Chiny intensyfikują represje kopiących btc, a Centbee Minit Money dołącza do rządowej piaskownicy regulacyjnej w RPA

Po przetestowaniu swojej waluty cyfrowej wspieranej przez bank centralny w różnych miastach, Chiny zintensyfikowały represje wobec operacji wydobycia nagród blokowych i transakcji walutowych. Chiny zaostrzyły swoje stanowisko wobec szybko rozwijającego się przemysłu, nakazując zaprzestanie działalności 26 największym zakładom górniczym w prowincji Syczuan, uważanej za największy na świecie obszar wydobywczy zasilany energią wodną. Sonda została zainicjowana po serii spotkań przez Biuro Energetyczne lokalnej Komisji Rozwoju i Reform.

W maju Narodowa Komisja ds. Rozwoju i Reform Mongolii Wewnętrznej (NDRC) wydała wstępne wytyczne dotyczące planu zaprzestania działalności wydobywczej, zapewniając władzom, jak przeprowadzić rozszerzenie zakazu, aby bardziej blokować farmy wydobywcze. W tym miesiącu władze lokalne w Yunnan, Xinjiang i Qinghai również ogłosiły swoje plany zamknięcia działalności wydobywczej. Po ogłoszeniu hashrate BTC natychmiast spadł o 17%. Dane pokazują, że górnicy w Chinach odpowiadają za ponad 65 procent hashrate sieci BTC. Tymczasem Ludowy Bank Chin (PBoC) również nakazał instytucjom finansowym zatrzymanie i zablokowanie transakcji w walutach cyfrowych. Banki i firmy finansowe zgodziły się na wytyczne PBoC, aby zakazać transakcji i działań związanych z walutą cyfrową, w tym rozliczania i rozrachunku.

W obliczu tej nowej represji rząd chiński za pośrednictwem Przemysłowego i Handlowego Banku Chin (ICBC) rozmieścił w Pekinie ponad 3000 bankomatów. Te bankomaty mogą konwertować cyfrowe juany na fiat i na odwrót. Chiny obecnie testują cyfrowego juana i od października 2020 r. przeprowadziły 11 rund loterii prezentowych w sześciu miastach — Shenzhen, Suzhou, Pekinie, Chengdu, Changsha i Szanghaju. Rząd wypuścił cyfrowe juany o wartości ponad 40 milionów dolarów, a zwycięzcami loterii jest do 350 000 mieszkańców w każdym mieście. Kraj ma jeszcze ogłosić oficjalną datę jego uruchomienia.

Z powodu represji ze strony Chin wiele firm wydobywczych ogłosiło przeniesienie swojej działalności za granicę – a Stany Zjednoczone przychodzą im na ratunek. Szereg stanów otwiera granice dla pozornie przesiedlonego przemysłu. Burmistrz Miami Francis Suarez powiedział, że miasto wita chińskich górników BTC jako nowy dom dla ich operacji wydobywczych. Burmistrz zwrócił uwagę na nieograniczone i tanie dostawy energii jądrowej w mieście, co może zachęcić górników z BTC do przeniesienia działalności na Florydę. . W wywiadzie dla mediów Suarez powiedział, że rozważa również wprowadzenie większej liczby zachęt, w tym stref dla przedsiębiorstw z ulgami podatkowymi i regulacjami przyjaznymi dla branży. Kolejnym miastem, które chce stać się kolejnym centrum walut cyfrowych w Ameryce, jest Chicago w stanie Illinois.

Miasto jest gospodarzem jednego z największych obiektów wydobywczych na Środkowym Zachodzie. Mieści duże firmy handlowe, które są również aktywne w handlu walutami cyfrowymi. Illinois staje się kolejnym epicentrum przestrzeni aktywów cyfrowych, ponieważ planuje wystawić rachunek podobny do statutu instytucji depozytowych specjalnego przeznaczenia (SPDI) w Wyoming. SPDI to banki, które przyjmują depozyty i inne powiązane działania skoncentrowane na aktywach cyfrowych – walutach cyfrowych, cyfrowych papierach wartościowych i cyfrowych aktywach konsumenckich.

Tymczasem w RPA Minit Money Centbee dołączył do rządowej piaskownicy regulacyjnej. Zainicjowana przez Międzyrządową Grupę Roboczą Fintech (IFWG) piaskownicę utworzono w celu testowania nowych technologii lub modeli biznesowych pod kątem istniejących i rozwijających się ram regulacyjnych. Grupa składa się z kilku regulatorów RPA. Centbee i ponad 50 innych firm fintech złożyło wniosek o włączenie do piaskownicy, ale tylko sześć zostało zaakceptowanych.

Minit Money, aplikacja Centbee do przekazów transgranicznych, jest dołączona do testowania uregulowań prawnych aktywów w walutach cyfrowych w przypadku przekazów transgranicznych o niskiej wartości między Republiką Południowej Afryki a Ghaną.

Umożliwia ona obcokrajowcom mieszkającym w Republice Południowej Afryki wysyłanie pieniędzy z powrotem do swoich domów w innych krajach afrykańskich po niskich kosztach. Centbee to cyfrowy portfel walutowy zbudowany na blockchainie BSV. Mieszkańcy RPA mogą używać go do kupowania przedpłaconych danych, czasu antenowego, energii elektrycznej i kuponów do gier w aplikacji.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 49: China intensifies crackdown as US ‘hubs’ to the rescue, and Centbee Minit Money joins sandbox – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO