Nigeria patrzy na blockchain i sztuczną inteligencję na potrzeby innowacji cyfrowych

Nigeria bada blockchain, sztuczną inteligencję i inne nowe technologie, aby promować kulturę opartą na innowacjach. Tak twierdzi minister komunikacji i gospodarki cyfrowej Isa Pantami. Przemawiając na niedawnym wydarzeniu, minister ujawnił, że rząd był zaangażowany w krajową mapę drogową blockchain, którą niedawno opracował. Rząd Nigerii nadal uważa blockchain za jedną z technologii, która może odwrócić losy kraju. Podczas niedawnej dorocznej konferencji Digital Africa Minister potwierdził zainteresowanie rządu tą technologią.

Tematem wydarzenia było „Budowanie nowej Afryki za pomocą sztucznej inteligencji i Blockchain”, o którym minister powiedział, że nie mogło nadejść w lepszym momencie, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysiłki rządu na rzecz promowania blockchain. Pantami skomentował: „Aktywnie przygotowujemy się również do wykorzystania technologii blockchain w naszej gospodarce cyfrowej, a niedawno opracowaliśmy krajową strategię wdrażania blockchain”. Rząd Nigerii rozwija Narodowe Centrum Innowacji Cyfrowych i Przedsiębiorczości, które zdaniem ministra przyczyni się do przyjęcia technologii blockchain i innych wschodzących technologii. „Głównym celem jest stworzenie atmosfery, która zapoczątkuje kulturę opartą na innowacjach wśród ludności Nigerii” – zauważył.

Sentyment ministra potwierdził Kashifu Inuwa, dyrektor generalny nigeryjskiej Narodowej Agencji Rozwoju Technologii Informacyjnych. Agencja jest odpowiedzialna za opracowywanie programów promujących rozwój ICT w Nigerii. Przemawiając podczas tego samego wydarzenia, Inuwa stwierdził: „Dla Nigerii, kraju pilnie potrzebującego dywersyfikacji swojej gospodarki, cyfrowa działalność gospodarcza jest kluczem do dywersyfikacji, ponieważ wykracza poza wszelkie aspekty ludzkich przedsięwzięć i sektora gospodarczego”. Inuwa pochwalił tempo, w jakim kraje subsaharyjskie wprowadzały blockchain, sztuczną inteligencję, 5G i Internet rzeczy.

Według niego jednak zdecydowanym zwycięzcą jest Nigeria. Uważa, że ​​zachodnioafrykański kraj może wykorzystać swoją populację, która jest siódmą co do wielkości na świecie, oraz swoją zaawansowaną gospodarkę, aby wzmocnić swoją pozycję lidera we wdrażaniu wschodzących technologii. Podczas gdy kraj stara się być liderem na kontynencie w adopcji blockchain, nadal walczy z walutami cyfrowymi. Bank Centralny Nigerii na początku tego roku zabronił wszystkim bankom komercyjnym kontaktować się z klientami walut cyfrowych. W ostatnich miesiącach podwoił ten zakaz, ale nalegał, aby nie zakazał całkowicie walut cyfrowych. Bank ze swojej strony pracuje nad CBDC przez ostatnie dwa lata.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Nigeria looking at blockchain and AI for digital innovation efforts: Minister – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO