CoinGeek Zurich: Dlaczego blockchain jest jedyną odporną na manipulacje technologią dla przemysłu farmaceutycznego?

Dyrektor zarządzający Veridat, Phillip Runyan, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat integralności danych, bardzo potrzebnego elementu w sektorze opieki zdrowotnej, na konferencji CoinGeek w Zurychu w Szwajcarii. Prezentując wykład na temat „Integralność danych i łańcuch bloków: poprawa badań i rozwoju w branży farmaceutycznej oraz łańcucha dostaw”, Runyan podzielił się historią o tym, jak partner biznesowy szukał jego pomocy w 2019 r. w stworzeniu usługi walidacji danych dla swojej kontraktowej organizacji badawczej o nazwie Juvatech.

Juvatech współpracuje z firmami farmaceutycznymi w przedklinicznych badaniach leków, pomagając im w identyfikacji celów badań. Jednak Juvatech potrzebował danych, aby były całkowicie wiarygodne, a jedynym sposobem, w jaki było to możliwe, było umieszczenie danych w łańcuchu.

Podczas badań Veridat natknął się na książkę „Bottle of Lies” napisaną przez Katherine Eban, która zawiera uderzające informacje o lukach w przemyśle leków generycznych. Na przykład, wyjaśniając przepływ pracy Juvatech, Runyan powiedział: „Ten model można zastosować do testów produkcyjnych i jakościowych. Najpierw operator tworzy metadane, które wspierają badania leków i jakość. Następnie Veridat przetwarza te dane, generuje gotówkę z treści i zapisuje tę transakcję w BSV.

Po zakończeniu eksperymentu zawartość wynikowego pliku danych jest zahaszowana i zawiera dowód oryginalnego stanu plików. Ewentualne iteracje są również przechwytywane, zanim będzie można je edytować i dodawać do rekordu. Zyskujesz możliwość łączenia poszczególnych transakcji w jeden spójny rekord res, co usprawnia audyty.” Wyjaśnił, że przemysł farmaceutyczny powinien postępować zgodnie z tym samym procesem, ale tak nie jest. Rynek podrabianych leków to 250 miliardów dolarów rocznie. Kraje o niższych i średnich dochodach (LMIC) po prostu próbują uzyskać legalne szczepionki na AIDS i raka.

Co najmniej 42% wykrytych globalnych przypadków stosowania leków niespełniających norm i sfałszowanych miało miejsce w samej Afryce. Wyświetlając mapę dystrybucji geograficznej substandardowych i podrobionych środków przeciwdrobnoustrojowych, Runyan ujawnił, że Azja i Afryka zajmują najwyższe pozycje w rankingu odbiorców tych niespełniających standardów terapii. Ten problem zwrócił nawet uwagę WHO i nadał mu oznaczenie – SSFFC. SSFFC powodują kilka możliwych do uniknięcia zgonów w krajach takich jak Afryka i zmniejszają zaufanie do skuteczności leków. Ponadto stwarzają zagrożenie ze względu na dużą szybkość transmisji.

Obecne rozwiązania, takie jak serializacja masowa i śledzenie/śledzenie, są nadal zasadniczo wadliwe. Kody kreskowe są fałszowane i umieszczane na „podrabianych lekach”, kraje, które dostarczają leki niespełniające norm, trafiają do łańcucha dostaw nawet bez ingerencji krytycznych stron trzecich.

Łańcuch dostaw (dane) jest silosowany, co umożliwia łatwy dostęp do fałszerzy. Ale korzystając z usług blockchain, każdy może zidentyfikować i prześledzić narkotyki od początku do końca, a fałszerze są łatwo wykrywani. Runyan opisał przepływ pracy Veridat oparty na blockchain BSV, w jaki sposób lek podróżuje od producenta do hurtownika, a następnie do farmaceuty, który ostatecznie dostarcza lek pacjentowi. Po otrzymaniu leku pacjent może śledzić wszystkie transakcje, które miały miejsce podczas podróży, w tym surowce, kod produkcyjny itp. Daje to mu poczucie pewności, że otrzymany lek jest wiarygodny.

Wyjaśniając rozwiązania, jakie może zaoferować blockchain, Runyan opisuje, że ta technologia jest zaufana, zdecentralizowana i odporna na manipulacje. Pozwala nam to udowodnić prawdziwą słuszność jakości i autentyczności terapii, zaczynając od produkcji i łańcucha dostaw, a ostatecznie do klientów. Kończąc prezentację, Runyan powiedział: „Czuję, że technologia blockchain w Veridat jest rozwiązaniem, na które wszyscy zasługujemy na jutro”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CoinGeek Zurich: Why blockchain is the only tamper-proof technology for pharma industry – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO