Chińskie represje związane z wydobyciem walut cyfrowych trwają

Chińska prowincja Syczuan zmusza dostawców energii elektrycznej do zaprzestania świadczenia usług górnikom walut cyfrowych najpóźniej do 25 czerwca. 18 czerwca Syczuan opublikował dokument, w którym wymieniono 26 największych górników kryptowalut w prowincji i zażądał, aby ich dostawcy energii elektrycznej przestali dostarczać im energię. To wydarzenie ma miejsce zaledwie kilka tygodni po tym, jak chińska Rada Państwa stwierdziła, że ​​wydobycie walut cyfrowych stanowi ryzyko finansowe i że sektor wydobycia walut cyfrowych wymaga zwiększonego monitorowania.

Według lokalnego serwisu informacyjnego PaNewsLab, „Właściciele kopalń zostali powiadomieni, że w związku z dyskusją na temat wydobywania bitcoinów i innych walut wirtualnych na posiedzeniu samorządu miejskiego Ya’an w Syczuanie w dniu 17 czerwca, wszystkie elektrownie w regionie zostaną zamknięte przed godziną 22:00. – egzamin, a konkretna godzina włączenia kończy się jutro (18 czerwca). [dodatkowo] wszystkie kopalnie muszą zostać zamknięte przed 25, w tym zużycie energii elektrycznej i rezygnacja z elektrowni wodnych”. W przeszłości Chiny kilkakrotnie groziły zakazem Bitcoin i rozprawą z wydobyciem walut cyfrowych, ale tym razem rząd chiński podejmuje działania.

Co to oznacza dla górnictwa?

Według Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, Chiny odpowiadają za 65,08% mocy obliczeniowej obsługującej sieć BTC. Ogólnokrajowy zakaz kopania walut cyfrowych w Chinach prawdopodobnie będzie miał wpływ na sieci blockchain, w kierunku których chińscy górnicy stawiają na hash power. Krążą pogłoski, że górnicy z Chin wolą raczej przenieść niż zamknąć sklep; jednak nadejdzie okres czasu – który najprawdopodobniej rozpocznie się 25 czerwca – kiedy górnicy będą musieli wyłączyć swoje maszyny górnicze i albo wysłać je pocztą, albo fizycznie zabrać je do nowego zakładu górniczego.

Kiedy to nastąpi, będzie znacznie mniej mocy obliczeniowej obsługującej sieci walut cyfrowych niż zwykle. Krótko po ogłoszeniu ogłoszenia w Syczuanie, współczynnik haszowania Ethereum spadł o 7%. Rynki walut cyfrowych zareagowały negatywnie na zagrożenia Chin wobec aktywów cyfrowych. Od 21 maja, kiedy Chiny po raz pierwszy ogłosiły, że dodają kopanie walut cyfrowych do listy działań wysokiego ryzyka, cena BSV spadła z 204,10 USD do 156,42 USD, czyli o 23%. W ciągu najbliższych kilku tygodni najprawdopodobniej zobaczymy, jak górnicy walut cyfrowych przeniosą swoją działalność wydobywczą do obszarów o niskich cenach energii elektrycznej i rządach przyjaznych dla kryptowalut.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China’s digital currency mining crackdown continues – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO