Brytyjski TSB Bank zakazuje zakupów na Binance i Kraken

Podobno brytyjski bank zabroni ponad 5 milionom klientów dostępu do walut cyfrowych. TSB Bank jest zaniepokojony wzrostem liczby oszustów, którzy mogą zakładać swoje e-portfele na platformach walut cyfrowych. W szczególności bank wezwał Binance i Kraken, które według niego nie zrobiły wystarczająco dużo, aby chronić użytkowników przed oszustwami. Raport The Times ujawnił, że TSB planuje w najbliższej przyszłości wdrożyć zakaz walut cyfrowych. W swoim raporcie, w którym powołał się na źródła posiadające wiedzę na ten temat, gazeta twierdziła, że ​​TSB nadal otrzymuje skargi od swoich klientów dotyczące oszustw związanych z platformami walut cyfrowych.

Decyzją TSB Bank zabroni ponad 5,4 milionom klientów wysyłania swoich środków bezpośrednio na platformy handlu walutami cyfrowymi. Bank wyróżnił Binance jako jedną z platform, którymi zajmuje się najbardziej. Według TSB, prowadzona przez Changpeng Zhao giełda nie spełniła obowiązku ochrony swoich klientów. TSB podał przykład, że w okresie jednego miesiąca między 15 marca a 15 kwietnia tego roku bank otrzymał 849 zgłoszeń od swoich klientów, że stracili pieniądze na rzecz oszustów na Binance. Próbował skontaktować się z giełdą, aby rozwiązać problemy, ale Binance podobno odmówił współpracy.

Binance zaprzeczył tym roszczeniom, mówiąc, że nigdy nie otrzymał żadnej komunikacji z banku. Przedstawiciel giełdy stwierdził: „Binance bardzo poważnie podchodzi do swojej odpowiedzialności za ochronę użytkowników przed oszustwami. Kiedy dowiadujemy się o tych roszczeniach, natychmiast podejmujemy działania i mamy doskonałe doświadczenie we współpracy z organami ścigania”. TSB wymieniło również Krakena jako kolejną platformę, z którą ma poważne problemy. Giełda amerykańska również zaprzeczyła tym roszczeniom. Steven Christie, globalny szef ds. zgodności giełdy, stwierdził: „Kategorycznie zaprzeczamy zarzutowi, że Kraken nie odpowiada na wezwania o pomoc w przypadku oszustw.

Kraken odpowiedział na ponad 1000 różnych wniosków organów ścigania w samym tylko 2020 roku. Kraken działa w pełnej zgodności z organami ścigania.” Binance nie jest obcy konfliktom z prawem, szczególnie w Wielkiej Brytanii. Giełda jest badana przez brytyjskiego strażnika rynku pod kątem wydawania niezarejestrowanych tokenów dla swoich tokenów Coinbase i Tesla. Te tokeny przyciągnęły również uwagę BaFin, niemieckiego regulatora rynku, który uważa, że ​​stanowią naruszenie niemieckich przepisów dotyczących papierów wartościowych. W Stanach Zjednoczonych Binance jest badane przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC), IRS i Departament Sprawiedliwości w sprawie podejrzeń o pranie brudnych pieniędzy i przestępstwa podatkowe.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UK TSB Bank calls out ‘lax’ Binance & Kraken, bans purchases – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO