CoinGeek Zurich: Poznaj swój biznes na blockchainie BSV

Siódma konferencja CoinGeek, która odbyła się niedawno w Zurychu w Szwajcarii, obejmowała niezwykłe panele i prezentacje z wielu różnych sektorów. Od rolnictwa po farmaceutykę, finanse i media — nazwij to, a zostaną one omówione podczas trzydniowej konferencji. Wśród prelegentów był Peter Bainbridge-Clayton, CTO i założyciel firmy, który omówił RegTech, blockchain oraz oferowane przez nie produkty i usługi. Dane to gorący temat w dzisiejszej erze cyfrowej, zwłaszcza w obliczu publicznego zaniepokojenia dużymi firmami technologicznymi i brakiem prywatności danych.

W odpowiedzi na to firmy, takie jak firma, stworzyły funkcje związane z bezpieczeństwem danych i integralnością danych. Peter definiuje firmę jako dostawcę informacji biznesowych. „Dostarczamy globalne dane i dokumenty zgodne z AML i KYC, bezpośrednio ze źródeł takich jak API, Internet, a wkrótce Smart Contract” – ogłosił Peter. Opisał, w jaki sposób firma zapewnia łączność, tłumaczenie dokumentów, weryfikację podatkową, weryfikację iBand, sankcje, kontrole i formatowanie danych. „Otrzymujesz dane w tym samym formacie za każdym razem, niezależnie od tego, kiedy i skąd pochodzą. Nie musisz też płacić rejestrów, tylko my – powiedział Peter.

BSV Blockchain Image

Klienci zyskują wiele korzyści, korzystając z takich usług, ponieważ oszczędzają im one zbyt dużo pieniędzy, ryzyka i czasu na rzeczy, których potrzebują do prowadzenia działalności. „Jeśli z nas nie korzystasz, możesz nie być w stanie posiadać kontroli KYB i AML, co może ostatecznie doprowadzić do utraty reputacji. Wykorzystaj nas i ogranicz ryzyko, koszty i czas” – zapewnił Peter. Mówiąc o KYC on chain, Peter podkreślił, że blockchain BSV jest najlepszy, gdy jest częścią platformy i jest używany jako usługa dla użytkowników końcowych. „Bitcoin SV zwiększa pojemność platformy, czego nie można zrobić w rozsądny sposób za pomocą innej technologii.

Nie ma sensu robić czegoś, jeśli nie dodaje to wartości”. Podczas swojej prezentacji na temat „RegTech on Blockchain: KYB on BSV” Peter ujawnił, że istniejący KYC/KYB opiera się na warstwach zaufania, a nie na prawdzie. Na przykład regulator polega na klientach, klienci polegają na przedsiębiorstwie, firma polega na rejestrach, a rejestry na organizacjach, które dostarczają dane pilotażowe od swoich przedstawicieli w oryginalnej formie. „I to jest problem. Jest tylko zaufanie, ale nie ma prawdy.

Nie możesz udowodnić, że to prawda; zaufanie mierzy, ile ryzyka jesteś w stanie zaakceptować. Istnieje potrzeba tworzenia warstw prawdy, a nie zaufania” – powiedział Peter. Ale dzięki KYC on chain „regulatorzy mogą weryfikować wszelkie informacje, ponieważ są one rejestrowane w łańcuchu bloków; jest niezmienna, zamknięta w czasie, prawnie dozwolona w każdym europejskim sądzie i nie może być kwestionowana”. Ta funkcja jest obecnie dostępna dla użytkowników.

BSV Blockchain Image

Podkreślając jego zalety w porównaniu z tradycyjną metodą, Peter powiedział, że w łańcuchu KYC nie ma śladów papieru ani plików PDF. W systemie CRM jest tylko jeden ciąg HEX (w tym kto, co i kiedy). Wspierany przez blockchain, każdy może to udowodnić. Transakcyjny KYB umożliwia natychmiastowe czeki KYB w ciągu kilku sekund, co dotyczy również płatności transgranicznych, rynków NFT itp. „Wiele nowszych firm działa ściśle w sieci, a my pakujemy API w inteligentny kontrakt.

Umożliwia on inline weryfikację zgodności przez organy regulacyjne, eliminując potrzebę udowadniania zgodności, ponieważ została już zatwierdzona. Cały paradygmat onboardingu, zawierania transakcji, monitorowania i offboardingu jest szybki. Co więcej, stanowi podstawę rynku KYC.” Dodał: „Po umieszczeniu wszystkich warstw mamy stokenizowany magazyn danych, który reprezentuje kontrolę KYB. Ponieważ jest to token, można nim nadać wolumen, handlować i otwiera rynek, na którym KYC i inne dane mogą być odsprzedawane, częściowo sprzedawane i starzone”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CoinGeek Zurich: Know Your Business on BSV blockchain – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO