Binance giełda kryptowalut zbanowana w Wielkiej Brytanii

Binance, jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, została w niedzielę zakazana wszelkim regulowanym działaniom w Wielkiej Brytanii, kiedy brytyjski organ nadzoru finansowego, Financial Conduct Authority, nałożył surowe wymagania na Binance, prężnie rozwijającą się firmę zajmującą się aktywami cyfrowymi z filiami na całym świecie. Giełda ma czas do środy wieczorem, aby potwierdzić, że spełniła żądania strażnika, w tym usunęła wszystkie reklamy i promocje finansowe, zgodnie z rejestrem FCA.

Binance musi również wyraźnie zaznaczyć na swojej stronie internetowej, w kanałach mediów społecznościowych i we wszystkich innych komunikatach, że nie jest już dopuszczone do działania w Wielkiej Brytanii. W ramach działań FCA regulator nakazał Binance zamieszczenie w najbliższą środę na swojej stronie internetowej, że „BINANCE MARKETS LIMITED NIE JEST DOZWOLONE NA PODEJMOWANIE ŻADNEJ REGULOWANEJ DZIAŁALNOŚCI W WIELKIEJ BRYTANII”. Binance Markets Limited musi również „zabezpieczać i przechowywać wszystkie zapisy i/lub informacje. . . odnoszące się do wszystkich brytyjskich konsumentów ze swoich systemów” i wstrzymać wszelkie reklamy i promocje finansowe.

Binance Markets Limited nie jest zatwierdzony w ramach systemu rejestracji kryptowalut FCA, który jest wymagany w przypadku brytyjskich grup oferujących usługi związane z aktywami cyfrowymi. . Podmiot złożył wniosek o zostanie zarejestrowaną firmą kryptowalutową u regulatora, ale wycofał ten wniosek w zeszłym miesiącu według dwóch osób zaznajomionych z sytuacją. Strażnik potwierdził, że wniosek został odrzucony „po intensywnym zaangażowaniu FCA”. FCA skupia się na podejmowaniu decyzji o zatwierdzeniu lub odmowie zatwierdzenia takich wniosków na podstawie przeglądu kontroli i praktyk mających na celu zapobieganie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Jak dodaje Bloomberg, Binance, która ogłosiła przejęcie podmiotu regulowanego przez FCA w czerwcu ubiegłego roku wraz z planami uruchomienia Binance.

UK, nie będzie mogła wznowić działalności w Wielkiej Brytanii bez uprzedniej pisemnej zgody. FCA wydała również ostrzeżenie dla konsumentów zarówno przeciwko zarejestrowanej na Kajmanach spółce holdingowej Binance, jak i Binance Markets Limited, spółce zależnej z siedzibą w Londynie, która jest kontrolowana przez dyrektora naczelnego Changpenga Zhao i jest nadzorowana przez brytyjskiego regulatora. „Znacząco duża liczba firm zajmujących się kryptowalutami nie spełnia wymaganych standardów wynikających z przepisów dotyczących prania pieniędzy, co doprowadziło do bezprecedensowej liczby firm wycofujących swoje aplikacje” – powiedział rzecznik FCA. Spośród ocenianych firm ponad 90% wycofało wnioski po interwencji FCA. Posunięcie to stanowi najpoważniejsze represje regulacyjne w Wielkiej Brytanii dotyczące sektora kryptowalut wśród obaw o jego potencjalne zaangażowanie w pranie brudnych pieniędzy i oszustwa.

Binance wycofało wniosek związany z 5MLD – dyrektywą przeciwdziałającą praniu prania – 17 maja po „intensywnym zaangażowaniu FCA”, według strażnika, który powiedział, że akcja była w toku od jakiegoś czasu. Binance jest jednym z najważniejszych operatorów na szybko rozwijającym się rynku kryptowalut, oferującym klientom na całym świecie szeroką gamę usług, w tym handel dziesiątkami cyfrowych monet, kontraktów terminowych, opcji, tokenów giełdowych, a także konta oszczędnościowe i pożyczki . Według danych TheBlockCrypto w zeszłym miesiącu odnotował wolumen obrotu kryptowalutami równy 1,5 biliona dolarów.

Binance Markets Limited została założona rok temu w ramach planu szerszej grupy, aby uruchomić giełdę skoncentrowaną na Wielkiej Brytanii, Binance UK, która według dokumentów publicznych i dwóch osób zostałaby „odgrodzona” od szerszej globalnej operacji zaznajomiony ze sprawą. Chociaż FCA ograniczyła Binance do oferowania usług w Wielkiej Brytanii, obywatele brytyjscy nadal mogą uzyskać dostęp do usług Binance w innych jurysdykcjach. Binance Markets Limited z siedzibą w Londynie uzyskało pozwolenie od FCA na świadczenie klientom usług inwestycyjnych w tradycyjnych walutach, co Binance osiągnął, kupując firmę finansową, która była już zarejestrowana przez regulatora. Transakcja została zatwierdzona przez FCA w czerwcu ubiegłego roku, zgodnie z publicznymi dokumentami.

Decyzja FCA została podjęta po tym, jak japońska Agencja Usług Finansowych ostrzegła w zeszłym tygodniu, że Binance prowadzi nieautoryzowany handel kryptowalutami z obywatelami Japonii. To już drugi raz, kiedy FSA ostrzega przed Binance po opublikowaniu identycznego komunikatu w 2018 roku. Jak przypomina FT, niemiecki organ nadzoru finansowego ostrzegł inwestorów w kwietniu, że Binance prawdopodobnie naruszyło zasady dotyczące papierów wartościowych w związku z rozpoczęciem handlu tokenami giełdowymi, od czego giełda bezskutecznie próbowała się odwołać. W komentarzu na Twitterze w sobotę po wiadomościach, że Binance zakazał używania kryptowalut w kanadyjskiej prowincji Ontario, założyciel Binance Changpeng Zhao, lepiej znany jako CZ, powiedział, że „nowe przepisy pojawiają się cały czas w nowych branżach. Zawsze je szanujemy . Znajdziemy sposoby obsługi regionów z jasnymi przepisami w (nowe) zgodne sposoby. Czasami zajmuje to trochę czasu. Procesy aplikacji są często poza naszą kontrolą”.

https://twitter.com/cz_binance/status/1408773014410338310?s=20
https://twitter.com/cz_binance/status/1408803094444462087?s=20

Ostatnie represje regulacyjne mają miejsce w czasie znacznej zmienności dla bitcoina i szerszej przestrzeni kryptograficznej: po podwojeniu w kwietniu, bitcoin stracił większość swoich zysków za rok, po czym w zeszłym tygodniu na krótko spadł na minus, zanim odzyskał część swoich strat.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Cryptocurrency Exchange Binance Banned In The UK | ZeroHedgeAuthor: BitcoinSV.pl
CEO