Blockchain BSV jako usługa

Perspektywa adopcji przedsiębiorstwa jest jedną z najbardziej ekscytujących atrakcji korporacyjnych blockchain BSV. Teraz nie można dyskutować o rozwiązaniach biznesowych dla przedsiębiorstw bez mówienia o fali zmian „as-a-service” w dostarczaniu produktów, co rodzi pytanie: jak wygląda blockchain-as-a-service (BaaS)? Był to temat dyskusji na panelu Blockchain-as-a-Service (BaaS) CoinGeek Zurich, moderowanym przez prezesa założyciela Bitcoin Association Jimmy’ego Nguyena. W panelu wystąpił Dominic Duffy, dyrektor marketingu w nChain; Angela Holowaychuk, CMO i członek zarządu TAAL Distributed Information Technologies Inc. (CSE:TAAL | FWB:9SQ1 | OTC:TAALF); oraz Lin Zheming, współzałożyciel i dyrektor generalny w Mempool i DotWallet.

Czym jest blockchain jako usługa? Wprowadzając panel, Nguyen powiedział, że oznacza to: „Platformy infrastrukturalne tworzone dla aplikacji BSV klasy korporacyjnej – tak jak widzieliśmy oprogramowanie jako usługę, teraz mamy blockchain jako usługę”. Termin „jako usługa” ma na celu rozpoznanie szeregu produktów i narzędzi, które są dostarczane użytkownikom przez Internet, a nie na przykład przy użyciu lokalnego sprzętu lub lokalnie przechowywanego oprogramowania. Korzyścią jest zazwyczaj odebranie odpowiedzialności technicznej od firmy, dla której samodzielne zarządzanie nieporęcznym sprzętem lub oprogramowaniem może być nieefektywne.

W dalszej części panelu Dominic Duffy podał kontekst, który pomaga w dalszym rozwinięciu tej koncepcji. „‘As a service’ to koncepcja, która istnieje już od 20 lat. Salesforce.com to pionier. Przenosząc Salesforce do chmury i przekształcając go w ofertę „jako usługę”, firma rosła niesamowicie szybko. Usunął koszt oprogramowania lokalnego. I właśnie to mamy nadzieję osiągnąć dzięki blockchain jako usłudze”. Duffy mówił o pracy nChain. W końcu nChain opracowuje obecnie rozwiązania BSV na poziomie korporacyjnym. „To, czego obawiam się, to termin blockchain jako usługa. To, co robi, to zakłada poziom wiedzy w umyśle czytelnika.

Tego poziomu wiedzy nie ma w przypadku przedsiębiorstw. Wolę mówić o korzyściach płynących z blockchain jako usługi. Niestety, ten akronim zamienia się w BOBASS, co nie działa”. Wskazał na integralność danych jako kluczową korzyść: „Konieczność przeglądu, potrzeba sprawdzania, jest zakorzeniona we wszystkim, co robimy”. Dzięki blockchainowi, mówi, że już tak nie jest.

Duffy podzielił myślenie nChain, jeśli chodzi o zarabianie na platformie korporacyjnej. nChain planuje naliczanie opłat poprzez licencjonowanie i pobieranie opłat za „transakcję” – chociaż uważa, że nie będą nazywać ich transakcjami, biorąc pod uwagę, że odbiorcy to firmy korporacyjne, które mogą nadać temu terminowi inne konotacje niż ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Zheming mówił o swojej koncepcji modelu BaaS: „Uważamy, że użytkownik może potrzebować lepszej kontroli nad własnymi danymi i własnymi kluczami prywatnymi. Przedsiębiorstwo może nie być w stanie dotknąć wszystkiego, obsłużyć klienta, dlatego uważamy, że możemy wypełnić tę lukę między stroną konsumencką a przedsiębiorstwem”. Przykładem tego jest funkcja kart DotWallet. Ta funkcja umożliwia użytkownikom DotWallet łatwe tworzenie nowych zasobów tokenów i zarządzanie już istniejącymi. „Nasi użytkownicy mogą nie wiedzieć o blockchain, ale nadal korzystają z księgi”.

Holowaychuk opowiedział o konsoli TAAL, która jest aplikacją internetową, która śledzi aktywność transakcji w czasie rzeczywistym w wielu projektach. Umożliwia dostęp do sieci testowej, sieci głównej, kluczy API i innych elastycznych pakietów usług, które można kupić i zapłacić w USD lub BSV. Jedną z tych usług jest ich protokół tokenów STAS, który umożliwia deweloperom aplikacji tworzenie i wydawanie tokenów dowolnego typu. Obecnie w prywatnej wersji beta Holowaychuk mówi, że test był ekscytujący i wkrótce pojawi się więcej informacji.

Opowiedziała również o misji TAAL i ich podejściu do klientów. „Tworzenie TAAL jako niezawodnego i skalowalnego dostawcy usług. Chcemy być dla naszych klientów, gdy ich aplikacje się skalują, kiedy osiągają duże sukcesy… Nasze umowy o gwarantowanym poziomie usług zapewniają naszym klientom ten komfort, że będziemy tam dla nich.”

Wygląda więc na to, że fala blockchain-as-a-service już się dzieje: czego brakuje? Co jest potrzebne, aby osiągnąć swój potencjał jako model usług? Zheming powiedział, że istnieje zapotrzebowanie na SDK lub inne oprogramowanie typu open source, aby pomóc przedsiębiorstwom w korzystaniu z modelu SPV. „Musimy radzić sobie z podwójnymi wydatkami, oszustwami płatniczymi, wszelkimi oszustwami w branży górniczej. To kluczowe czynniki, które musimy zapewnić przedsiębiorstwom.”

Zheming zwrócił również uwagę – co powtórzył Nguyen – że ważne jest, aby przedsiębiorstwa zrozumiały, co mogą dla nich zrobić blockchain i BSV – i obejmuje to wiedzę, kiedy blockchain może nie być najbardziej wydajnym rozwiązaniem. Tylko dlatego, że blockchain BSV może być skalowany do obsługi wszelkiego rodzaju danych, nie oznacza to, że wszystkie firmy muszą umieszczać wszystkie dane w łańcuchu. Na przykład, możesz użyć łańcucha bloków, aby po prostu kontrolować dostęp do danych, które są przechowywane gdzie indziej, poza łańcuchem. Na zakończenie sesji Nguyen zapytał Holowaychuk o to, co TAAL może zaoferować w przyszłości.

Jej odpowiedź była zbliżona do tego, co robili Zheming i Nguyen – że interes klienta (w dużej mierze oznaczający interes przedsiębiorstwa) jest kluczowy. Jeśli chodzi o przyszłe funkcje, które TAAL może rozważyć w odpowiedzi na opinie klientów, Holowaychuk powiedział, że uważnie słuchają: „Otrzymywane przez nas opinie dotyczą przechowywania danych, usług archiwizacji i większej liczby narzędzi administracyjnych wbudowanych w konsolę TAAL. To będzie wewnętrznie przechodzić przez cykle i umieścimy to w naszej mapie drogowej produktu”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CoinGeek Zurich: BSV blockchain as a service – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO