„Scam Binance zabrał wszystko”, mówi YouTuber TechLead

Klienci Binance, którzy przegrali duże zakłady na lewarowane tokeny giełdy kryptowalut, prawdopodobnie nigdy nie zostaną zjednoczeni, ale ich opowieści o nieszczęściu powinny służyć jako ostrzeżenie dla innych, aby się wycofali, póki jest jeszcze czas. W opublikowanym w tym tygodniu filmie na YouTube, TechLead (aka Patrick Shyu) odniósł się do wielkiej krachu waluty cyfrowej z 19 maja, skupiając się na głównych stratach poniesionych przez osoby, które weszły do łóżka z Binance Leveraged Tokens (BLVT), które są własnością Binance. słowa są „zasadniczo stokenizowaną wersją lewarowanych pozycji futures”.

20 BLVT notowanych na Binance ma na celu generowanie lewarowanych zysków w zmiennym zakresie od 1,25x do 4x, w zależności od tego, jak działa ich odpowiedni token. Tak więc BTCUP ma rosnąć wraz z ceną BTC, podczas gdy BTCDOWN rośnie, gdy BTC spada. Co najważniejsze, BLVT istnieje tylko na Binance, co oznacza, że ​​użytkownicy nie mogą wypłacać tokenów do własnych portfeli, ani nie są wydawane w sieci. Stało się to poważnym problemem 19 maja, kiedy wszystkie tokeny DOWN zatankowały razem z odpowiadającymi im tokenami. Na przykład, poważnie zatankowany, z niektórymi spadkami BLVT aż do 96%. Platforma kontraktów terminowych Binance została wyłączona podczas załamania rynku, pozostawiając posiadaczom BLVT możliwość zamknięcia swoich pozycji. Zanim systemy wróciły do ​​trybu online, wielu traderów nie miało już pozycji do zamknięcia. Binance twierdziło później, że straty były spowodowane „algorytmicznym mechanizmem równoważenia”, który najwyraźniej działał zgodnie z przeznaczeniem. Binance twierdziło również, że klienci zostali poinformowani o tej możliwości, zanim kupili te pozycje. Warto pamiętać, że Binance wycofało z listy lewarowane tokeny konkurencji zeszłej wiosny, ze względu na to, co dyrektor generalny Binance Changpeng „CZ” Zhao twierdził, że klienci nie chcą czytać drobnym drukiem. Ale Zhao najwyraźniej zmienił zdanie, ponieważ Binance zaczął wydawać swoje BLVT na zamówienie zaledwie kilka miesięcy później.

Wymazać

Podejście Shyu do porażki BLVT polegało na tym, że Binance „zasadniczo sprzedawało ludziom bezwartościowe tokeny, które nie zrobiły tego, co powiedzieli, że zrobią”. Co gorsza, Shyu powiedział, że technologia Binance zawodzi w czasach kryzysu „wydaje się dość powszechna” i „podczas tych awarii Binance skorzysta z okazji, aby cię wymazać”. Shyu poparł ten ostatni punkt, zauważając ekstremalne spready na niektórych transakcjach BLVT 19 maja, gdy giełda była skłonna sprzedać cię na szczycie, a następnie odkupić na dole. Shyu powiedział, że wykresy wyszczególniające te spready „po prostu nie wyglądają normalnie”. Shyu powiedział, że Binance lewarowało token SUSHIUP 50x podczas krachu, co jest dalekie od dźwigni 1,8x-2x w normalny dzień handlowy. SUSHIUP handlował około 3 USD przed awarią, ale był wart zaledwie 30 centów, gdy system w końcu powrócił do trybu online. Cena nigdy tak naprawdę nie wróciła po tym, jak Binance „wyczyściło wszystkich 50-krotną dźwignią”. Innymi słowy, Shyu powiedział, że klient teoretycznie może zyskać 2x, ale stoi w obliczu potencjalnej straty 50x, co oznacza, że ​​stosunek ryzyka do zysku w tych BLVT jest „po prostu całkowicie pomieszany”, a wynik netto to „ogromne, ogromne straty” dla Klienci Binance. Shyu powiedział, że „to musi być dużo zabawy, gdy się oskubasz przez twoją wymianę; w następnej kolejności będziesz płacić alimenty na swoją wymianę. Binance wyemitowało również miliony dodatkowych tokenów podczas zamieszania, w niektórych przypadkach ponad trzykrotnie więcej niż suma sprzed krachu. Binance twierdziło, że po prostu odpowiadało na zapotrzebowanie rynku, ale teoria Shyu jest taka, że ​​Binance „prawdopodobnie po prostu skracał te tokeny nago, a kiedy nadszedł czas, aby je pokryć, nie mogli, więc przerzucili wszystkie straty na swoje klientów i próbował wymazać wartość tych monet”.

Środki zaradcze są nieliczne

Shyu zauważył, że niektórzy klienci Binance, którzy stracili znaczne kwoty, zgłaszali, że otrzymali oferty z giełdy, które przyniosłyby korzyści z około 30% ich strat. Jednak akceptacja tych ofert wymagała od klientów podpisania zakazów publicznego omawiania sprawy, jednocześnie zwalniając Binance z wszelkiej dalszej odpowiedzialności. Klienci, którzy otrzymali takie oferty, mogą w rzeczywistości być szczęściarzami, ponieważ Shyu zauważył, że formularz rekompensaty utworzony przez Binance „już nawet nie działa. Jakiś błąd strony internetowej. Nie wiem… Chyba to błąd. Nazwij to funkcją. Shyu powiedział, że dotychczasowe wysiłki odszkodowawcze Binance wydają się skupiać na kryptowalutach, pozostawiając płotki same sobie. Wiele z tych minnowów próbuje wszcząć postępowanie prawne przeciwko Binance, ale bizantyjska struktura korporacyjna firmy – Binance jest obecna w 55 krajach, ale nie ma formalnej siedziby – wydaje się być zaprojektowana „bardzo strategicznie, aby ominąć regulatorów Bitcoin”. Niektórzy pokrzywdzeni użytkownicy Binance rozpoczęli petycję Change.org, aby przekonać amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do wszczęcia postępowania sądowego przeciwko Binance za oszustwa konsumenckie i fałszywe reklamy. Amerykański Departament Sprawiedliwości (DoJ) i Internal Revenue Service (IRS) podobno już badają domniemane pranie pieniędzy i przestępstwa podatkowe. Niezależnie od tego, gdzie mogą leżeć jego sympatie, Shyu nie pozwala odpuścić klientom Binance, przypominając im, że „Myślałem, że nie chcesz regulacji, myślałem, że możesz być po prostu swoim własnym bankiem”. Shyu dość sucho zauważa, że ​​banki zatrudniają ochroniarzy i zastanawia się, ilu użytkowników Binance zatrudniło własnych pracowników ochrony, aby strzegli swoich zasobów. Ponieważ eksperyment BLVT jest teraz opowieścią ostrzegawczą, Shyu powiedział, że najlepszym lekarstwem, jakie użytkownicy mają do dyspozycji, jest „po prostu wyciągnięcie pieniędzy z Binance, abyś nie skończył jak jedna z tych owiec na rzeź”. Shyu powiedział, że osobiście nie chce mieć nic wspólnego z Binance, ponieważ nie chce budzić się każdej nocy, martwiąc się, czy jego pieniądze są bezpieczne w rękach tej „naprawdę podejrzanej firmy”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : ‘Binance scam took everything,’ says YouTuber TechLead – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO