Bank Światowy odmawia wsparcia Salwadorowi we wprowadzeniu BTC jako prawnego środka płatniczego

Bank Światowy odrzucił prośby o wsparcie Salwadoru, aby pomóc we wdrożeniu BTC jako prawnego środka płatniczego w kraju, powołując się na obawy dotyczące przejrzystości cyfrowej waluty i jej wpływu na środowisko. Rzecznik Banku Światowego został zacytowany przez Reutersa, mówiąc, że w BTC jest zbyt wiele „braków”, aby było to coś, w czym byliby skłonni pomóc we wdrożeniu. „Zobowiązujemy się pomagać Salwadorowi na wiele sposobów, w tym w zakresie przejrzystości walutowej i procesów regulacyjnych”. „Chociaż rząd zwrócił się do nas o pomoc w sprawie bitcoin (BTC), nie jest to coś, co Bank Światowy może wesprzeć, biorąc pod uwagę niedociągnięcia w zakresie ochrony środowiska i przejrzystości”.

Pojawia się po tym, jak salwadorski minister finansów Alejandro Zelaya powiedział, że kraj zwrócił się do Banku Światowego o pomoc techniczną we wdrażaniu waluty cyfrowej jako prawnego środka płatniczego, ponieważ zamierza używać BTC równolegle z dolarem amerykańskim jako walutą krajową. Minister zauważył również, że rozmowy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) były owocne, mimo że MFW zgłaszał własne obawy dotyczące „kwestii makroekonomicznych, finansowych i prawnych” związanych z używaniem BTC jako formalnej waluty w kraju. Salwadorski dług ostatnio drożeje, a inwestorzy martwią się warunkami planu MFW, którego celem jest wypełnienie luk budżetowych do 2023 roku.

Siobhan Morden, szefowa ds. strategii stałego dochodu w Ameryce Łacińskiej w Amherst Pierpont Securities, powiedziała, że ​​nadal istnieją pewne obawy, czy plan wdrożenia BTC będzie w ogóle wykonalny dla Salwadoru. „Nie ma szybkiej ścieżki do rozwiązania programu MFW, a nawet niepewności, czy propozycja bitcoina (BTC) jest zgodna z dyplomatycznymi (lub) wielostronnymi stosunkami USA”. Pojawia się po tym, jak Salwador ogłosił, że stanie się pierwszym krajem na świecie, który stanie się prawnym środkiem płatniczym BTC, zwracając uwagę na potencjalne korzyści płynące z używania waluty cyfrowej do przelewów od obywateli z zagranicy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : World Bank denies support to El Salvador for making BTC legal tender – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO