UWAGA. Twórca SV Chainbow testuje portfel tokenów BSV Layer 1

Chainbow, firma odpowiedzialna za aplikację bezpiecznych notatek BSV NOTE.SV, planuje wydać portfel obsługujący tokeny CUP „warstwy pierwszej” BSV. Portfel będzie miał możliwość wydawania, sprzedawania i wymiany tokenów, a obecnie przechodzi fazę testów.

NOTE.SV to aplikacja komputerowa i mobilna podobna do 1Password lub Evernote, umożliwiająca użytkownikom bezpieczne przechowywanie haseł i innych prywatnych notatek. Treść notatek jest szyfrowana i przechowywana w łańcuchu bloków BSV, dzięki czemu jest bezpieczna dla twórców, a jednocześnie niewidoczna dla innych — znacznie przewyższa to inne podobne usługi w chmurze. Firma z siedzibą w Tokio eksperymentowała z Ethereum w przeszłości i nadal prowadzi kilka projektów ETH. Ale chociaż pomysł programowalnego łańcucha bloków i tokenizacji był początkowo atrakcyjny, jego struktura oparta na kontach wkrótce ujawniła swoje wady pod względem przeciążenia i kosztów. BSV ma również „ustalone” zasady dotyczące swojego protokołu, gwarantując operatorom projektów dowolnej wielkości możliwość rozwoju w swojej sieci bez obaw o nagłe lub poważne zmiany w jej strukturze. CoinGeek rozmawiał z dyrektorem generalnym Chainbow Long Li o tym, co przyciągnęło go do BSV, co buduje i planuje zbudować, powody, dla których wybrał sprzedaż symboliczną na Ethereum, aby zebrać kapitał na finansowanie projektów swojej firmy, oraz o tym, w jaki sposób Chainbow uczestniczy w opracowywaniu zdrowszego Ekosystem BSV w Japonii.

Wywiad z Long Li, dyrektorem generalnym Chainbow Kiedy zacząłeś pracę nad NOTE.SV?

Long Li: Na początku potrzebowałem technologii blockchain, kiedy robiłem inne projekty. Napisałem kilka przykładów BSV, aby zrealizować CRUD na blockchainie. Przykład może tworzyć, czytać, aktualizować i usuwać dane, podobnie jak obsługa bazy danych. W lutym ubiegłego roku (luty 2020) nadszedł COVID-19 i wojna handlowa i wszyscy osobiście odczuli zagrożenie. Czy my, technicy, możemy coś zrobić, aby pomóc, jeśli wydarzy się coś strasznego? Każda scentralizowana usługa może zostać zakłócona. Decentralizacja łańcucha bloków Bitcoin, bezpieczeństwo, a w szczególności „ustalenie w kamieniu” nigdy nie zmienią konsensusu podstawowego protokołu, który jest bardzo odpowiedni w erze pandemii. Postanowiliśmy przekształcić poprzedni przykład w produkt, wypuszczając pierwszą wersję NOTE.SV w kwietniu ubiegłego roku, która jest stale aktualizowana. NOTE.SV można uznać za 1Password i Evernote w erze blockchain.

Dlaczego wybrałeś blockchain BSV?

Long Li: Ponieważ BSV jest Bitcoinem, którego pierwotnie chciałem, jest to światowa waluta, którą każdy zwykły człowiek może płacić i używać w swoim codziennym życiu. Jako programista Ethereum był pierwszym programowalnym blockchainem, z którym po raz pierwszy spotkało się wiele osób. Zanim Bitcoin został ograniczony pod przywództwem Core, nie mógł być używany w różnych scenariuszach, a Ethereum stanowiło jedyną alternatywę. Jednak model techniczny Ethereum opiera się na modelu kont, który działa tylko z perspektywy „technologii obliczeniowej”. Ale z punktu widzenia „informatyki” jest wiele problemów. W lutym 2020 r. Bitcoin SV usunął różne ograniczenia dodane przez Core, umożliwiając Bitcoinowi odrodzenie. Dzięki temu może być wykorzystywany w biznesie. Wierzę, że więcej programistów będzie tworzyć aplikacje na BSV.

Czy możesz nam powiedzieć więcej o inteligentnym portfelu BSV (Chainbow Wallet) i jego możliwościach?

Long Li: We wrześniu 2020 roku chcieliśmy użyć tokenów do oznaczenia licencji użytkownika w NOTE.SV. Niestety technologia nie istniała. sCrypt proponuje prototyp tokena warstwy 1. Pogrzebałem głęboko i wymyśliłem działającą wersję pierwszej wersji w październiku, drugą wersję wydałem na GitHub w listopadzie, a trzecią wersję wydałem w marcu 2021. W tym okresie nauczyłem się wiele wiedzy od Xiaohui Liu i wielu Chińscy technicy. Po marcu zebraliśmy fundusze na rozwój portfela i wdrożenie prawdziwie użytecznego portfela BSV Token.

W ciągu ostatnich pięciu tygodni wydaliśmy kolejne wersje z rzędu. Do tej pory ukończono: Portfel niezależny od scentralizowanych serwerów; analiza i zarządzanie różnymi typami UTXO; usługi świadków/wyroczni; BIP270; PortfelPołącz; dApps; i tokeny warstwy 1 w portfelu. Następnie potrwa jeszcze kilka tygodni, aby uzupełnić wizję. Ostateczna wizja w zasadzie zawiera wszystkie pomysły BSV dotyczące portfeli i sprawia, że ​​puste przechwałki się urzeczywistniają. Jeśli masz jakieś myśli, daj nam znać. Chętnie je omawiamy i wdrażamy. Wraz z rozwojem Internetu głównym trendem jest waluta cyfrowa, która może przesyłać pieniądze między regionami. W rzeczywistości BSV jest pierwszą prawdziwie globalną walutą cyfrową. Znacznie wcześniej niż chiński DCEP i Facebook Libra/Diem. Jeśli BSV jest walutą, token jest dowodem na to, że BSV jest używane do zakupu czegoś, na przykład biletów, punktów, kuponów towarowych, certyfikatów praw autorskich, akcji, paragonów i tak dalej. Cenne bony, które są wszechobecne w społeczeństwie, można zdigitalizować. BSV to nie tylko waluta. Zapewnia również wydawanie certyfikatów. Nawet niektóre legalne waluty, takie jak jen japoński, dolary amerykańskie i (chińskie) renminbi, w sieci BSV. Trudność techniczna, bezpieczeństwo i koszt rozwoju są znacznie lepsze niż w przypadku innych łańcuchów bloków. Wiemy, że motorem rozwoju gospodarki internetowej jest „cięcie kosztów transakcyjnych”. Gdy certyfikat wartości zostanie ztokenizowany, koszt transakcji zostanie znacznie obniżony. W przeszłości do wystawiania i obrotu bonów wartościowych konieczne było zaprojektowanie złożonego systemu i zorganizowanego systemu nadzoru. Ze względu na bezstronny, odporny na manipulacje charakter technologii blockchain, koszty te znikają. Przyczynić się do realizacji celu „Społeczeństwa zerowych kosztów krańcowych”.

Jak przebiegała sprzedaż tokenów CSS (w marcu) i dlaczego prowadziłeś sprzedaż tokenów CSS w Ethereum?

Long Li: Po odrodzeniu oryginalnego Bitcoina niektóre podstawowe usługi były niewystarczające, ale nie jest to trudne. Technologia zawsze ma rozwiązanie. Najtrudniejszą rzeczą jest opracowanie produktu bez dochodów i inwestycji. Nie ma możliwości zatrudnienia programistów, nie ma personelu marketingowego. Powodem, dla którego rozwój Ethereum jest bardzo żywy, jest to, że jest dużo inwestycji. Chociaż nie jest to pewne, rzeczywisty wkład tych zmian w społeczeństwo, od 1 do n, jest efektem wzbogacającym. Zastosowanie Bitcoin SV wynosi od 0 do 1, a inwestorzy obecnie zwracają na to mniejszą uwagę. Peter Thiel powiedział, że „zero do jednego” jest najtrudniejsze. Zebraliśmy fundusze za pośrednictwem Ethereum, co wydaje się mieć duży wpływ na niektórych BSV. Ale to jest najbardziej odpowiedzialne podejście do inwestorów. I stworzył sytuację, w której wszyscy wygrywają, dla fundraiserów, inwestorów i BSV. Bez tej części środków i pomocy inwestorów nie byłoby portfela ChainBow. Na Ethereum zbudowano wiele bogactwa, na przykład USDC jako stabilna waluta usankcjonowana przez rząd. Tej ogromnej sumy pieniędzy nie można zignorować. A te fundusze najłatwiej wesprzeć BSV. Jeśli jednak używamy BSV do zbierania pieniędzy, nie możemy zebrać dużo pieniędzy, inwestorzy nie mogą handlować i nie ma możliwości oznaczenia ceny w USD. Nasz token pozyskiwania funduszy odpowiada kapitałowi własnemu firmy. Następnie będziemy nadal zbierać fundusze i rozważymy zrobienie tego na tokenie warstwy 1 BSV. Obecnie opracowywana jest technologia cross-chain ETH/BSV, aby umożliwić przepływ aktywów obu łańcuchów. Mam również nadzieję, że inwestorzy będą mogli się z nami skontaktować. Myślę, że technologia cross-chain może chronić interesy inwestorów.

Czy znasz jakieś inne ciekawe projekty BSV dziejące się w Japonii?

Long Li: Zamierzamy uruchomić w Japonii usługę punktów cyfrowych przy użyciu technologii Token BSV. Japoński rynek punktów konsumenckich ma wielkość 3 bilionów jenów. Jest to ogromny scenariusz aplikacji i może być sprzedawany na całym świecie. W Japonii istnieje najbardziej profesjonalna społeczność komunikacyjna z najlepszą atmosferą: BSV Night, która co miesiąc organizuje sesje studyjne na Zoomie. Zapraszamy wszystkich do śledzenia BSV Night na Twitterze. BSV Ideathon został zorganizowany zaledwie w zeszłym tygodniu i zaproponowano wiele doskonałych kierunków aplikacji BSV.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : NOTE.SV creator Chainbow is testing a BSV Layer 1 token wallet – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO