Chiński bank centralny nakazuje bankom odcięcie wszystkich sprzedawców walut cyfrowych OTC

Chiński bank centralny wydał oświadczenie nakazujące bankom komercyjnym odcięcie wszelkich działań związanych z walutami cyfrowymi, w tym sprzedawców pozagiełdowych zajmujących się handlem walutami cyfrowymi. Ludowy Bank Chin niedawno wezwał wiodące banki i dostawców usług płatniczych w kraju w ramach nowej represji w ramach wysiłków banku, aby zintensyfikować pościg za CBDC, przy czym ostatnim z nich było dodanie ponad 3000 bankomatów w Pekinie do ekosystemu cyfrowego juana.

Chiny od lat rozprawiają się z cyfrowymi walutami, ale lokalni handlowcy zawsze znajdowali sposób na obejście ograniczeń. Ich najpopularniejszą strategią jest korzystanie z platform OTC (over-the-counter) obsługiwanych przez giełdy takie jak Huobi i OKEx. Po dopasowaniu transakcji na platformie OTC dokonują płatności za pomocą przelewów bankowych lub platform płatniczych, takich jak AliPay. LBCh stara się ograniczyć ten rosnący rynek. W swoim poniedziałkowym oświadczeniu bank apex ujawnił, że wezwał banki, takie jak Chiński Bank Przemysłowo-Handlowy i Chiński Bank Rolny, na spotkanie w celu omówienia tej kwestii. Spotkanie obejmowało również usługi płatności mobilnych, w tym AliPay.

Handel OTC, który bank uważa za spekulacyjny, poważnie zakłócił chiński system finansowy. Ponadto ten rodzaj handlu stwarza ryzyko nielegalnego odpływu kapitału z kraju oraz prania pieniędzy. Jak to robiło kilka razy od 2017 roku, LBCh powtórzył swoje stanowisko, że żaden bank w Chinach nie powinien obsługiwać klientów związanych z walutami cyfrowymi. Zaraz po spotkaniu banki i AliPay wystosowały podobne zawiadomienia do swoich klientów. Ostrzegali, że jeśli okaże się, że jest zaangażowany w działalność walutową, będzie to podstawą do zamknięcia konta, a także zgłoszenia się do odpowiednich organów. Ostatnie represje mają miejsce w czasie, gdy LBCh znacznie ożywił działalność związaną z cyfrowym juanem.

Według lokalnych doniesień, pod koniec ubiegłego tygodnia Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) uruchomił w Pekinie 3000 bankomatów, aby ułatwić zamianę cyfrowego juana na gotówkę i odwrotnie. Ponadto Bank Rolny Chin aktywował 10 własnych bankomatów w Pekinie z tą funkcją. Matteo Giovanni, specjalista finansowy w ICBC, który jest największym bankiem na świecie, powiedział: „Większa liczba oddziałów bankowych w Pekinie, które wykorzystują dedykowane bankomaty i posiadają kwalifikacje do przeliczania chińskiego juana cyfrowego na walutę fiducjarną, radykalnie zwiększy obieg cyfrowych RMB.

Dlatego przyjęcie suwerennej wirtualnej waluty nie będzie już kwestią szczęścia dla lokalnych mieszkańców, ale będzie uzależnione od indywidualnej chęci zostania wcześnie adoptującym to, co reprezentuje przyszłość pieniądza”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China central bank orders banks to cut off all digital currency OTC merchants – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO