Hongkong zbada handel detaliczny CBDC, ponieważ łączy chińskiego cyfrowego juana z płatnościami krajowymi

Hongkong Monetary Authority (HKMA) intensyfikuje swoje wysiłki w badaniach nad cyfrową walutą banku centralnego. Ogłaszając mapę drogową mającą na celu wzmocnienie regionalnego sektora fintech, HKMA ujawniła, że ​​współpracuje z lokalnymi i globalnymi organami w zakresie badań CBDC. Mapa drogowa pojawia się w czasie, gdy Hongkong pracuje nad integracją chińskiego cyfrowego juana z krajową siecią płatności. Plan, nazwany „Fintech 2025”, ma na celu stymulowanie rozwoju technologii finansowych w regionie autonomicznym. Bank centralny Hongkongu ma na celu zachęcenie „wszystkich banków do przejścia na fintech”.

Oprócz pracy nad wdrożeniem większej liczby regulacji wspierających, organ nadzorczy zobowiązał się zidentyfikować słabo rozwinięte obszary fintech w nadchodzących latach i udzielić wsparcia, aby je podnieść. Zgodnie z rozwojem fintech, HKMA chce przyspieszyć badania nad CBDC. „HKMA wzmocni swoje prace badawcze w celu zwiększenia gotowości Hongkongu do wydawania CBDC zarówno na poziomie hurtowym, jak i detalicznym” – powiedział Eddie Yue, dyrektor generalny HKMA podczas niedawnego seminarium. Yue ujawnił, że HKMA współpracuje z Centrum Innowacji Banku Rozrachunków Międzynarodowych „w celu zbadania detalicznych CBDC i rozpocznie badanie dotyczące e-HKD, aby zrozumieć jego przypadki użycia, korzyści i powiązane zagrożenia”.

Dodał: „HKMA będzie również nadal współpracować z Ludowym Bankiem Chin we wspieraniu testów technicznych e-CNY w Hongkongu, mając na celu zapewnienie wygodnych środków płatności transgranicznych zarówno dla mieszkańców kraju, jak i kontynentu”. Hongkong już od dłuższego czasu współpracuje z PBoC nad projektem cyfrowego juana. A teraz, według raportu Reuters, Hongkong pracuje nad zintegrowaniem cyfrowego juana ze swoją krajową siecią płatności. Ten postęp jest niezwykły, zwłaszcza że nawet Chiny nie zintegrowały jeszcze w pełni cyfrowego juana i przeprowadzają tylko ograniczone próby. Zwracając się do mediów, urzędnicy HKMA ujawnili, że ich celem jest integracja cyfrowego juana z szybszym systemem płatności.

System ten umożliwia mieszkańcom dokonywanie płatności krajowych za pomocą telefonów komórkowych i służy do doładowywania cyfrowych portfeli juanów. „Pomoże to mieszkańcom Hongkongu w korzystaniu z e-CNY podczas przekraczania granicy” – powiedział w tym tygodniu dyrektor ds. technologii finansowych w HKMA Nelson Chow. Yue dodał: „Ludzie są teraz znacznie bardziej przyzwyczajeni do płatności cyfrowych, a jeśli inne banki centralne badają możliwe przypadki użycia CBDC… musisz spróbować, aby sprawdzić, czy możesz odnieść sukces”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Hong Kong to study retail CBDC as it links China’s digital yuan to domestic payments – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO