Bitmain zawiesza sprzedaż nowych koparek przez zwiększoną podaż i regulacje władz w Chinach

Producent sprzętu górniczego Bitmain podobno wstrzymał globalną sprzedaż spotową swoich platform wydobywczych, pośród znacznych wolumenów sprzedaży na rynku wtórnym i ciągłej presji władz w Chinach, aby rozprawić się z operatorami wydobywczymi z nagrodami blokowymi w tym kraju. Wiadomość ta pojawia się w kontekście szerszego ograniczenia działalności wydobywczej przez lokalne władze w Chinach, w czasie rosnącej podaży używanego sprzętu górniczego na rynkach międzynarodowych.

Zamrażając sprzedaż, Bitmain twierdzi, że stara się zapobiec ponoszeniu przez klientów strat na nowych maszynach, gdy ceny nowych jednostek spadają swobodnie, a także chroni się przed ponoszeniem większych strat w dłuższej perspektywie, z powodu powodzi urządzenia używane wchodzące na rynek. Rzecznik Bitmain powiedział, że firma będzie nadal dostarczać urządzenia w przyszłości dla tych, którzy są wykorzystywani do wydobywania mniejszych altcoinów, choć powstrzymała się od składania jakichkolwiek zobowiązań co do tego, kiedy normalna sprzedaż może zostać wznowiona. Wiadomość ta będzie ciosem dla tych, którzy mają na zamówienie sprzęt górniczy lub tych, którzy zamierzali wzmocnić swoje kopalnie nowymi jednostkami Bitmain i innych górników. Arthur Li, założyciel firmy wydobywczej Sai Technology, która zabezpieczyła inwestycje od Bitmain, powiedział, że ruch ten był odpowiedzią na znaczną presję spadkową ze strony rynku używanego sprzętu górniczego.

Niektóre urządzenia sprzedają się nawet za mniej niż jedną trzecią ich pierwotnej ceny odsprzedaży, co odzwierciedla gwałtownie spadające wartości na spekulacyjnych rynkach BTC, odkąd w kwietniu osiągnęły rekordowe wartości około 64 000 USD. Spadek cen kopania ASIC jest następstwem znacznych spadków cen procesorów graficznych Nvidia, które spadły aż o dwie trzecie od czerwca tego roku, odzwierciedlając spadki na innych rynkach. Według lokalnych dziennikarzy, którzy są blisko rynku w Chinach, Bitmain ma w nadchodzących miesiącach rozważać wyjazd poza granice kraju, ponieważ warunki dla producentów górnictwa i innych firm zajmujących się kryptowalutami stają się coraz trudniejsze.

Canaan otwiera sklep w Kazachstanie

Podobne naciski wywierają na rywali Canaan Creative, które rozpoczęły działalność w Kazachstanie, aby uniknąć coraz bardziej restrykcyjnego podejścia władz w Chinach. Jest to część szerszej strategii firmy dotyczącej działalności poza granicami kraju, która rozpoczęła się na początku tego miesiąca wraz z otwarciem pierwszego zagranicznego centrum serwisowego. Prezes i dyrektor generalny Nangeng Zhang powiedział, że posunięcie to będzie korzyścią netto dla wyników finansowych firmy. „Ponieważ integrujemy więcej zasobów branżowych z naszą działalnością, wierzymy, że ten segment biznesowy pozwoli nam ożywić nasze zapasy maszyn górniczych, uchroni nas przed zmiennością [BTC] i zapewni wystarczające zapasy podczas koniunktury na rynku”.

Ruchy zarówno Canaan, jak i Bitmain pojawiają się w wyniku nasilających się presji władz w Chinach. W ostatnich tygodniach zamknięto firmy wydobywające kryptowaluty w Syczuanie, Yunnan, Xinjiang, Mongolii Wewnętrznej i Qinghai. W rezultacie wiele firm działających w tym sektorze już spakowało się i przeniosło do alternatywnych jurysdykcji, przy czym Kazachstan stał się jednym z pierwszych faworytów w alternatywie działania poza Chinami kontynentalnymi.

Najnowsza firma BTC.com przeniosła swoją działalność do tego kraju, a pierwsza partia górników wylądowała w Kazachstanie na początku tego tygodnia. Upadek firm wydobywczych w Chinach wynika z boomu na początku tego roku, napędzanego przez niezrównoważone wysokie ceny BTC w tamtych czasach. Ponieważ jednostki wydobywcze z drugiej ręki stają się coraz bardziej powszechne, a władze w Chinach i innych krajach przyjmują ostrzejsze stanowisko wobec tych firm, wygląda na to, że ich losy zaczynają się pogarszać.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitmain suspends new miner orders as supply booms – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO