Dlaczego wierzę w Bitcoina

Dlaczego wierzę w Bitcoina? Zauważ, że nie używam słów „dlaczego uważam, że to dobra inwestycja” lub „dlaczego uważam, że to się uda”. Na ten temat można znaleźć wiele innych artykułów opublikowanych przez Unbounded Capital, w szczególności nasz eBook, ale także wiele innych artykułów i esejów, które można znaleźć tutaj. Ten kawałek jest inny. Ten artykuł dotyczy tego, dlaczego poświęcam przynajmniej następną dekadę mojego życia na rozwój ekosystemu Bitcoin.

I żeby rozwiać wszelkie wątpliwości – kiedy używam słowa Bitcoin, mam na myśli niesamowitą sieć obsługiwaną przez protokół Bitcoin, a nie aktywa niezbędne do jej działania. Istnieje kilka znanych wersji sieci Bitcoin, ale tylko wersja Bitcoin SV (BSV) jest nieograniczona, bez ograniczeń co do skali i ambicji. Z tego powodu Bitcoin SV, odtąd określany po prostu jako Bitcoin, jest miejscem, w którym koncentruje się energia moja i Nieograniczonego Kapitału.

Wierzę w Bitcoin, ponieważ uważam, że posiadanie własnych danych i możliwość prowadzenia z nimi handlu może fundamentalnie zmienić światowe rynki.

Wierzę w Bitcoin, ponieważ jakość przedsiębiorczości tych, którzy opierają się na wersji Bitcoin SV, nie ma sobie równych w żadnym ekosystemie, jaki kiedykolwiek widziałem.

Wierzę w Bitcoin, ponieważ nie znam żadnej technologii ani ekosystemu, który aktywnie promuje wartości wolności i suwerenności w większy sposób.

Wolność i suwerenność

Dla mnie wolność oznacza zdolność do działania, myślenia lub robienia tego, co się chce, bez ograniczeń. Obejmuje to dwa różne typy wolności – wolność do i wolność od. Suwerenność to uznanie, że wszyscy mamy niezbywalne prawo do samodzielnego myślenia i decydowania. Odkąd pamiętam, wolność i suwerenność były jednymi z moich najsilniejszych podstawowych wartości. Miałem szczęście dorastać w niesamowitej rodzinie; dwoje rodziców, którzy mnie kochali i wspierali, iw dużym stopniu pozwalali mi robić to, co mi się podobało. Mimo to ciągle czułem, że naruszają moją suwerenność. W tamtym czasie moim uzasadnieniem było to, że jeśli nie poprą swoich zasad argumentami, które uważam za logiczne, to powinienem zrobić to, co mi się podoba.

Prowadziło to do kłótni i kłótni, ale także manifestowało się jako impuls do przedsiębiorczości. To sprawiło, że chciałem tworzyć przedsięwzięcia i systemy, które bardziej przypominałyby to, co chciałem zobaczyć na świecie, z korzyścią dla siebie i tych, na których mi zależało. Od najmłodszych lat fascynowały mnie różne sposoby zapewniania wartości innym, różne sposoby zarabiania pieniędzy i robienia tego na własnych warunkach i w wolnym czasie. Moja mama pamięta, kiedy miałam pięć lat i odwiedzaliśmy jej przyjaciółkę w pobliskim miasteczku. W tym czasie miałam obsesję na punkcie kart i gier Pokémon, a kiedy zatrzymaliśmy się, żeby coś przekąsić, zauważyłem, że miasto sprzedaje karty z około 20% zniżką do lokalnego sklepu w moim mieście. Zapytałem mamę, czy mógłbym pożyczyć wszystkie pieniądze, które zaoszczędziłem w mojej skarbonce.

Zgodziła się, a ja kupiłem tyle paczek, ile mogłem i odsprzedałem je z niezłym zyskiem w ciągu następnego tygodnia. To było moje pierwsze właściwe przedsięwzięcie: arbitraż cen kart Pokémon. Stamtąd zbudowałem wiele innych przedsięwzięć i biznesów jako dziecko i młody dorosły, głównie w stylu trzech tematów: muzyka, poker i podróże. Choć mogą brzmieć bardzo różnie, wszystkie ucieleśniają podobne wartości i umiejętności.

Muzyka

Wolność i suwerenność ucieleśnia muzyka, zwłaszcza jazz – muzyka, do której najbardziej skłaniam się. Z Jazzem masz wiele konwencji i tradycji, ale bardzo niewiele (jeśli w ogóle) twardych i niezłomnych zasad. Granie muzyki, którą stworzyłem, improwizowanie nad nią w czasie rzeczywistym, granie wszystkiego, co chciałem, i znajdowanie miejsc, w których opłacałoby się grać lub tworzyć własne koncerty, było i nadal jest bardzo satysfakcjonujące.

Poker

Zanim muzyka stała się tak dużą częścią mojego życia, byłem zafascynowany pokerem, zwłaszcza podczas boomu pokera online, kiedy technicznie byłem „za młody”, aby grać. Byłem kimś, kto często czuł się niezrozumiany, który czuł się zmęczony wyjaśnianiem innym, dlaczego myślę tak, jak robię o rzeczach. Podobał mi się pomysł na grę, który, mimo że na krótką metę ma dużo szczęścia, pod wieloma względami jest tak merytokratyczny, jak każda gra lub sposób na zarabianie pieniędzy. Ta merytokracja w połączeniu z rosnącą popularnością pokera online doprowadziła do obsesji jak żadna inna. Chociaż wtedy nie wiedziałem o tym, społeczność pokerowa przyciągała inne bardzo podobne typy ludzi. Grając wiele gier gotówkowych w ciągu kilku letnich wakacji między semestrami w szkole, wiem, że granie w pokera w celu zarabiania pieniędzy jest prawdopodobnie najbardziej nastawionym na wolność stylem życia na świecie, jeśli chodzi o wolność od rzeczy. Jednak pod względem swobody działania i życia, często pozostawia wiele do życzenia.

Podróżować

Dorastając, zawsze lubiłem podróżować, ale podróżowanie z rodziną nie pomogło mi tak naprawdę zrozumieć wartości doświadczania innych kultur. Na szczęście w tym duchu mogłem uczestniczyć w obozie letnim Seeds of Peace przed ukończeniem szkoły średniej, obozie, który zgromadził głównie Izraelczyków i Palestyńczyków, kilku amerykańskich, jordańskich i egipskich obozowiczów, aby wziąć udział w letnim obozie w amerykańskim stylu. kilka tygodni. Każdego dnia, poza normalnymi zajęciami obozowymi, uczestniczyliśmy w dialogu o tym, co często określa się mianem konfliktu izraelsko-palestyńskiego. To doświadczenie pomogło mi zrozumieć z pierwszej ręki, jak to jest mieć bardzo mało wolności i sprawczości jako jednostka i jako społeczność ludzi. To również sprawiło, że pasjonowałem się próbą zrozumienia, skąd pochodzą ludzie na poziomie ludzkim, w przeciwieństwie do uczenia się poprzez artykuł lub książkę napisaną o nich.

To doprowadziło mnie do życia w Izraelu i Palestynie, gdzie pracowałem dla organizacji praw człowieka. Próbowałem dokonać zmiany i osiągnąć cele wolności w najlepszy sposób, jaki wtedy potrafiłem. Po długim okresie życia za granicą pasjonowało mnie to, że mogę więcej podróżować i pomagać innym doświadczać perspektywy innych kultur, tak jak ja. Problem polegał na tym, że dopiero zaczynałem studia i tak naprawdę nie miałem żadnych pieniędzy, więc szukałem w Internecie „jak podróżować bez pieniędzy”. Wkrótce potem natknąłem się na wspaniały świat mil i punktów kart kredytowych. Dla tych, którzy to czytają, którzy nie są tego świadomi, jest to nie tylko możliwe (zwłaszcza jeśli masz zorganizowaną dyspozycję), ale wręcz łatwe dla obywateli amerykańskich lub pracujących w USA, aby zdobyć mnóstwo punktów kart kredytowych i mil lotniczych, po prostu zapisując się na nowe karty kredytowe (do dalszej lektury zawsze polecam The Beginner’s Guide to Credit Card Miles and Points).

W ciągu roku dostawałem ponad dziesięć kart kredytowych na kwartał, a podczas wielu przerw w szkole latałem po całym świecie w klasie biznes prawie za darmo. Wokół tego pomysłu założyłem kilka biznesów, z których jeden wciąż się rozwija. Z dumą mogę powiedzieć, że pomogłem wielu setkom, jeśli nie tysiącom osób, podróżować więcej i podróżować z lepszymi wrażeniami, które mieliby w innym przypadku. Chociaż na początku te rzeczy mogą brzmieć bardzo różnie, wszystkie koncentrują się wokół wolności i suwerenności. Chociaż uważam, że granie mojej muzyki dla innych, doskonalenie umiejętności pokerowych lub pomaganie większej liczbie ludzi w doświadczaniu różnych kultur, które zmieniają perspektywę, jest pozytywne i satysfakcjonujące, ale wszystkim tym brakowało skali globalnych zmian; pozytywny wpływ na cały świat, który sprawia, że ​​czuję się tak szczęśliwy i gotowy do pracy, którą wykonuję dzisiaj.

Wpisz: Bitcoin

Z Bitcoinem zapoznałem się w 2016 roku i zafascynowałem się jego implikacjami dla polityki pieniężnej, ekonomii i przyszłości pieniądza. Ale dopiero w 2017 roku, kiedy niespodziewanie zmarł mój ojciec, miałem jasność: chciałem zbudować coś naprawdę dużego i wywrzeć pozytywny wpływ na cały świat, a konkretnie w dziedzinie wolności i suwerenności. Obecność ponad 1000 osób na pogrzebie mojego ojca pokazała mi, że skala wiąże się nie tylko z możliwością zmiany w sposób abstrakcyjny, ale z pozytywnym wpływem na życie większej liczby prawdziwych ludzi. Wpływ tej skali nie był możliwy przy moich istniejących zestawach umiejętności w przedsięwzięciach biznesowych, ale dzięki Bitcoin intuicyjnie czułem, że znalazłem narzędzie do osiągnięcia tych celów. Nie wiedziałbym dokładnie, w jaki sposób Bitcoin umożliwiłby większą wolność i suwerenność do później, ale to idzie naprzód w historii. Kiedy po raz pierwszy dowiedziałem się o Bitcoinie, miałem szczęście mieć świetne relacje z moim kuzynem Danem, kimś, kto dzielił mojego ojca jako swojego największego mentora.

Dan założył odnoszącą sukcesy firmę finansującą energię słoneczną w budynkach mieszkalnych w całej Ameryce Północnej. Po odejściu mojego ojca Dan zaproponował, że zamieszkam z nim i będę konsultował się w sprawie hybrydowego produktu kredytowego na kartę kredytową dla jego firmy. W tym czasie rozważałem również powrót na Bliski Wschód, aby skupić się na muzyce, języku arabskim i moim biznesie podróżniczym. Bardzo się cieszę, że podjęłam decyzję o skorzystaniu z jego hojnej oferty. W ciągu kilku tygodni po przeprowadzce do Bay Area zainspirowało mnie to, co działo się w świecie kryptowalut. Wielu moich rówieśników eksplorujących przestrzeń kryptograficzną miało podobne odczucia co do zalet wolności i suwerenności i wychwalało Bitcoin jako sposób na ich ściganie. Czułem się jak w domu i wiedziałem, że chcę być zaangażowany w pełny etat. Początkowo myślałem, że zrobię to od strony przedsiębiorczej. Wtedy Dan zobaczył zawiłość projektów, nad którymi pracowałem; różne kilometry i punkty, arbitraży i inne pokrewne sprawy, które były podobne do sukcesu, jaki odniosłam, wykonując prosty arbitraż BTC na różnych giełdach na całym świecie.

Rzucił mi wyzwanie, abym rozważył zaangażowanie się w handel i inwestowanie w porównaniu z przedsiębiorczą stroną rzeczy. Chociaż odniosłem wiele sukcesów w zarządzaniu kapitałem Dana i moim osobistym kapitałem, czułem, że rozsądnie byłoby spróbować zdobyć trochę doświadczenia, pracując dla lub z innymi, którzy robią to od lat. Pomimo mojego poczucia ideologicznego pokrewieństwa z wieloma osobami z kosmosu, byłem oszołomiony brakiem powagi, pracowitości i procesów, które były obecne w prawie każdym menedżerze funduszy kryptograficznych, z którym się spotkałem. Skończyło się na tym, że w 2017 roku wykonałem dwie usługi konsultingowe dla różnych funduszy kryptograficznych i byłem zszokowany sposobem, w jaki zarządzają ryzykiem i oceniają inwestycje. Nic dziwnego, że oba te fundusze wysadziły/zamknęły się w trakcie spowolnienia na rynku w następnym roku.

Biorąc pod uwagę sukces, jaki odniosłem w zarządzaniu naszym osobistym kapitałem, Dan i ja postanowiliśmy założyć nowy własny fundusz. Byłem naprawdę podekscytowany obietnicą kryptowalut i blockchain oraz tym, co to oznacza dla świata. Czułem się zgodny z tym ruchem, ale na pewnym poziomie wiedziałem, że arbitraż BTC i kupowanie tokenów projektów, których nie zamierzałem wspierać i utrzymywać przez wiele lat, nie było dla mnie trwałe na dłuższą metę. Podobnie jak w pokera, myślę, że te czynności na ogół krążą wokół gry o sumie neutralnej, czasami o sumie ujemnej, a czasami nieco o sumie dodatniej. Dopiero gdy dowiedziałem się o prawdziwym potencjale Bitcoina na dużą skalę i co to umożliwiło, naprawdę zacząłem czuć zgodność z pracą, którą wykonywałem.

Bitcoin bez ograniczeń

Dopiero pod koniec 2019 roku byłem w stanie zacząć wyrażać to, co intuicyjnie wyczułem na temat potencjału Bitcoina jako narzędzia do uwolnienia większej wolności i suwerenności dla świata. Bitcoin i otaczający go ludzie zawsze rozmawiali o wielkiej grze w tym zakresie, ale kiedy odkryłem go na nowo jako Bitcoin SV (BSV), ścieżka, którą powinienem obrać, w końcu kliknęła. Unbounded Capital Partner Dave Mullen-Muhr napisał dogłębną serię esejów o tym, jak wyglądała dla nas ta zmiana w doświadczeniu po uczestnictwie w spotkaniu Bitcoin SV w San Francisco na początku 2019 roku. Do tego momentu praktycznie każde spotkanie, rozmowa lub konferencja, w której brałem udział, było zdominowane przez oportunistów, a nawet ludzi takich jak ja, o których mogłem powiedzieć, że na pewnym poziomie chcą budować długoterminowe rzeczy z długoterminowymi ludźmi , ale na co dzień byli nieco porwani przez pokusę szybkiego zarobienia pieniędzy.

Często przypominało to scenę z „Wielkiego shorta”, w której Steve Eisman (ala Steve Carrell) wraz z ekipą uczestniczyli w konwencji nieruchomości u szczytu bańki mieszkaniowej. Często przedsiębiorcy nie rozmawiali o tym, co budowali. Byli bardziej podekscytowani rozmowami o transakcjach, których dokonywali na swoim koncie osobistym lub, co gorsza, z bilansem swojej sieci kryptograficznej lub firmy, dla której zebrali miliony dolarów. Jednak na spotkaniu Bitcoin SV doświadczyłem czegoś zupełnie innego. Czułem się jak najgłupszy facet w pokoju – i to było świetne. Słyszałem wiele solidnych krytyki innych blockchainów, które były dla mnie nowe, od przedsiębiorców, którzy próbowali i nie potrafili na nich budować.

Prawie każdy był albo wysoce technicznym przedsiębiorcą, albo programistą, który chciał dowiedzieć się więcej o tym, jak budować firmy, które umożliwiły i wzmocniły nowe modele biznesowe, niemożliwe przed pojawieniem się Bitcoina: modele, które dawały ludziom swobodę posiadania i zarabiania na swoich danych ; modele, które umożliwiły jednostkom obsługę wcześniej niedostępnego rynku; modele, które radykalnie zmniejszyły potrzebę pozwolenia na innowacje od potężnych strażników. Od tego czasu uczucia te zostały wzmocnione przez budowniczych w ekosystemie Bitcoin SV, którzy ucieleśniają ideę tworzenia wolności i suwerenności w skali globalnej poprzez Bitcoin jako masowo skalowaną, publiczną, niezmienną księgę danych służącą jako podstawa nowej technicznej i model komercyjny dla internetu.

Jak Bitcoin promuje wolność i suwerenność

Bitcoin, nieobciążony długiem technicznym majsterkowania programistów w latach od jego wydania, jest prawdopodobnie jednym z najpotężniejszych narzędzi wolności i suwerenności, jakie kiedykolwiek stworzono. Wiele osób w przestrzeni blockchain daje ustne deklaracje, w jaki sposób BTC (wersja skrępowana tym długiem technicznym) wzmacnia jednostkę, ale większość potencjału Bitcoina w tej domenie została niestety zneutralizowana przez narzucone limity rozmiaru i skali bloku. Na szczęście, od czasu przywrócenia oryginalnego projektu Bitcoin przez Bitcoin SV, przedsiębiorcy po raz kolejny wykorzystują pełny potencjał Bitcoina. Dwa z kluczowych narzędzi dostarczanych przez Bitcoin to własność danych i mikropłatności. Rozwiązując techniczne przeszkody, które utrudniały wcześniejsze próby mikropłatności, Bitcoin umożliwił komercyjny model nowego internetu.

Połączenie możliwości przechowywania danych w sposób niezmienny, publiczny i szeroko rozpowszechniony ORAZ towarzyszący mu system mikropłatności (elektroniczna gotówka jako zabójczy przypadek użycia tej księgi publicznej) otworzyło przed przedsiębiorcami zupełnie nowe modele. Ile starszych firm internetowych zostało zmuszonych do zarabiania na przechwytywaniu danych klientów, podczas gdy alternatywne modele mogły być preferowane? Co motywuje Facebooka do nieustannych prób tworzenia systemów płatności online? Ile mikroserwisów internetowych, których wartość spadła poniżej minimów płatniczych, zostało zmuszonych do poszukiwania alternatywnych modeli? Czy Google chciałby mieć możliwość zarabiania na wyszukiwaniu poprzez pojedyncze mikropłatności za wyszukiwanie? Ile cennych usług stało się niemożliwych, ponieważ przedsiębiorcy zostali odcięci od otoczonych murem ogrodów z powodu zachęty do silosowania i ochrony danych?

Czy aplikacje innych firm, które mogłyby wnieść wartość dodaną do sieci takich jak Twitter, zrezygnowały z tego ze względu na kruchość swojej działalności i jej zależność od uprawnień Twittera? Częściowo rozwińmy przykład, aby te korzyści były bardziej namacalne, używając mojej pasji: muzyki. Przemysł muzyczny został radykalnie przekształcony przez technologię. W pewnym momencie krótkie słuchanie muzyki było rzadkim doświadczeniem życiowym. Wiele osób żyło pełnym życiem, nie słysząc pięknej kompozycji granej przez utalentowanego muzyka. Kiedy muzykę można było wytrawić na fizycznych obiektach, łatwiej było ją odtwarzać i cieszyć się nią, pomimo problemów z dystrybucją. Szybko do przodu, do nadejścia Internetu, a teraz muzyka jest nie tylko łatwa do nagrywania i dystrybucji, ale teraz problem polega na tym, że nie jest już możliwe ograniczanie pracy artysty, w dużej mierze ku przerażeniu artystów i firm fonograficznych. Widzę, że Bitcoin jest fundamentem następnej fazy tworzenia, dystrybucji i konsumpcji muzyki. Każdy krok pokazuje potencjał Bitcoina do umożliwienia wolności i suwerenności.

Zdolność Bitcoina do przekształcania tworzenia muzyki ilustruje potencjał sieci, która umożliwia użytkownikom posiadanie własnych danych i zarabianie na nich za pomocą mikropłatności. Artyści i wytwórnie płytowe, którzy są właścicielami utworów i albumów, mogą rozszerzyć swoją własność i kontrolę na dane, dzięki którym muzyka jest dostępna online. Przechowując pliki utworów w księdze publicznej Bitcoina i włączając odpowiednie dla rynku paywalle (prawdopodobnie mniej niż jeden grosz za odsłuch), aby uzyskać do nich dostęp, artyści nie są już silnie uzbrojeni w zapewnianie dostępu i kontroli dużym bibliotekom muzycznym, które udostępniają dane swoim odbiorcom. Obecnie artystom i wytwórniom płytowym trudno jest samodzielnie dystrybuować muzykę do szerokiej publiczności.

Ponieważ większość słuchaczy uzyskuje dostęp do muzyki przez Internet, albo kupuje muzykę za ~ 1 USD na utwór lub wypożycza muzykę za pośrednictwem usług strumieniowych, takich jak Spotify za ~ 10 USD miesięcznie, lub użytkownicy mogą korzystać z Spotify „bezpłatnie”, umieszczając reklamy w swoich doświadczenie. Zdolność artystów do umieszczania ich muzyki w ogromnych kolekcjach online jest niezbędna do jej szerokiej dystrybucji, której aspekty techniczne są obsługiwane przez firmy takie jak Apple i Spotify. Jednak w przypadku Bitcoin szeroka dystrybucja danych w księdze jest podstawą jego projektu i zachęta dla mniejszych graczy do dostarczania słuchaczom treści kontrolowanych przez artystów. Słuchacz muzyki przeglądający artystów na Bitcoin niekoniecznie przegląda prywatny katalog artystów, którego kuratorem jest jedna firma.

Zamiast tego mogliby przeglądać otwarty rynek muzyki przesyłanej bezpośrednio przez artystów, kuratorowanej przez indywidualnych i melomanów i dostarczanej im za pośrednictwem niezależnych odtwarzaczy oferujących konkurencyjne usługi za kulisami. Przed Bitcoinem możliwość słuchania muzyki bezpośrednio od ulubionych artystów i pośredniczona jedynie przez konkurencyjny krajobraz dostawców usług o wartości dodanej nie była możliwa, biorąc pod uwagę techniczne i handlowe ograniczenia starszego Internetu. Rynki tworzone przez własność danych Bitcoin, sieć mikropłatności oraz otwartą i publiczną sieć wymagającą współpracy doskonale nadają się do przekształcenia całego potoku muzycznego poprzez zwiększenie wolności i suwerenności dla każdego jego uczestnika. Aby uzyskać pełniejsze wyjaśnienie tego, jak wyobrażam sobie, jak Internet (a w szczególności muzyka) przekształca się z Bitcoin, zapoznaj się z pierwszym rozdziałem naszego ebooka.

Internet Bitcoin jest budowany dzisiaj

Po tym, jak zespół Unbounded poświęcił się rozwijaniu wszechstronnego zrozumienia teoretycznego potencjału Bitcoina, stało się jasne, że następnym krokiem było znalezienie namacalnych elementów budulcowych, które są obecnie budowane. Jednym z takich przykładów jest RUN, spółka portfelowa o nieograniczonym kapitale. RUN to firma, która opracowuje narzędzia, które pomagają ludziom rozpocząć działalność w publicznej księdze Bitcoin (lub przenieść ją do niej), co naszym zdaniem ma wyraźną przewagę nad konkurentami korzystającymi z serwerów chmury prywatnej. Optowanie na Bitcoin ma różne zalety, z których najważniejszą jest możliwość umożliwienia użytkownikom zachowania kontroli nad swoimi danymi i własnością, przy jednoczesnym zapewnieniu im interfejsów do interakcji z tymi danymi. Ten sam sposób myślenia kieruje kolejną spółką portfelową Unbounded Capital Planaria, która działa również jako zestaw narzędzi dla firm, które chcą budować swoje firmy z zaletami superpotężnej, publicznej i niezmiennej bazy danych.

Planaria ustanowiła fundament, z którego wspiera wiele firm w ekosystemie Bitcoin SV, z których jedna może służyć jako platforma mediów społecznościowych, która detronizuje model danych dla usług przyjęty przez Google i Twittera na całym świecie. W tym przypadku mówię o Twetch, który jest jak Twitter na Bitcoin, z podstawową różnicą, gdzie i jak przechowywane są dane. Zamiast przechowywania informacji na serwerach kontrolowanych przez Twittera, informacje są przechowywane w łańcuchu bloków BSV, umożliwiając użytkownikom robienie wszystkiego, co im się podoba, z ich danymi osobowymi. Użytkownicy Twetcha mogliby opuścić platformę i zabrać ze sobą swoje dane, nie są cenzurowani przez żadne grono moderatorów i nie ma reklam z powodu mikropłatności. Twetch był wczesnym użytkownikiem narzędzi infrastrukturalnych Planarii, które ułatwiły dostęp do danych na temat Bitcoin i budowanie interfejsów bardziej przyjaznych dla programistów. EHR Data lub Electronic Health Record Data, projekt dokumentacji medycznej zgodny z HIPAA, który jest w fazie rozwoju. Jest to platforma zbudowana na Bitcoin, która przenosi własność danych na nowy poziom: umożliwia pacjentom bezpośrednią kontrolę informacji i zapisów dotyczących ich zdrowia.

Zachęca również pacjentów i podmioty w ekosystemie do interakcji. Na przykład pacjenci są zachęcani kartami lojalnościowymi i rabatami (wszystkie rozliczane w Bitcoin) do udostępniania danych wielu podmiotom zainteresowanym prywatnymi danymi zdrowotnymi, takimi jak świadczeniodawcy, producenci farmaceutyczni, badacze leków itp. Tworzy to wszelkiego rodzaju nowe rynki i modele biznesowe, a zwłaszcza nie jest to możliwe w żadnym innym blockchainie poza Bitcoin SV. Jeśli firma zawiedzie, Twoja dokumentacja zdrowotna nie zniknie. Projekt tej wielkości musi być w stanie zawierać globalną skalę informacji, coś, co jest możliwe tylko poprzez blockchain nieograniczony sztucznym rozmiarem bloku.

Ignorując konsensus kryptograficzny, wierząc w Bitcoin

Trudno jest wychwalać zalety tego, dlaczego Bitcoin mnie ekscytuje bez odniesienia się do bardziej ortodoksyjnych opinii o szerszej przestrzeni kryptowalut i blockchain. Prawdą jest, że wiele osób w dominujących sieciach BTC, Ethereum lub innych kryptowalutach twierdzi, że ich sieci przyniosą podobne korzyści. Większość szczerze w to wierzę, ale trudno mi pogodzić, w jaki sposób wersja Bitcoin (BTC), która oscyluje między 10 000-100 000 razy mniej wydajną i 10 000-100 000 razy droższą w eksploatacji niż Bitcoin SV, mogłaby kiedykolwiek być używana w sposób, w jaki ja chcę, żeby tak było. Nieefektywność innych sieci nie tylko wycenia większość istniejących przypadków użycia, do których obecnie dąży Unbounded Capital i jego spółki portfelowe, ale także wycenia duże połacie światowej populacji.

Wiele osób zarabia mniej niż 20 USD dziennie i nie może rozważać uiszczenia większej opłaty transakcyjnej za korzystanie z sieci BTC Bitcoin lub Ethereum. Obawy te są szczególnie istotne, gdy te nieskalowalne sieci chwilowo zyskują na popularności, co skutkuje ogromnymi opłatami transakcyjnymi, takimi jak dzisiejsza na BTC, która wynosi średnio około 4,51 USD [6/14/21] (przekroczyła 62 USD w kwietniu ’21) lub na Ethereum 3,11 USD (i przekroczyła 69 dolarów w maju ’21). Poza osobistym wzbogaceniem się wczesnych spekulantów, nie wiem, jak ta wersja Bitcoina może zapewnić cokolwiek poza marginalnie większą wolnością i suwerennością dla małej grupy tych, którzy już mają dużo wolności i zasobów ekonomicznych.

Wierzę w Bitcoin, ponieważ uważam, że posiadanie własnych danych i możliwość prowadzenia z nimi handlu może fundamentalnie zmienić światowe rynki.

Wierzę w Bitcoin, ponieważ jakość przedsiębiorczości tych, którzy budują na wersji Bitcoin SV, nie ma sobie równych w żadnym ekosystemie, jaki kiedykolwiek widziałem.

Wierzę w Bitcoin, ponieważ nie znam żadnej technologii ani ekosystemu, który aktywnie promuje wartości wolności i suwerenności w większy sposób.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Why I believe in Bitcoin – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO