Amerykański organ regulacyjny oskarża 3 nowych oskarżonych w poważnej sprawie o oszustwo ICO

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rozszerzyła opłaty w sprawie o oszustwo o wartości 30 milionów dolarów, obejmując dodatkowych trzech oskarżonych, którzy przypuszczalnie byli zamieszani w oszustwo. Oszustwo będące przedmiotem dochodzenia było prowadzone przez skazanego oszusta Boaza Manor, wraz z jego współpracowniczką kryminalną Edith Pardo. Manor i Pardo założyli CG Blockchain i BCT Inc., dwie firmy, które twierdziły, że opracowują oparte na blockchain narzędzia dla funduszy hedgingowych. Manor, Pardo i ich firmy zostały wcześniej oskarżone przez amerykański organ nadzoru papierów wartościowych w związku ze sprawą, której historia sięga stycznia 2020 r.

Przedłużone zarzuty powodują, że do składu trafia trzech nowych oskarżonych: Ali Asif Hamid, Michael Gietz i Cristine Page, znana również jako Cristina Page. Zgodnie ze skargą SEC, Hamid, Gietz i Page zostali oskarżeni o naruszenie lub pomoc w naruszeniu przepisów dotyczących zwalczania nadużyć finansowych w amerykańskim prawie papierów wartościowych, a także o przestępstwa związane z wymogami rejestracji papierów wartościowych. Skarga SEC ma na celu zwolnienie z odsetek, kar i nakazu sądowego. Do tej pory Page zgodziła się na ugodę bez przyjęcia odpowiedzialności, co mogło spowodować jej zwolnienie, a także karę w wysokości 192 768 USD w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez sąd. W komunikacie prasowym SEC przedstawiła szczegóły swojej skargi oraz charakter zarzutów wobec stron. „Według skargi złożonej przez SEC w amerykańskim sądzie okręgowym dla dystryktu New Jersey, oskarżeni Ali Asif Hamid z Oakville w Ontario w Kanadzie, Michael Gietz z Idaho Falls w Idaho i Cristine Page z Brooklynu w stanie Nowy Jork odegrali role przywódcze. w ICO, które rzekomo finansowałoby rozwój technologii do handlu cyfrowymi aktywami, jednocześnie aktywnie ukrywając rolę Manor jako szefa tego przedsięwzięcia.” „Skarga SEC oskarża Hamid, Gietz i Page o naruszenie, pomoc i podżeganie do naruszeń przepisów federalnego prawa papierów wartościowych w zakresie zwalczania nadużyć finansowych oraz naruszenie wymogów dotyczących rejestracji papierów wartościowych.

Skarga ma na celu wypłacenie nieuczciwie uzyskanych zysków wraz z odsetkami, karami i zabezpieczeniem nakazu”. Sprawa jest najnowszym postępowaniem wniesionym przez SEC w związku z oszustwem ICO, w ramach szerszych działań egzekucyjnych przeciwko sektorowi. Śledź serię Crypto Crime Cartel firmy CoinGeek, która zagłębia się w strumień grup — od BitMEX po Binance, Bitcoin.com, Blockstream, ShapeShift, Coinbase, Ripple i Ethereum — który dokooptował rewolucję zasobów cyfrowych i zmienił branżę w pole minowe dla naiwnych (a nawet doświadczonych) graczy na rynku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : US regulator charges 3 new defendants in major ICO fraud case – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO