Klienci waluty cyfrowej banków mają być uważani za „wysokiego ryzyka” w ostatniej represji w Korei Południowej

Regulatorzy w Korei Południowej są gotowi nałożyć nowe środki na banki i ich relacje z operatorami giełd kryptowalut, w ostatniej fali zaostrzania restrykcji w tym kraju. Nowe przepisy, które zostały opublikowane przez regulatora finansowego Financial Services Commission (FSC), wpłyną na około 60 nieautoryzowanych giełd w kraju, a także zmuszą banki do postrzegania wymiany walut cyfrowych jako klientów „wysokiego ryzyka” w ich kontaktach z sektor. Lokalne doniesienia prasowe sugerują, że wprowadzane są środki mające na celu wzmocnienie monitorowania transakcji w sektorze, a także zachęcanie giełd do przestrzegania pełnego zakresu wymagań dotyczących identyfikatorów użytkowników.

Do tej pory tylko cztery duże giełdy w Korei Południowej utworzyły konta z prawdziwymi nazwiskami, które następnie zostały rozliczone przez banki. Według Komisji Usług Finansowych impuls do zaostrzenia przepisów pochodzi z popytu klientów, a konsumenci chcą zapewnić większą ochronę aktywów przechowywanych na innych giełdach w kraju. Giełdy są już pod presją w Korei Południowej, a termin składania wniosków o nową koncesję zbliża się do września – wkrótce będzie to niezbędny wymóg dla każdej giełdy, która chce kontynuować działalność w tym kraju. Organy regulacyjne mają następnie dokonywać przeglądu działalności handlowej na giełdach przez okres miesięcy przed podjęciem decyzji o przyznaniu licencji, co będzie koncentrować się na zapobieganiu wykorzystywaniu fałszywych lub pseudonimowych kont w transakcjach za pośrednictwem ich platform. .

Oczekuje się również, że banki zaostrzą swoje stanowisko w kwestii weryfikacji tożsamości i innych kontroli zgodności, z obowiązkiem zgłaszania władzom wszelkich działań uznanych za podejrzane. . Środki są częścią szerszego zaostrzenia ograniczeń dla sektora w Korei Południowej, jednym z najważniejszych rynków walut cyfrowych w regionie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bank digital currency clients to be considered ‘high risk’ in latest South Korea crackdown – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO