Wydarzenia dowodzą, że dr Craig miał rację

Jeśli ktoś sugeruje, że Bitcoin zmienia świat raczej powoli, dr Wright zawsze mówi, że się nie martwi: myśli długofalowo i nigdy się nie podda. Jego dorobek to potwierdza. Na przykład od dnia, w którym ujawnił Białą Księgę na liście mailingowej kryptografii jako Satoshi Nakamoto, w 2008 roku, musiał radzić sobie z twierdzeniami, że Bitcoin nie będzie się skalował. Był to pierwszy komentarz do jego propozycji.

Naleganie dr Wrighta, że Bitcoin będzie się skalował, okazało się słuszne przy coraz bardziej spektakularnych liczbach. Na konferencji CoinGeek w Zurychu w zeszłym tygodniu Steve Shadders, szef projektu Teranode firmy nChain, przeprowadził demonstrację na żywo, generując 50 000 transakcji na sekundę. Jak ujął to jeden z raportów, przy tej prędkości „BSV w końcu zrealizuje długi cel Bitcoina, jakim jest prześcignięcie sieci VISA pod względem mocy obliczeniowej”.

Chociaż dr Wright miał wiele do powiedzenia w Zurychu, nigdy nie słyszano, by wypowiedział słowa „Mówiłem ci” – chociaż mógł to zrobić, i to nie tylko po pokazie skalowania. Wydarzenia poza Zurychem dały mu wiele innych wymówek. Weźmy na przykład odzyskanie przez FBI 2,3 miliona dolarów z 4,4 miliona dolarów wypłaconych przestępcom po ataku ransomware na rurociąg kolonialny, który spowodował sześciodniowe zamknięcie liczącego 5000 mil rurociągu rozprowadzającego benzynę na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Colonial zapłacił okup w wysokości 75 BTC, za co otrzymał narzędzie deszyfrujące. Dr Wright zawsze powtarzał, że ponieważ transakcje Bitcoin znajdują się w księdze publicznej, jest to dokładnie przeciwieństwo tego, co każdy, kto chce ukryć przed prawem, powinien używać.

Rzeczywiście, FBI prześledziło pieniądze za pomocą wielu transakcji i ostatecznie udało się odzyskać część z nich. Elvis Chan, agent specjalny FBI, skomentował operację odzyskiwania dla Wall Street Journal w słowach, które mogły być słowami dr Wrighta: „Nie możesz się chować za kryptowalutą”. Było więcej. Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego – wpływowy organ bankierów centralnych i regulatorów – zaproponował, aby banki były zobowiązane do wspierania wszelkich posiadanych aktywów w Bitcoin funduszami o równoważnej wartości, aby zrównoważyć zmienność Bitcoin. Najwyraźniej bankierzy nie mają pewności, że Bitcoin ma jakąkolwiek wartość wewnętrzną: ekspozycja musi być zawsze w pełni pokryta przez inne waluty.

Dr Wright zawsze powtarzał, że nie wyobrażał sobie Bitcoina jako rodzaju „cyfrowego złota”. Zamiast tego jego wartość polega na zdolności do dokonywania niewielkich płatności gotówkowych oraz do taniego i dokładnego przechowywania danych w księdze blockchain. Jeśli propozycja bankierów zostanie zaakceptowana, ograniczy to wykorzystanie Bitcoina jako magazynu wartości – co jest złą wiadomością dla BTC, ale nie wpłynie na BSV, z naciskiem na przetwarzanie danych i mikrotransakcje. To Silicon Valley i Seattle – siedziba Microsoft i AWS – bardziej niż Wall Street, które blockchain korporacyjne BSV ma zakłócić. Dr Wright skarży się na „technokratycznych liderów” Doliny Krzemowej, którzy „chcą ci powiedzieć, jak żyć życiem, które według nich jest dla ciebie najlepsze”.

Ale chociaż pomysł posiadania własnych danych za pośrednictwem BSV wydaje się atrakcyjną alternatywą, czy użytkownicy mogą zostać odzwyczajeni od platform wspieranych reklamami, takich jak Google, Facebook i Twitter? Być może. W zeszłym miesiącu The Economist dołączył do dr Wrighta, ostrzegając gigantów technologicznych, że ich model biznesowy jest zagrożony. Użytkownicy są coraz bardziej niezadowoleni z udziału w zyskach gigantów technologicznych bez żadnych opłat. Startupy BSV, takie jak Streamanity, Relica i Twetch, już oferują użytkownikom zachęty finansowe za publikowanie treści. W The Rise of the Creator Economy The Economist przedstawia optymistyczne zestawienie podobnych firm, które korzystają z konwencjonalnych systemów płatności. OnlyFans, Substack, Roblox i Patreon – wszyscy twórcy płatnych treści. Połącz tego rodzaju modele biznesowe z łatwością obsługi BSV, a rewolucja wydaje się możliwa.

Wreszcie w zeszłym tygodniu nastąpiła poważna awaria Internetu. Szybko, sieć dostarczania treści internetowych nieznana większości użytkowników, okazała się krytycznym ogniwem zapewniającym łączność między milionami ludzi i często używanymi stronami internetowymi. Problem trwał niecałą godzinę, ale według szacunków sam Amazon tracił prawie 7000 dolarów na sekundę. Świat dowiedział się, że kiedy Fastly działa powoli, Internet prawie zatrzymuje się dla niektórych użytkowników. Ponownie dr Wright ostrzegał przed podatnością struktury sieci online. Dla porównania sieć węzłów Bitcoina jest silna, ponieważ jest elastyczna.

Nie ma „pojedynczego punktu awarii”. Zamiast tego, jeśli węzeł z jakiegoś powodu zniknie, inne przejmą go bezproblemowo, a dodatkowe węzły będą zachęcane do przyłączenia się do systemu. Więc tak, wszystko idzie dobrze dla doktora Wrighta.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Events are proving Dr. Craig right – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO