Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy priorytetem dla osób nominowanych do Departamentu Skarbu USA w ramach waluty cyfrowej

Kandydat na podsekretarza skarbu USA ds. terroryzmu i wywiadu finansowego, Brian Nelson, powiedział, że przeciwdziałanie praniu pieniędzy w sektorze walut cyfrowych jest priorytetem, ponieważ czeka na potwierdzenie swojej roli. Podczas przesłuchania potwierdzającego przed senacką komisją bankową Nelson powiedział, że po objęciu stanowiska priorytetem będzie wdrożenie nowych przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy. „Jeśli otrzymam potwierdzenie, priorytetem będzie wdrożenie tego aktu prawnego, w tym nowych przepisów dotyczących kryptowalut”.

Nelson był wcześniej zastępcą szefa sztabu w wydziale bezpieczeństwa narodowego Departamentu Sprawiedliwości USA. Jego komentarze są postrzegane jako zgodne z oficjalnym poglądem prezydenta Joe Bidena i obecnej administracji USA. Charles Rettig, komisarz Internal Revenue Service (IRS), powiedział w czerwcu, że USA będą wymagać od Kongresu wydania nowych przepisów dotyczących walut cyfrowych. „Najnowsza kapitalizacja rynkowa w tym świecie – świecie kryptowalut – przekroczyła 2 biliony dolarów i ponad 8600 giełd na całym świecie.

A z założenia większość kryptowalut, wirtualnych walut jest zaprojektowana tak, aby pozostawały poza ekranem radaru, więc będziemy wyzwaniem”. Zaledwie kilka dni później Departament Sprawiedliwości powiedział, że będzie traktował ataki ransomware z takim samym priorytetem jak akty terroryzmu, po głośnym ataku Colonial Pipeline, w którym firma złożyła znaczne żądanie okupu.

O powiązaniach między walutą cyfrową a finansowaniem terroryzmu informowano również w tym miesiącu w Wall Street Journal, wraz z doniesieniami, że wysoki rangą urzędnik Hamasu poinformował dziennikarzy, że grupa przyjmuje darowizny w BTC podczas ostatnich konfliktów z Izraelem. „Zdecydowanie nastąpił wzrost [w darowiznach BTC]. Część pieniędzy jest wykorzystywana na cele wojskowe, by bronić podstawowych praw Palestyńczyków”. Oczekuje się, że Nelson zostanie zatwierdzony przez Senacką Komisję Bankową i wkrótce potem obejmie stanowisko.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Anti-money laundering a digital currency priority for US Treasury nominee – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO