Światowe Forum Ekonomiczne publikuje dokumenty programowe dotyczące regulacji DeFi

Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało zestaw narzędzi politycznych dla zdecentralizowanych finansów, aby pomóc w kształtowaniu regulacji rynków aktywów cyfrowych między różnymi krajami. Zestaw narzędzi polityki WEF zbiega się z rosnącym zainteresowaniem regulowanymi zdecentralizowanymi finansami na całym świecie i przedstawia wytyczne dla organów regulacyjnych, aby pomóc w formułowaniu skutecznych odpowiedzi legislacyjnych.

Zestaw narzędzi został opracowany przy wsparciu projektu Blockchain and Digital Asset Project w Wharton School of the University of Pennsylvania, a także przedsiębiorców, regulatorów i prawników związanych z branżą. Organy regulacyjne, które przyczyniły się do powstania dokumentu dotyczącego polityki, obejmują przedstawicieli ze Stanów Zjednoczonych oraz prawodawców zaangażowanych w tworzenie nowych zasad dotyczących rynków europejskich rynków kryptowalut (MiCA).

Sheila Warren, zastępca szefa Centrum WEF ds. Czwartej Rewolucji Przemysłowej, powiedziała, że ​​zestaw narzędzi zawiera zasady, które zapewnią, że firmy DeFi nie będą pokrzywdzone w porównaniu z zasiedziałymi firmami w tym sektorze. „Jest to coś, nad czym zastanawiamy się dużo czasu, zarówno w odniesieniu do wspierania raczkujących firm napędzających innowacje, ale także w odniesieniu do tego, co to oznacza pod względem dostępu”. „Częścią obietnicy DeFi jest bardziej zdemokratyzowana ścieżka do angażowania się w usługi finansowe, czy to pożyczkowe, ubezpieczeniowe, czy inne.

Koszt zapewnienia zgodności może w niektórych przypadkach oznaczać, że niektórzy uczestnicy są zniechęceni do wchodzenia na rynek, co zarówno hamuje innowacje, jak i powiela istniejącą różnicę mocy w obecnym systemie”.

W szczególności Warren powiedział, że decentralizacja była kluczowa dla sukcesu ekosystemu DeFi, zwłaszcza w zapewnianiu skutecznego zarządzania raczkującym sektorem. „Z pasją uważam, że decentralizacja jest niezwykle ważna dla ekosystemu DeFi — najbardziej ekscytujące możliwości w ekosystemie DeFi są związane z tym aspektem, zwłaszcza jeśli chodzi o zarządzanie”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : World Economic Forum publishes policy papers for DeFi regulation – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO