Craig Wright: Zniszczymy ich model biznesowy

Na konferencji CoinGeek w Zurychu główny naukowiec nChain, dr Craig Wright, przedstawił prezentację na temat suwerenności danych i możliwości rozproszonych fraktalnych baz danych BSV dla przedsiębiorstw BSV.

Już ziewasz?

Dobrze:

„Chcę, żebyście zastanowili się, jak zmienimy raka, jakim jest internet, z powodu Doliny Krzemowej. (…) dzisiejsza rakowata, zła, oparta na Twitterze Dolina Krzemowa, o której ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że psuje wszystko w społeczeństwie, ponieważ oni was posiadają. Prostytuują cię dla twoich danych. Zwrócimy twoje dane” – powiedział dr Craig Wright. Tak, rak, którym jest internet. Tak, „prostytutka dla twoich danych”. Czytasz dobrze, lub powiedzmy, że czytasz Wrighta.

W swojej prezentacji Craig Wright niemal wściekle przedstawia żądne danych platformy mediów społecznościowych, takie jak Twitter i Facebook, jako jeden z powodów, dla których zachodnia demokracja wydaje się przeradzać się w demagogię. „Kiedy jesteś na Twitterze, oni cię posiadają. Kiedy jesteś w Google, oni są Twoją własnością. Jesteś ich niewolnikiem.

Chcą, abyś czuł się wzmocniony. Ponieważ nie jesteś” – powiedział dr Wright. Wyobraź sobie sferę zasobów cyfrowych bez Twittera. Wyobraź sobie BTC bez Twittera. Nie możesz, ponieważ BTC i inne nonsensowne monety dosłownie zależą od ludzi manipulujących innymi ludźmi, aby kupowali ich torby, jak w narracji HODL. Jest to część „raka, którym jest internet”, jak opisał Craig Wright.

Ale nie tylko.

W przypadku Twittera, Facebooka i tym podobnych my użytkownicy nie mamy integralności danych, a już na pewno nie mamy suwerenności danych. Twoje posty są gdzieś archiwizowane, nawet jeśli je usunąłeś. „Twoje” posty można zmieniać. Każde Twoje kliknięcie jest śledzone.

Jak BSV może to rozwiązać?

Korzystając z blockchain BSV, użytkownicy mogą mieć własne sekcje w różnych obszarach, jak wyjaśnił w swojej prezentacji Craig Wright. BSV umożliwi użytkownikom korzystanie z różnych warstw danych, dzięki czemu użytkownicy będą mogli przenosić własne dane z serwera na serwer. „Jeśli nie lubisz Twittera, odejdź. I weź wszystkie swoje dane, wszystkich znajomych, całą łączność (…) I zgadnij co.

Wszyscy twoi przyjaciele będą połączeni, wszyscy ludzie, którzy chcą cię zobaczyć, nadal będą mogli cię zobaczyć” – powiedział dr Craig Wright.

„Nowe firmy będą ewoluować, dzięki czemu uzyskasz szybszy dostęp do Twoich danych, Twoje dane będą bezpieczniejsze, Twoje dane na Twoich warunkach. I to jest coś, co Dolina Krzemowa ci odebrała” – powiedział dr Craig Wright. W BSV nie chodzi już o wygrywanie z BTC, Ethereum lub jakimkolwiek innym zasobem cyfrowym. BSV dotyczy konkurencji z obecnymi firmami zajmującymi się danymi z mediów społecznościowych i ogólnie z big data.

Innymi słowy: BSV sprzeciwia się współczesnej zarazie gromadzenia danych, która trzyma nas wszystkich za gardła. „W ciągu najbliższych czterech lat damy wam fundament, aby nigdy więcej nie było Twittera. Zawsze. Nie będzie Facebooka. Zniszczymy ich model biznesowy. To dlatego mnie nienawidzą” – powiedział Satoshi Nakamoto – mam na myśli wybaczenie, powiedział dr Craig Wright.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Craig Wright: We’re going to destroy their business model – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO