Mark Cuban zatwierdzony token „TITAN” spada o 100%

Iron Titanium Token (TITAN) token DeFi stworzony przez Iron Finance, doświadczył napadu bankowego, który rozpoczął się 16 czerwca i podniósł cenę tokena z 64,04 USD do 0,000000043348 USD. Projekt został poparty przez niesławnego amerykańskiego przedsiębiorcę Marka Cubana i stracił 100% swojej wartości w ciągu 24 godzin, gdy inwestorzy pospieszyli z likwidacją swoich pozycji.

Według osób zaznajomionych z tą sprawą, tokenomika TITAN spowodowała, że wyprzedaż przekształciła się w kulę śnieżną w napad bankowy. TITAN służy do zabezpieczania stablecoina w ekosystemie Iron Finance zwanym IRON. Osoby fizyczne mogą wybić nowe żelazo, blokując 25% TITAN i 75% USDC; gdy wybija się nowe ŻELAZA, popyt na TITAN wzrasta, ale gdy cena TITANu drastycznie spada, kołek ŻELAZA staje się niestabilny. Gdy cena TITAN-a zaczęła spadać, żelazo straciło swoją pozycję w stosunku do dolara (1 USD) i gwałtownie spadło. To doprowadziło wielu inwestorów do przekonania, że projekt Iron Finance nie będzie wypłacalny przy spadku wartości tokenów, co spowodowało, że jeszcze więcej inwestorów szybko zlikwidowało swoje pozycje, aby nie utknęli z bezwartościowymi tokenami.

Crypto-mania part 2

To zły znak, gdy ludzie zaczynają korzystać z porad inwestycyjnych od osobistości internetowych, zamiast przeprowadzać własne badania dotyczące inwestycji. Wielu inwestorów ślepo podążyło za Markiem Cubanem do tokena TITAN, ale podczas gdy Kubańczyk był w stanie w cudowny sposób sprzedać token w pobliżu jego najwyższej ceny, wielu z tych, którzy podążyli za nim do TITAN, nie miało tego luksusu.

Ostatnio przestrzeń kryptowalut została przesycona celebrytami i influencerami, którzy szylingami i tokenami szykują niczego niepodejrzewającym osobom, które jedynie gonią za zyskami. Niedawno raper Soulja Boy przyznał, że płacono mu za podbijanie kryptowaluty. Wszystko to przypomina początek 2018 roku, kiedy kryptomania dobiegła końca, a SEC zaczęła pobierać opłaty od osób takich jak Floyd Mayweather i DJ Khaled za bezprawne promowanie bezpodstawnych projektów kryptowalut. Mówią, że historia się nie powtarza, ale często się rymuje, a to, co dzisiaj obserwujemy na rynkach kryptowalut, wygląda bardzo podobnie do tego, co widzieliśmy na rynkach kryptowalut w latach 2017-2018, kiedy sektor był wypełniony czysto spekulacyjnymi projekty, które nie miały rzeczywistej użyteczności i mnóstwo celebrytów promujących projekty. To, co dziś robi Mark Cuban, nie różni się od tego, co Floyd Mayweather robił dla projektów kryptowalutowych w 2018 roku. Może to nawet służyć jako wskaźnik, pokazujący nam, że obecnie projekty DeFi znajdują się w miejscu, w którym znajdowały się ICO. cyklu na początku 2018 roku. Jeśli historia się powtórzy, być może tym razem SEC zostanie oskarżony o Mark Cuban. Niezależnie od tego, jako inwestor, zawsze musisz przeprowadzić własne badania, zanim odłożysz jakiekolwiek pieniądze, i nie jest mądre podążanie za osobowością telewizyjną lub celebrytą w inwestycję tylko dlatego, że ją popierają; ponieważ, jak właśnie widzieliśmy z Markiem Cubanem, mogą sprzedać ci górę, gdy zostaniesz z tokenem, który jest w drodze do zera.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródłó : Mark Cuban endorsed token ‘TITAN’ plummets 100% – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO