CoinGeek Zurich: Jaki jest wpływ blockchain na BizTech?

Założyciel Stowarzyszenia Bitcoin Jimmy Nguyen przewodniczył dyskusji panelowej na temat BizTech on Blockchain, na żywo z konferencji CoinGeek w Zurychu. Dołączył do niego dr Holger Vogel, inżynier finansowy i programista Avaloq, Basler Kantonalbank; George Siosi Samuels, założyciel Hony; i Ryan Byrne z BuzzCast, aby omówić wpływ blockchain BSV na BizTech oraz sposób, w jaki firmy mogą czerpać korzyści z technologii blockchain poprzez zwiększenie wydajności w całej swojej działalności.

Dr Vogel opisał szereg korzyści, jakie ta technologia przyniosła w zakresie zarządzania danymi i usprawnienia procesów biznesowych. Podał przykład danych statycznych w opiece zdrowotnej, gdzie dane są gromadzone, gromadzone, przechowywane i zarządzane, często w nadmiarze i niepotrzebnie. W wielu przypadkach są to dane, które istnieją już gdzie indziej, a dla pacjentów i świadczeniodawców opieki zdrowotnej wszędzie występują nieefektywności – nie wspominając o możliwości popełnienia błędu.

Wspólna księga za pośrednictwem BSV umożliwia jednokrotne utworzenie tych danych, a następnie udostępnienie ich do udostępniania między organizacjami, które o to proszą. Dane są bezpośrednio własnością pacjenta i nie opierają się na zaufaniu lub nieefektywnym powielaniu danych. Pieniądze można wtedy wydać na zachowanie zgodności tych procesów, zamiast uruchamiać procesy, które są niepotrzebne.

Automatyzacja podpisów elektronicznych i identyfikatorów może skrócić czas przetwarzania biznesowego, a także zużywać jeszcze mniej energii niż ta, która jest obecnie wymagana do wydobywania walut cyfrowych, takich jak BTC. Biorąc pod uwagę, że koszt tworzenia nowych tokenów jest tak niski, w zasadzie nic w BSV, ale ich aplikacje są o wiele bardziej wydajne niż inne rodzaje walut cyfrowych i tokenów, BSV zapewnia również korzyści środowiskowe w porównaniu z innymi tokenami blockchain. Myśli dr Vogel podkreślają, jak ważny dla biznesu może być blockchain BSV dla przedsiębiorstw, poprawiając wydajność i efektywność procesów komercyjnych.

George Siosi Samuels z Honā wykorzystuje obecnie technologię BSV w firmie, aplikację do utrzymywania uczciwości pracowników zdalnych i łączenia funkcji śledzenia celów i nawyków za pomocą mikropłatności. BSV zapewnia idealne rozwiązanie dla Honā, zasilając funkcjonalność aplikacji w sposób, który jest wystarczająco elastyczny, a jednocześnie wystarczająco wydajny, aby sprostać ich potrzebom biznesowym. Według Samuelsa, BSV jest postrzegane jako hydraulika w tle dla Hony – powiedział Nguyenowi, że BSV jest wykorzystywane jako „maszyna prawdy” dla rozwoju.

Samuels powiedział, że piękno sieci BSV polega na tym, że tworzy dziennik audytu, w którym każdy może sprawdzić wszystkich innych w różnych zespołach, aby zobaczyć, jaką pracę wykonują, monitorować postępy i bezproblemowo pracować nad wspólnymi projektami i celami. Platforma wykorzystuje również funkcje multisig escrow obsługiwane przez BSV. Hona podjął decyzję, że nie chce przechowywać ani przechowywać własnych środków, zamiast tego zdecydował się trzymać je w depozycie. Jeśli istnieją dwie lub więcej stron i ktoś zaciąga zobowiązanie, środki są przechowywane na rachunku powierniczym, a następnie zwalniane po spełnieniu warunków zobowiązania — każda z zaangażowanych stron podpisuje podpis, aby odblokować środki powiernicze. Faza 2 rozwoju Honā polega na opracowywaniu nowych funkcji związanych z zobowiązaniami zespołowymi i zapewnianiu wyjątkowych nagród NFT za wypełnienie zobowiązań w terminie, wszystko po to, aby pomóc ich aplikacji usprawnić scenariusze pracy grupowej.

Założyciel i dyrektor generalny BuzzCast, Ryan Byrne, dołączył zdalnie, aby zająć się problemami BizTech z BSV. BuzzCast to platforma wideokonferencyjna, wirtualna platforma wydarzeń skoncentrowana na wydarzeniach o profesjonalnej jakości — na przykład firma dostarczała coroczne wydarzenia dla Bill and Melinda Gates Fund i współpracowała z Organizacją Narodów Zjednoczonych przy organizacji większych, bardziej skomplikowanych wydarzeń. Sponsoring i zachowanie kierowców dla organizatorów wydarzeń to kluczowa część tego, co próbują robić na platformie. Podczas gdy większość ich procesów biznesowych nie jest w tej chwili w łańcuchu, Byrne powiedział, że aktywnie patrzy na BSV jako mechanizm napędzania zachowań konsumenckich w imieniu swoich klientów, a także umożliwiający sponsorom uzyskiwanie lepszych wyników z ich kampanii eventowych.

Byrne opowiedział na przykładzie konferencji CoinGeek i o tym, jak ich rozwiązanie może współpracować z blockchainem BSV, aby zapewnić lepszą wartość organizatorom wydarzeń. Dzięki konferencjom CoinGeek przez cały rok odbywa się wiele wydarzeń. Jak więc organizatorzy zachęcają do udziału w wielu konferencjach, większej interakcji ze sponsorami lub do jakichkolwiek celów strategicznych. Korzystając z blockchain i, na przykład, NFT, ludzie mogą zbierać, wymieniać i wymieniać tokeny jako nagrody, które mogą zostać udostępnione tym, którzy podejmą pożądane działania. Idąc o krok dalej, pomysł może nawet rozszerzyć się na przemówienia, które można wykorzystać podczas wielu wydarzeń. Niektóre przemówienia mogą być przydatne na wielu konferencjach — ten fragment treści można nagrać i przekształcić w NFT, który może być następnie wielokrotnie używany przez różnych gospodarzy wydarzeń, po prostu wymieniając token.

Umożliwiłoby to twórcom dalsze otrzymywanie płatności, a także śledzenie dostarczania treści w różnych wydarzeniach. Ostatecznie zauważył, że firmy chcą tanich i niezawodnych rozwiązań blockchain, aby mogły na nich opierać swoje modele biznesowe. Nguyen zwrócił uwagę, że istnieje to tylko w przypadku łańcucha bloków BSV dla przedsiębiorstw, ponieważ BSV ma zdolność obsługi wymagań użytkowników w skali korporacyjnej. Dyskusja panelowa daje wgląd w to, jak skuteczne może być BSV w osiąganiu celów biznesowych w bardziej wydajny i efektywny sposób niż starsze systemy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CoinGeek Zurich: What is the impact of blockchain on BizTech? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO