Iran przejmuje 7000 maszyn do wydobycia btc w ostatnim nalocie

Policja w Iranie podobno skonfiskowała 7000 maszyn do wydobycia bloków na nielegalnej farmie wydobywczej. Policja rozprawia się z górnikami, których podaje się jako przyczynę niedawnych przerw w dostawie prądu w kraju na Bliskim Wschodzie. Jest to największy transport maszyn górniczych w Iranie i ma miejsce w czasie, gdy kraj ten wprowadził tymczasowy zakaz pracy górników ze względu na niski poziom zasilania. Profil Iranu jako centrum wydobycia nagród za bloki walut cyfrowych stale się rozwija, a kraj ten przyciąga górników ze względu na niskie wskaźniki mocy.

Jednak w tym roku stosunki te zaostrzyły się po tym, jak kraj zaczął doświadczać częstych przerw w dostawie prądu. Jak poinformował CoinGeek w maju, prezydent Hassan Rouhani ogłosił, że zakaz będzie obowiązywał co najmniej do 22 września. Rouhani powiedział, że nielegalni górnicy w kraju zużywają ponad sześć razy więcej energii niż legalni. A teraz, według raportu Reutersa, policja w stolicy Teheranie przejęła 7000 górników z „opuszczonej fabryki na zachodzie stolicy”.

Powołując się na państwową agencję informacyjną IRNA, raport nie wspomniał, czy podczas nalotu dokonano aresztowań. Tymczasowy zakaz wydobycia przez Iran górników z nagrodami blokowymi ma miejsce w czasie, gdy Chiny wycofują swoich górników. Azjatycki gigant obwinia tych górników za swój ślad węglowy, który w ostatnich latach stał się źródłem globalnego niepokoju. W 2019 r. Chiny przyczyniły się do 27% światowych emisji, prawie trzy razy więcej niż USA zajmujące drugie miejsce. Co ważniejsze, było to więcej niż wszystkie kraje rozwijające się razem wzięte. Chiński rząd zobowiązał się do naprawienia tego, a górnicy byli jednymi z branż, które mają ograniczyć.

W przeszłości Iran stał się naturalnym celem górników uciekających z Chin, podobnie jak inne kraje, takie jak Kazachstan. Jednak gdy Iran poprosił górników o wstrzymanie się, chińscy górnicy musieli znaleźć inne regiony, do których mogliby się przenieść. W szczytowym momencie irański przemysł wydobywczy z nagrodami blokowymi stał się jednym z najważniejszych na świecie. Według Elliptic, brytyjskiej firmy zajmującej się analizą blockchain, Iran generował 1 miliard dolarów rocznie dzięki wydobywaniu nagród za bloki. W tym czasie energia wykorzystywana przez górników wymagałaby wytworzenia równowartości 10 milionów baryłek ropy naftowej rocznie, co stanowi około 4% całkowitego eksportu irańskiej ropy w zeszłym roku.

Obejrzyj: Panel CoinGeek Zurich, BSV to Green Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Iran seizes 7,000 block reward mining machines in latest raid – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO