonałości Blockchain w Departamencie Handlu”. Kolejny projekt ustawy, The Digital Taxonomy Act, rozpoczyna się stwierdzeniem, że „wykorzystanie tokenów cyfrowych i technologii blockchain prawdopodobnie wzrośnie w przyszłości”. Projekt ustawy wymagał od FTC sporządzenia drugiego raportu dotyczącego nieuczciwych i oszukańczych praktyk w sektorze kryptowalut, w celu oczyszczenia działań firm w branży. Ustawa została stworzona, aby „zezwolić na dodatkowe środki dla Federalnej Komisji Handlu w celu zapobiegania nieuczciwym lub wprowadzającym w błąd aktom lub praktykom związanym z tokenami cyfrowymi i transakcjami związanymi z tokenami cyfrowymi oraz aby zażądać raportu dla Kongresu na temat działań Komisji związanych z tokenami cyfrowymi. ”

Ustawodawstwo podąża za głośną przestępczością związaną z kryptowalutą w ostatnich miesiącach w Stanach Zjednoczonych, w szczególności po ataku ransomware na Colonial Pipeline, w wyniku którego zapłacono okup w walucie cyfrowej. Chociaż ustawy przeszły przez Izbę, muszą teraz zyskać przychylność Senatu, tradycyjnie mniej wspierającego walutę cyfrową i technologię blockchain. Podczas gdy liczba prawodawców w USA wskazujących na poparcie dla waluty cyfrowej wzrosła, senatorowie okazali się znacznie trudniejsi do wygrania. Istnieje jednak sugestia, że ​​senatorowie mogą wzmacniać pozycje wobec waluty cyfrowej i blockchain, co może stwarzać dalsze problemy przy przejściu tych ustaw. Niemniej jednak, kroki legislacyjne mają miejsce w kontekście rosnących regulacji dotyczących technologii blockchain w USA, gdy stanowisko regulacyjne zaczyna się wyjaśniać, co jest postrzegane jako pożądany rozwój w całym sektorze.

Reprezentant Soto zdobył coś w rodzaju reputacji dzięki swojej pracy nad formułowaniem polityki blockchain, odpowiedzialny za szereg ustaw istotnych dla sektora. W swojej ustawie o koordynacji technologii blockchain Soto powiedział, że w przyszłości wzrośnie rola technologii blockchain i że Stany Zjednoczone muszą szybko przejść na badania i rozwój, aby uniknąć pozostania w tyle. „Aby mieć pewność, że Stany Zjednoczone nie pozostaną w tyle w zakresie badań i rozwoju, musimy przyjąć technologię blockchain i zbadać wszystkie sposoby, w jakie może ona pomóc naszemu narodowi w rozwoju”.

Ustawa została stworzona, aby „utworzyć biuro w Departamencie Handlu w celu koordynowania wszystkich działań niezwiązanych z obroną i działań związanych z technologią blockchain w rządzie federalnym”. Czas pokaże, czy ostatnia runda legislacyjna zdobędzie wystarczające poparcie w Senacie, aby stać się prawem.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : 2 new blockchain bills head for US Senate – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO