Przyszłość Teranode zaplanowana, rządowe inicjatywy blockchain i zwycięskie projekty na hackathonach BSV

W tym tygodniu zaczynamy od jednego z najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w przestrzeni technologicznej. Na niedawno zorganizowanej konferencji CoinGeek w Zurychu w Szwajcarii Steve Shadders, dyrektor techniczny zespołu ds. infrastruktury BSV i dyrektor techniczny w nChain, zaprezentował na żywo demonstrację rozpędu Teranode. Użył wizualnego pulpitu nawigacyjnego do monitorowania jego wydajności w różnych konfiguracjach i obciążeniach danych.

Celem demonstracji na żywo było przetworzenie transakcji w ciągu 500 milisekund w łańcuchu blokowym — w punkcie, w którym jest ona bezpieczna, potwierdzona i nieodwracalna. Fascynujące jest myślenie o możliwościach, by w tak krótkim czasie wydarzyło się coś wartościowego. „To, czego szukamy, to punkt, w którym opóźnienie zaczyna się zwiększać”, powiedział Shadders, dodając: „A co się dzieje, gdy dane gromadzą się w kolejce”. Shaddery początkowo ustawiają „punkt awarii” na 100 milisekund między dwiema maszynami. Kilka sekund później pulpit pokazał wskaźnik ważności transakcji wynoszący około 25 000 transakcji na sekundę. Następnie zademonstrował, co dzieje się z czterema maszynami. Test osiągnął około 50 000 transakcji na sekundę na blockchainie BSV. Dzięki temu wyobraź sobie więcej maszyn pracujących jednocześnie w czasie rzeczywistym.

To demo na żywo Teranode na blockhainie BSV nie tylko stanowi precedens tego, co Teranode może osiągnąć, ale także tysiące możliwości biznesowych, które mogą się pojawić i ponownie rozpalić dzięki nieograniczonemu skalowaniu blockchain. Jest to coś, czego nie zademonstrował i nie odnotował żaden inny publiczny blockchain na świecie. Teranode to wersja oprogramowania BSV Node przeznaczona dla aplikacji na skalę korporacyjną, które przetwarzają ogromne ilości danych. Po zakończeniu projekt Teranode pozwoli firmom i przedsiębiorstwom konkurować z VISA i Mastercard w transakcjach płatniczych. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą bezpiecznie i szybko przetwarzać tysiące transakcji na sekundę w czasie rzeczywistym przy opłatach za nanopłatności poniżej ułamka grosza. Opłata nanopłatności jest zdecydowanie przełomowa dla wielu przedsiębiorstw, biorąc pod uwagę, że obecne średnie stawki opłat wynoszą od 2% do 5%.

Dlatego firmy i przedsiębiorstwa powinny zacząć się tym zajmować. Tymczasem oto podsumowanie najnowszych rządowych inicjatyw blockchain z całego świata. W Chinach Biuro Centralnej Komisji ds. Cyberprzestrzeni oraz Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych określiły plany obejmujące cztery odrębne obszary przyjęcia łańcucha bloków — gospodarkę, finanse, industrializację i usługi publiczne. Wytyczne wzywają również do utworzenia klastrów przemysłowych i przedsiębiorstw opartych na łańcuchu bloków, co pomogłoby zapewnić infrastrukturę dla większego przyjęcia w różnych branżach i sektorach publicznych. W USA przedstawiciel Jerry McNerney z Kalifornijskiego Okręgu Kongresowego przedstawił ustawę, która ma na celu zbadanie technologii blockchain i cyfrowej waluty.

Projekt obejmuje również, w jaki sposób sztuczna inteligencja (AI) może wspierać produkty konsumenckie. Ostatnim krajem, w którym mówi się o cyfrowej walucie banku centralnego lub CBDC, jest Nigeria. Niedawno urzędnik z Centralnego Banku Nigerii (CBN) powiedział lokalnym źródłom informacyjnym, że bank ma nadzieję na uruchomienie CBDC „przed końcem roku”. CBDC nie zastąpi lokalnych banknotów naira, ale zamiast tego będzie pełnić funkcję waluty uzupełniającej. Oczekuje się, że inicjatywa CBN CBDC ułatwi Nigerii przelewy zagraniczne. Nigeria ma najwyżej oceniane użycie waluty cyfrowej na całym świecie.

W ekosystemie BSV w zeszłym tygodniu zakończył się hackathon First Run, w którym w 72-godzinnym hackathonie wzięło udział 20 zespołów i osób indywidualnych. Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 77 BSV (około 12 000 $) zajmuje Sabroshi, rzadka fotka profilowa autorstwa Team Banana Runday. LicenseIn zajął drugie miejsce dzięki solidnej platformie Mateus, która pozwala klientom tworzyć licencje sieciowe, organizować je i wypłacać uczestnikom. Trzecie miejsce zajął Aaron Russell alias Libs, który zbudował Shfty NFT, w którym tylko właściciel NFT ma dostęp do danych.

W tym tygodniu rozpoczął się czwarty Bitcoin SV Hackathon, badający nowe uproszczone aplikacje do weryfikacji płatności (SPV) i peer-to-peer (P2P). Hackathon BSV ma łączną pulę nagród w wysokości 100 000 USD i potrwa do 26 lipca, kiedy panel ekspertów wyłoni trzech finalistów. Trzej finaliści zaprezentują się na kolejnej konferencji CoinGeek w październiku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 48: Teranode future mapped out, gov’t blockchain initiatives, and winning projects on BSV hackathons – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO