Prezydent Tanzanii wzywa bank centralny do badania i prac nad kryptowalutami

Prezydent Tanzanii poprosił bank centralny tego kraju o rozpoczęcie badania roli, jaką aktywa walut cyfrowych mogą odgrywać w gospodarce kraju, w posunięciu, które mogłoby doprowadzić Tanzanię do wprowadzenia większego wsparcia dla aktywów cyfrowych. Prezydent Samia Suluhu Hassan podkreślił rosnącą rolę aktywów cyfrowych w globalnych finansach, sugerując, że waluta cyfrowa może odgrywać rolę w rozwoju gospodarki Tanzanii. „Byliśmy świadkami pojawienia się nowej podróży przez Internet”.

Podkreślając dotychczasowy brak wsparcia w całym regionie Afryki Wschodniej dla waluty cyfrowej, powiedziała, że ​​bank centralny tego kraju ma szansę na wyprzedzenie w określaniu swojego podejścia do aktywów cyfrowych. „W całym regionie, w tym w Tanzanii, nie zaakceptowali ani nie zaczęli korzystać z tych tras. Mój apel do Banku Centralnego jest taki, że powinieneś zacząć pracować nad tym rozwojem. Bank Centralny powinien być gotowy na zmiany i nie dać się zaskoczyć”.

Komentarze pojawiają się w czasie rosnącego zainteresowania walutą cyfrową i aktywami cyfrowymi ze światowych gospodarek wschodzących. Na przykład w Ameryce Łacińskiej szereg rządów, w tym Salwador, który ma zaakceptować BTC jako prawny środek płatniczy, zasygnalizowało chęć bliższego objęcia aktywów cyfrowych – pomimo jego nieprzydatności do płatności. Afrykańscy ustawodawcy nieco wolniej dostosowali się do rosnącego zainteresowania walutą cyfrową, chociaż handel walutami cyfrowymi P2P jest popularny w Afryce Wschodniej od wielu lat.

Według niektórych raportów Afryka Subsaharyjska zajmuje drugie miejsce po Ameryce Północnej pod względem wolumenu transakcji P2P, rozliczając aż 16,5 miliona dolarów tygodniowo. Ponad połowa obrotu w regionie przebiega przez Nigerię za 8,5 miliona dolarów tygodniowo, z Kenią (3 miliony dolarów) i Ghaną (2 miliony dolarów) stanowiącą większość pozostałej części.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Tanzania president urges central bank to consider digital currency – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO