Raport Fundstrat nazywa BSV „platformą Web 3.0” dla usług Big Data

Fundstrat Digital Asset Consulting przygotował kolejny raport aktualizujący swoich klientów na temat postępów w ekosystemie BSV. Raport, udostępniony wyłącznie inwestorom w zeszłym tygodniu, odnosi się do BSV jako „platformy Web 3.0”, opisuje koncepcję „Blockchain as a Service (BaaS)”, potencjał aplikacji big data i podaje kilka przykładów firm opierających się na sieci na różne sposoby. Podobnie jak w poprzednich raportach, Fundstrat (kierowany przez znanego stratega z Wall Street, Thomasa Lee) opisuje „unikalne podejście technologiczne” BSV jako jego najbardziej przekonujący aspekt.

Jego możliwości przetwarzania danych na dużą skalę w połączeniu z bezpieczeństwem i weryfikowalnością rekordów blockchain oznaczają, że programiści budują prawdziwe aplikacje z rzeczywistymi przypadkami użycia. Branże poważnie patrzące na sieć BSV obejmują łańcuchy dostaw, opiekę zdrowotną, płatności, nieruchomości, usługi e-administracji i wiele innych. Pojawienie się rozwiązań infrastrukturalnych BaaS ułatwi adopcję przedsiębiorstw, czytamy w raporcie. Niektóre z projektów, które profiluje, mają na celu budowanie rozwiązań dla innych, które mogą wejść na pokład bez uprzedniego spędzenia lat na studiowaniu historii Bitcoin i blockchain oraz technicznych wyzwań związanych z integracją ich systemów.

Fundstrat opublikował poprzednie raporty dotyczące BSV na swojej liście klientów inwestorów w listopadzie 2019 r. oraz lutym i lipcu 2020 r. Raporty te koncentrowały się również na ukierunkowaniu BSV na big data i „unikalnej wizji” w porównaniu z innymi sieciami blockchain i podkreślały rosnącą liczbę firm buduje swoją infrastrukturę.

To mówi: „Sieci BSV i BTC kierują się bardzo różnymi przypadkami użycia. BSV pozycjonuje się jako platforma Web 3.0, na której budowane są Dapps i aplikacje danych korporacyjnych, które mogą przechowywać dane bezpośrednio w głównej warstwie łańcucha bloków (wydajnie, za niskie opłaty) ze względu na nieograniczony limit rozmiaru bloku. Takie podejście ma kompromisy, ale jest unikalne w porównaniu z innymi łańcuchami bloków, ponieważ pozwala na pewne typy aplikacji big data, które mogą nie być dobrze dostosowane do innych sieci”. Raport zawiera prezentację PowerPoint, która daje ogólny przegląd sieci BSV i jej architektury.

Szczegółowo opisuje funkcje usług takich jak mAPI i MinerID w celu uzyskania informacji o opłatach transakcyjnych oraz relacje między górnikami (przetwarzającymi transakcje), pulami i zwykłymi użytkownikami. Opisuje strukturę BSV Metanet i dostarcza statystyki dotyczące ceny jednostkowej BSV, wolumenu, liczby transakcji, wymiany i średnich opłat za transakcję (w szczególności są to 0,0013 USD na BSV, 8,22 USD na Ethereum i 10,16 USD na BTC). Kierując się na rynek korporacyjny „big data”, BSV powinno obsługiwać „trzy kontra Big Data”, które są wielkością, szybkością i różnorodnością. W raporcie wymieniono korzyści płynące z możliwości posiadania przez użytkowników własnych danych oraz zachowania ich prywatności i bezpieczeństwa, zwracając uwagę na ogromne koszty ponoszone przez organizacje w przypadku naruszenia danych. Firmy wymienione w raporcie to UNISOT, Veridat, nChain, TAAL, Fabriik, Planaria, MetaStreme, Mattercloud, FYX, BitBoss, Haste, Transmira, Twetch i Relica, EHR Data oraz portfele HandCash, RelayX, DotWallet i Money Button.

Firmy te obejmują szeroką gamę scenariuszy wykorzystania dużych zbiorów danych, pokazując wszechstronność BSV i potencjalne modele biznesowe. Fundstrat ostrzega, że ​​zaangażowanie się w BSV niesie ze sobą ryzyko ze względu na krytykę, jaką często otrzymuje od innych sektorów branży blockchain, mówiąc: „Zdajemy sobie sprawę, że istnieje podzbiór społeczności kryptograficznej, która nie ma przychylnego poglądu na niektórych zwolenników BSV i moneta BSV lub ktokolwiek, kto się z nią kojarzy jako rozszerzenie.” Powinniśmy zauważyć, że wiele z tej krytyki pochodzi ze skoordynowanych ataków na BSV ze strony tych, którzy stracą najbardziej komercyjnie, jeśli zaawansowana technologia BSV nadal będzie sprawdzać się na istniejących platformach.

ETH rutynowo nie skaluje się w celu wykonywania funkcji kontraktowych zarówno na poziomie technicznym, jak i ekonomicznym, podczas gdy celowo ograniczona pojemność BTC powoduje, że opłaty transakcyjne są zbyt wysokie, aby można je było wykorzystać jako sieć płatności. Jednak raport wspomina, że ​​branża blockchain dojrzewa i „zanika maksymalizm”. Chociaż firma BSV musiałaby udowodnić, że jest w stanie przezwyciężyć tę polaryzację i ominąć „wczesną krytykę reputacji”, aby odnieść sukces, koncentracja BSV na aplikacjach danych warstwy korporacyjnej i infrastrukturze BaaS może przekonać więcej osób z zewnątrz do podjęcia decyzji.

Stwierdzono, że budowanie zdrowej społeczności użytkowników było kluczowe dla osiągnięcia sukcesu.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Fundstrat report calls BSV a ‘Web 3.0 platform’ for Big Data services – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO