SEC opóźnia decyzję w sprawie VanEck BTC Trust

SEC po raz kolejny opóźniła decyzję w sprawie funduszu VanEck BTC Trust – funduszu ETF BTC, który VanEck zamierza wprowadzić na rynek. SEC odroczyła decyzję o 45 dni i daje opinii publicznej 20 dni na ustosunkowanie się do sprawy. Od kilku lat instytucje próbują wprowadzić BTC ETF na rynek, ale raz za razem SEC kopie puszkę, wykorzystując maksymalny czas, jaki może wykorzystać, aby opóźnić decyzję, zanim ostatecznie odmówi ETF gdy okres opóźnienia dobiega końca. W przeszłości – i jeśli chodzi o VanEck BTC Trust – SEC wyrażała obawy dotyczące manipulacji na rynku i braku przejrzystości na rynku BTC i wymienia oba czynniki jako powody, dla których BTC ETF zostały odrzucone. Tym razem SEC prosi opinię publiczną o informacje zwrotne w tym okresie opóźnienia. Pytają opinię publiczną, „czy proponowane fundusze powiernicze i akcje byłyby podatne na manipulacje, czy krajobrazy regulacyjne i finansowe związane z BTC i innymi aktywami cyfrowymi zmieniły się znacząco od 2016 r., a także to, co opinia publiczna myśli o płynności i przejrzystości rynków BTC, jego podatność na manipulacje, a tym samym przydatność BTC jako instrumentu bazowego dla produktu notowanego na giełdzie?” Każdy, kto chce przedstawić komentarze dotyczące propozycji zaufania VanEck BTC, może to zrobić za pośrednictwem internetowego formularza komentarzy SEC lub wysyłając wiadomość e-mail do SEC na adres „rule-comments@sec.gov” i dołączając numer akt sprawy „SR-CboeBZX2021-019 ‘ w wierszu tematu.

Dlaczego ETF?

Nastąpiło dążenie do publicznego obrotu ETF-ami waluty cyfrowej na giełdzie, ponieważ dałoby to wielu profesjonalnym inwestorom reprezentującym instytucje dostęp do rynków walut cyfrowych. Instytucje finansowe muszą spełniać surowe wymagania, jeśli chodzi o dokonywanie inwestycji i opiekę nad tymi inwestycjami. W przestrzeni aktywów cyfrowych przechowywanie pozostaje przeszkodą, która uniemożliwia zaangażowanie inwestorów instytucjonalnych. Większość inwestorów instytucjonalnych kupuje akcje spółek lub obligacje rządowe, zazwyczaj nie kupują i nie przechowują instrumentów, takich jak waluta cyfrowa. Jednak ETF rozwiązałby ten problem, ponieważ umożliwiłby inwestorowi zakup akcji w spółce, która inwestuje w aktywa bazowe, co pośrednio dałoby im ekspozycję na aktywa bazowe. Więc zamiast inwestować bezpośrednio w walutę cyfrową, inwestujesz w firmę, która inwestuje w walutę cyfrową.

Czy tym razem będzie inaczej? Pytanie, które SEC zadaje opinii publicznej, „czy krajobrazy regulacyjne i finansowe związane z BTC i innymi aktywami cyfrowymi zmieniły się znacząco od 2016 r.”, prawdopodobnie postawi szpilkę w tym VanEck ETF otrzymującym zatwierdzenie. Jeśli chodzi o regulacje, wprowadzono kilka zmian, a ustawodawcy poświęcają branży walut cyfrowych więcej czasu i uwagi. Jednak krajobraz finansowy pozostaje taki sam, większość monet i tokenów w przestrzeni jest wysoce spekulacyjna, rynek wielu monet i tokenów jest nadal wysoce zmanipulowany i nic nie zostało zrobione w kwestii przejrzystości, jeśli chodzi o BTC. Ostatecznie będziemy musieli zobaczyć, co mówi SEC w czasie podejmowania decyzji; ale trudno będzie szczerze odpowiedzieć na pytania SEC w sposób, który da im zaufanie do BTC jako aktywów bazowych dla produktu notowanego na giełdzie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : SEC delays decision on VanEck BTC Trust – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO