Brytyjski organ nadzorczy ostrzega przed ponad 100 niezarejestrowanymi firmami zajmującymi się walutami cyfrowymi

Brytyjski organ nadzoru finansowego wydał ostrzeżenie przed ponad 100 firmami zajmującymi się cyfrowymi walutami, które, jak twierdzi, działały w tym kraju bez wymaganej licencji. Według Urzędu ds. Postępowania Finansowego (FCA) firmy te charakteryzują się wysokim ryzykiem i są niestabilne oraz stanowią źródło obaw dla regulatora. Ostrzeżenie pojawia się, gdy organ nadzoru ujawnił, że ponad 2,5 miliona mieszkańców Wielkiej Brytanii posiada teraz waluty cyfrowe. W ciągu ostatnich kilku lat FCA nadal żywo interesowała się walutami cyfrowymi, mimo że jej rola w nadzorowaniu klasy aktywów stale rośnie.

W styczniu wydał surowe ostrzeżenie, że wszystkie niezarejestrowane firmy muszą zamknąć i zwrócić inwestorom pieniądze. Zezwoliło jednak firmom, które nie zostały jeszcze zatwierdzone, aby służyć mieszkańcom Wielkiej Brytanii, aby kontynuować działalność, dopóki złożyli wniosek o rejestrację. Jak poinformował CoinGeek, FCA przedłużyła ten okres karencji, znany jako tymczasowy system rejestracji (TRR), do marca 2022 r. Teraz regulator ostrzegł przed 111 firmami, które, jak twierdzi, działa nielegalnie w kraju. Przemawiając na wydarzeniu „City & Financial’s City Week”, szef organów nadzoru Mark Steward ostrzegł, że firmy te są bardzo ryzykowne i niestabilne. Powiedział uczestnikom: „Mamy wiele firm, które wyraźnie prowadzą interesy w Wielkiej Brytanii bez rejestracji u nas i mają do czynienia z kimś: bankami, firmą świadczącą usługi płatnicze, konsumentami.

To bardzo realne ryzyko, więc się tym martwimy”. Odkąd FCA została nadzorcą ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy i zwalczania terroryzmu dla firm zajmujących się walutami cyfrowymi, tylko garstka złożyła wniosek i uzyskała pełną rejestrację FCA, powiedział Steward. Ostrzeżenie pojawia się zaledwie tydzień od czasu, gdy organ nadzorczy ujawnił, że liczba mieszkańców Wielkiej Brytanii posiadających waluty cyfrowe wzrosła do 2,3 miliona osób, w porównaniu z 1,9 miliona w 2020 roku. Mediana posiadania wzrosła z 260 funtów do 300 funtów. Jednak podczas gdy własność rosła, ogólne zrozumienie walut cyfrowych spadło.

Jak ujawnił Financial Times, z 2,3 miliona posiadaczy walut cyfrowych, 30% nie potrafiło wybrać prawidłowej definicji waluty cyfrowej z wielu opcji. Steward uważa, że ​​brak zrozumienia walut cyfrowych będzie kosztowny. Porównał obecny szum wokół walut cyfrowych do niesławnej Tulip Mania w XVII wieku. Zauważył: „Powodem, dla którego wiele osób teraz inwestuje, jest obawa przed utratą tego, co może być boomem. Pomijając to, jak niestabilne są te instrumenty, ma na sobie manię tulipanów.”

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UK watchdog warns against over 100 unregistered digital currency firms – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO