1,88 GB na blockchain BSV w mniej niż 2 godziny

Grupa testująca infrastrukturę Bitcoin SV (znana również jako „BigBlockTesters”) z powodzeniem wrzuciła 1,88 GB do łańcucha bloków BSV w niecałe dwie godziny. Wysiłek był częścią testu warunków skrajnych i próby rekordu wielkości bloku, która zbiegła się z konferencją CoinGeek w Zurychu. Podczas przetwarzania tak dużej ilości danych online test wykazał, że BSV może obsługiwać znacznie większą przepustowość niż obecnie. Koncentrując się na projektach typu enterprise i big data, BSV musi je realizować. Ci potencjalni użytkownicy są zainteresowani tylko wynikami, a nie spekulacjami dotyczącymi pomp i zrzutów oraz przereklamowanymi (ale ostatecznie pustymi) obietnicami rewolucji gospodarczej, które pochodzą z innych sieci blockchain. Musi to również zrobić za realistyczną cenę.

Nie ma sensu przetwarzać gigabajtów w łańcuchu, jeśli kosztuje to ponad 60 USD za transakcję, jak to czasami robiła sieć Ethereum. Podczas gdy 1,88 GB jest na razie duże, twórca Bitcoin, dr Craig S. Wright, nie uważa kilku gigabajtów za duże pod względem tego, czego oczekuje, że sieć BSV będzie przetwarzać w bliższej i odległej przyszłości. W swoim wystąpieniu programowym w CoinGeek Zurich dr Wright powiedział, że chce, aby rekord był łamany o rzędy wielkości każdego roku – lub, jak to ujął, „dodawanie co roku zera do końca tej liczby”. Wielowątkowa implementacja protokołu Bitcoin „Teranode” zespołu węzła Bitcoin SV, która pojawi się online w formie alfa za kilka tygodni, ma na celu regularne wytwarzanie bloków o wielkości terabajtów.

Szczegóły testu wysiłkowego

Podczas gdy grupa testująca infrastrukturę nie osiągnęła początkowego celu, jakim było utworzenie pojedynczego bloku BSV o rozmiarze ponad 1 GB, wyprodukowała wiele bloków o wielkości ponad 100 MB — w tym blok nr 690966, o rozmiarze 554 MB i drugi co do wielkości blok transakcji BSV wszechczasów. Grupa zwróciła uwagę, że pomimo tego, że nie wyprodukowała pojedynczego bloku o pojemności ponad 1 GB, przetworzenie 1,88 GB w tak krótkim czasie było nadal rekordowe dla BSV:

Blok #690966 zawierał 5159 transakcji, zarabiając 0,5583102 BSV (95,70 USD) w łącznych opłatach przy średniej 0,00010822 BSV za transakcję (około 1,8 centa amerykańskiego przy aktualnych kursach wymiany). Inne duże bloki zawierały 170 MB, 185 MB, 213 MB, 100 MB i 106 MB. Te bloki nie były następujące po sobie i, aby spojrzeć z perspektywy, inne „normalne” bloki pomiędzy próbami grupy wahały się od 6 kilobajtów do 5 megabajtów.

Musisz przekraczać granice

Zespół Big Block Testers wyznaczył swój początkowy cel na środę 9 czerwca o godzinie 22:00 UTC, dążąc do wytworzenia bloku transakcyjnego o wielkości ponad 1 gigabajta podczas wydarzenia w Zurychu. Obecnym rekordzistą największego bloku BSV w historii jest blok nr 678301, przetworzony w połowie marca 2021 r.

Test warunków skrajnych wykazał potrzebę sporadycznego przesuwania granic, aby udowodnić, że sieć BSV może faktycznie poradzić sobie z rodzajem ruchu, o którym mówią jej zwolennicy. Chociaż technologia jest w stanie przetwarzać ogromne ilości danych, powstający ekosystem nie ma jeszcze zapotrzebowania na swoją pojemność.

Ponieważ coraz więcej projektów na dużą skalę pojawia się w Internecie, popyt ten będzie rósł. Jednak sieć BSV musi również udowodnić, że jest w stanie sprostać temu zapotrzebowaniu, zanim niektórzy się przekonają.

Światowe zapotrzebowanie na przetwarzanie i przechowywanie danych rośnie wykładniczo. Przewiduje się, że liczba aktywnych połączeń z urządzeń IoT wzrośnie z obecnych 13,8 miliarda do 30,9 miliarda do 2025 roku. Niektóre prognozy są nawet dwukrotnie wyższe. Patrząc z dalszej perspektywy, w 2011 roku było tylko 1,1 miliarda połączeń IoT.

Urządzenia IoT są również tylko częścią większego obrazu danych. Po prostu żyjąc we współczesnym świecie, ludzie wytwarzali prawie 2 MB danych na sekundę — a dane stanowią podstawę coraz większej liczby zasad rządzących naszym życiem. To, czego świat jeszcze nie używa, to system, który zabezpiecza i jest w stanie odpowiednio zweryfikować wszystkie te informacje, aby upewnić się, że są dokładne i prawdziwe. Blockchain BSV jest rozwiązaniem tego problemu i jest na dobrej drodze do udowodnienia swojej wartości.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Stress test pushes 1.88GB onto BSV blockchain in less than 2 hours – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO